problém s instalací coppermine gelerie

Nejde mi na můj web nainstalovat Coppermine galerie. Pořád to hlásí: Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/3w/wz.cz/2/modules) is not within the allowed path. (from /3w/wz.cz/2/24site) in /3w/wz.cz/2/24site/galerie/install.php on line 21.
Mohl by mi někdo poradit co s tím?PHP moc nerozumím.
Mary (24site.wz.cz)
Je treba nastavit opravneni pro dany adresar galerie. Normalne ma wz.cz nastavene, ze scripty nemuzou v adresari vytvaret ani prepisovat soubory a je treba toto nastaveni zmenit.
Prihlasit se - Nastaveni - spravce souboru - a pak tam zobrazuje prava.
Jak se to meni v tom jejich ti nereknu, protoze mam Far pro FTP.
To by mě zajímalo, jak tam bude nastavovat oprávnění, když tam platí omezení filesystému (/3w/wz.cz/2/modules) Tvůj kořenový adresář je /3w/wz.cz/2/24site, takže musíš s adresovánm souborů až tam ;)
Tom (manual.wz.cz)
Podle mne je daleko dulezitejsi text:
/3w/wz.cz/2/24site/galerie/install.php
bud nema install.php potrebna prava nebo adresar galerie/ nema potrebna prava nebo nejaky podadresar nema potrebna prava. Toto ja resim tim, ze proste vsem adresarum nastavim prava 777
Peta: Asi neumis dobre cist chybove hlasky.

Soubor install.php se snazi pomoci funkce is_dir() nacist adresar, ktery neexistuje (zrejme "/3w/wz.cz/2/") a nasledne se pokousi z tohoto adresare otevrit soubor "module" (File(/3w/wz.cz/2/modules)), coz je dalsi chyba.

Pokud si z minula vzpominam, tak u teto galerky je potreba nastavit prava adresare. Ale v tomto pripade jde spise o chybu v nastaveni adresare jako cesty.
<HTML>Souhlasím s Tomem. Vypadá to, že se v souboru install.php snaží otevírat soubor /3w/wz.cz/2/modules, jenže k tomu nemá oprávnění. Někde má asi blbě nastavené cesty.</HTML>
Když chci aby ta instalace šla dál tak to ještě nahlásí toto:
Could not create a mySQL connection, please check the SQL values entered

MySQL error was : Can't connect to local MySQL server through socket '/var/lib/mysql/mysql.sock' (2)
<HTML>Máš aktivovanou db? Jak vyplňuješ parametry připojení? Server je mysql.webzdarma.cz a uživatele a název db se dozvíš v administraci v nastavení mysql.</HTML>
Tomík (tom.czweb.org)
jak to, ze neumim? proste ma spatne zadane adresare, tak se to pokousi nahradit samo systemovymi. Co k tomu rici?

postupovat podle instalacniho navodu.
>>jak to, ze neumim? proste ma spatne zadane adresare
O blbe nastavenem adresari jsi nikde nerikal. Furt jsi mlel neco o nastaveni opravneni. Jenze to je druhorada zalezitost, coz ty jsi rikal, ze je dulezitejsi. Kdyz ma pristup k uplne jinemu adresari, kde nema co delat, tak je blbost tam nastavovat nejaka prava.
Thalia (moderátor):
Mysql databázi aktivovanou mám
<HTML>2Mary: a máš správně nastavené připojení (podle údajů v Nastavení mysql), nejlíp kdybys sem napsal, jak to vyplňuješ, kromě hesla.</HTML>
Thalia:
hele, jenom mě tak napadá: když jsou na WZ zakázány socketové funkce (pfsockopen), tak je možná zakázáné i připojování k db přes socketové fce?
<HTML>2Tom: pokud vím, tak coppermine by měla jít na wz naistalovat, minimálně vím o několika webech, kde coppermine běží. Tuhle chybu už tu zmiňovalo víc lidí a šlo o špatně nastavené připojení (např. tady http://www.webzdarma.cz/forum/read.php?f=5&i=8746&t=8746).</HTML>
Thalia:
vyplňuju to takto:
MySQL Host
(localhost is usually OK) ........... localhost
MySQL Database Name ............ 24site
MySQL Username ................. 24site
MySQL Password ......
MySQL table prefix
(default value is OK; do not use dots!) ....... cpg148_
<HTML>Jako MySQL Host dej mysql.webzdarma.cz.</HTML>
MySQL Host
(localhost is usually OK) ........... localhost

Spíš by tam mělo být mysql.webzdarma.cz
Tomík (tom.czweb.org)
Jeste stale nechapes, co jsem myslel temi adresari?
Vyplnuje nazev serveru: localhost, ale protoze nema opravneni cokolic s localhost delat, tak ji to samozrejme hazi chyby s opravnenim na adresare, kde ma pristup jen admin wz.cz

Mary (24site.wz.cz)
MySQL Host
(localhost is usually OK) ........... localhost
jenze na strance v menu PODPORA se pise, ze server je
mysql.webzdarma.cz
viz Thalia (moderátor)
Když napíšu Mysql host - mysql.webzdarma.cz tak mi to zas nahlásí tohle:

mySQL Error: Table 'cpg148_albums' already exists on query ' CREATE TABLE cpg148_albums ( aid int(11) NOT NULL auto_increment, title varchar(255) NOT NULL default '', description text NOT NULL default '', visibility int(11) NOT NULL default '0', uploads enum('YES','NO') NOT NULL default 'NO', comments enum('YES','NO') NOT NULL default 'YES', votes enum('YES','NO') NOT NULL default 'YES', pos int(11) NOT NULL default '0', category int(11) NOT NULL default '0', thumb int(11) NOT NULL default '0', keyword VARCHAR( 50 ), alb_password VARCHAR( 32 ), alb_password_hint TEXT, PRIMARY KEY (aid), KEY alb_category (category) ) TYPE=MyISAM'

Takže si myslím že tudy cesta nevede....
Table 'cpg148_albums' already exists
Tabulka 'cpg148_albums' již existuje
Takže se přihlaš do phpMyAdmina (mysql.webzdarma.cz:80), vymaž všechny tabulky, které mají co dočinění s touto galerií a zkus to znovu
Dík za radu. V phpMyAdmin jsem vymazala všechny tabulky a pak to šlo v pohodě nainstalovat.