Odkaz vs Ukazatel

Mám asi dost hloupej dotaz, ale chtěl bych v tom mít jasno.

Předání odkazem není ukazatel, takže jak to probíhá v pozadí?

Ukazatel - Mám proměnou, která má alokovaný místo v paměti a když mám dva ukazatele, tak ukazujou na to místo (delphi,c++).
Když ale v php udělám vytvořím odkaz, tak to probíhá jak? Vytvoří se mě dvě místa, kde to jedno vždycky kopíruje hodnotu druhého?
Asi jsem nepochopil dotaz, ale seš si vědom toho, že PHP pracuje na serveru a ke klientovi odesílá pouze výstup skriptu?

BTW: případně prosím vysvětlit dotaz :|
Jasně, že sem si toho vědom. Měl jsem strach, že to bude málo jasný....

Prostě se ptám, jestli používáním odkazů ($a = & $b) v php ušetřím serveru zátěž.
Používám ukazatelů v C++, Delphi pokud tomu rozumím správně určitě jo.
Aha ... už sem v obraze ;)
No, reálně ušetříš 0.00nic (něco jo, ale je to strašně málo, aby (teda aspoň mě) stálo za to se tím zabývat ;)
V PHP to funguje takhle: http://talks.php.net/show/php-ticks-ffm2005/25 (šipka doprava na klávesnici přesune na další "slajd")
DeedX, podle mě to na webu, který předkládáš, je špatně.
Pokud uděláš
$b = $a;
vytvoří se nové místo v paměti. Pokud by to bylo tak jak je představováno, tak by kód:

$a = "hele";
$b = $a;
$b = "toto";
echo $a;

musel vypsat "toto", ale vypíše "hele". Což mi přijde naprosto správně.

něco jiného je:
$a = "hele";
$b = &$a;
$b = "toto";
echo $a;

Jiří Janák: odkaz a ukazatel je různé pojmenování téhož. Neboli: pokud chceš předat hodnotu:
$b = $a; # vytvoří se nové paměťové místo
$b = &$a; # přidá se odkaz na to samé paměťové místo.

vytvoření nové reference (další název pro odkaz, ukazatel) je určitě rychlejší jak tvoření celé proměnné. Ale nese to svá úskalí. Ale jestli víš jak to funguje v Delphi, či C++, tak víš jaká.
Marek z Markova (markovo.wz.cz)
Ja bych jen doplnil takove prakticke reseni je treba pri swapovani v poli:

function AAAswap(&$a,&$b)
{
$c = $a;
$a = $b;
$b = $c;
}

$hatlamatla = array(7,6,9,2);
AAAswap($hatlamatla[0],$hatlamatla[3]);

ale nevim, jestli to mam teda dobre napsane :)
Marek z Markova: Pokud aplikuji poznatky z částí 2. a 3. na tvůj příklad, je vidět, že $b nejprve jenom odkazuje na $a (ref_count je 2) a vytvoří se jako nové místo v paměti až ve chvíli, kdy ho změníš (tím pádem se u $a sníží ref_count z 2 na 1).

Takže by nemusel vypsat "toto", ale "hele", což dělá ;)
<HTML>Odkaz (reference) a ukazatel (pointer) neni totez.
V php existuje pouze odkaz</HTML>
DeedX: jo táák. To je zvláštní chování...
Richard: když to není totéž, jaký je v tom rozdíl? Ať neumřu blbý....
..no jo, teď jsem si o tom něco přečetl, Richard má pravdu... Né že bych to nepoužíval. :-)
Jak koukám, tak nejsem jedinej, kdo v tom neměl úplný jasno:)
Každopádně díky za ten odkaz, myslím, že se to tam vysvětluje jasně (aspoň myslím, že jsem to pochopil:))
Díky