REGISTRY

Ako sa da zobrazit nejaka informacia z databazy registry v php? Nejaky prikaz v php na citanie inf. z registry....
<HTML>Jake registry myslis?</HTML>
no v pc ak napises do prikazoveho riadka regedit tak otvory databazu registry. Tak tu myslim...
Tak to tezko. Jedine co lze pouzit, je superglobalni promenna $_ENV.
<HTML>Přístup k registrům Windows samozřejmě bude fungovat jen u tebe na localhostu, ale to asi už víš.

Právě jsem ozkoušel třídu pana Toussainta a funguje skvěle:

<a href="http://master.webzdarma.cz/class.registry.phps">http://master.webzdarma.cz/class.registry.phps</a>

Použití je zřejmé:

<?php
require("class.registry.php");
$reg = new Registry;
echo $reg->Read("HKEY_LOCAL_MACHINE\\SYSTEM\\CurrentControlSet\\Services\\Tcpip\\Description"); /* test */

?>

Jen pozor aby jsi všechna zpětná lomítka escapoval jako to mám já</HTML>
Nejlepsi zpusob, jak si posahat registry v pocitaci, pokud mas zrovna Windows a ne Linux, Mac, ... :)
<HTML>???</HTML>
a ako to mam upravit tak aby mi to vypisalo na stranke nejaky udaj z tej databazy? mozte mi napisat ako ten script bude konkretne vyzerat?
lebo na nejake velke upravy si netrufam
tak databázi, nebo registr? Rozhodni se ... ;)

Pokud ti jde o data z databáze, tak k tomu musíš znát SQL jazyk a PHP.
Jednoduchý příklad výpisu dat z DB:
<? php
$dotaz = 'SELECT * FROM `table`';
$SQLQuery = MySQL_Query($sql);
wile($q = MySQL_Fetch_Array($SQLQuery, MYSQL_ASSOC)) {
print_r($q);
}
?>
Jinak radši začni u mauálu php (www.php.net)
asi sme sa neporozumeli... myslel som informacie z registry v pocitaci... tam kde je [HKEY_LOCAL_...] dufam ze uz vies o co ide.... aky skript mam vlozit do stranky aby mi vypisal nejake informacie z nej. ale prosim tak aby som porozumel ak bude treba nieco prepisat. inak velmi pekne dakujem za pomoc
Sak ti to uz vysvetlil Richard i s ukazkou. Proste si vytvor soubor "class.registry.php" a do nej dej obsah, ktery je v odkazu. A pak si vytvor dalsi soubor treba "registr.php" a do nej dej Richarduv priklad.
a tie lomitka ako mam escapovat? tomu nerozumiem.... daj dajaky priklad
vsak uz to tam mas... normalne se napise \, ale znak \ se vzdy vztahuje ke znaku nasledujicimu a vytvori spolu s nim jiny znak. takze kdyz chces napsat do retezce \, tak to musis napsat 2× -> \\
no spravil som to tak jak ste mi pisali ale mne to vypisuje toto:

Fatal error: Cannot instantiate non-existent class: registry in /3w/wz.cz/s/kume/temp/registry.php on line 3
si delate srandu ne?

pristupovat pomoci PHP vykonavanyho na serveru k datum z registru u klienta? ehm, asi tezko.
kumik: na wz zadne registry nejsou, takze ti to tady nemuze fungovat. (krome toho, ze tam nemas tu tridu)
nemůžeš se odkazovat na neexistující třídu registry. Pokud ten tvůj soubor registry.php obsahuje to, co má Richard mezi <? a ?>, tak ještě obsah souboru http://master.webzdarma.cz/class.registry.phps ulož do souboru class.registry.php a poběží to. Teda poběží ... tady na WZ, kde to zkoušíš ne. Tady je nainstalovaný Linux, který registry nemá. Budeš si muset u sebe doma nainstalovat server a tam to potom rozběhneš.
Mike: třeba chce informace z registru serveru?!
Asi nezná fci date(); =)

Ale jinak víš jak: fantazii se meze nekladou.
>> fantazii se meze nekladou.
mi tak napada, co by to asi delalo na hostingu kde maj Windows server s PHP
no uz chapem... aj tak dik za rady!

a este sa spytam, neviete ako zistit ip pocitaca? ale tu co je v protokole TCP/IP a nie tu za ktoru sa pocitac skriva....
<HTML>Ip vnitrni site nejsou za maskaradou (NATem) pristupne</HTML>
Podívej se, jak už se tu stokrát psalo, na proměnnou $_SERVER["REMOTE_ADDR"]. Pokud používá klient nějakou lepší proxy, nat nebo někudy svůj traffic tuneluje, tak bude pro tebe nejlepší se ho na jeho ip adresu zeptat, protože ji jinak nezjistíš.