Maly porovnavaci problem v php/mysql

Zdravim,
mam v podstate jednoduchy problem ale neviem si s nim rady

Mam 2 tabulky: weapons, users

v tabulke su ulozene zbrane (id, name, damage, buy...)
v tabulke su ulozeny usery (id , name, password, weapon...)

pracuje to tak ze na jednej stranke si user kupi zbran ktora sa ako ID zapise to tabulky users do stlpca weapon. Ako mam docielit toho aby som si niekde vypisal zbran ktoru user vlastni a ku nej damage (prva tabulka).

Snad som to nedoplietol.

Dakujem
Dávám to z fleku, ale myslím, že takto...je to spíš SQL dotaz...

SELECT zbrane.name, zbrane.damage FROM zbrane WHERE zbrane.id=usery.weapon
<HTML>napr:
SELECT A.name, B.weapon, B.damage FROM users A, weapons B WHERE A.weapon=B.id</HTML>
Chtěl jsem se zeptat proč píšete to samý a zjistil jsem, že se nám to podařilo asi ve stejnou dobu :)) Já teda evidentně o něco málo dřív...
no jsem rád, že i po pivku to mám správně :))
A neni to trochu prasarna? to uz spis
SELECT `u`.`name`, `w`.`weapon`, `w`.`damage` FROM `users` AS `u` JOIN `weapons` AS `w` ON `u`.`weapon`=`w`.`id`
Vazani tabulek pres WHERE je podstatne pomalejsi a taky mene prehledne...
To že vázání přes WHERE je "podstatně pomalejší" slyším poprvé...
Mě přijde používání JOINů jako víc nepřehledný, proto používám WHERE. Evidentně je to otázka zvyku.
Nicméně více se člověk setká s JOINama, tudíž něco v tom možná bude...i když si docela dobře ještě pamatuju lektora pro výuku lidí v DBA 1,2 ORACLU pro IBM, jak říkal, že WHERE a JOIN je identický (já tam byl jako tlumočník)...
takže nevím nevím...
Jiří Janák:
1) ORACLE není MySQL
2) pokud se budeš pohybovat ve sférách desítek, stovek, tisíců dotazů v tabulce, tak to "podstatný zpomalení" nepoznáš ani kdyby jsi se rozkrájel.
3) ad. bod 2: používej si co ti je sympatičtější, stejně rozdíl nepoznáš ;)