RPG problem

Mam trosku zlozitejsi problem ktory sa zda jednoduchy, takze:

user sa prihlasi a rozhodne sa ist zabit nejaku priseru:
z tabulky users sa vypisu hp (zivot) hraca, damage atd.
z tabulky monsters sa vypisu hp (zivot) prisery, damage atd.
to by bolo ok
ked user stlaci tlacidlo "Attack" preveri sa niekolko podmienok a nakoniec sa vypise damage akym user udrel priseru. Chcem dosiahnut to aby sa prisere odcitavali hp po kazdom splneni podmienok, vratane splneni podmienky odoslania formulara.

HP hraca nebol problem, pretoze pracujem s DB, ale hp prisery sa takto urobit nedaju.
Cuchi (cuchi.webzdarma.cz)
nechapu
hrac / prisera, kazde mas ulozene ve stejne db, tim padem nemas problem, ne?
On má myslím v db jen obecně napsané druhy příšer a ne konkrétní jednince. Asi bych použil session...
V session som uplny zaciatocnik. Mozes mi prosim napisat nejaky konkretnejsi maly script?
Cuchi:

session_start();
$_SESSION['ble_ble'] = 'HATLAMATLA';

Jenom takové dva dotazy:
1) pokud neumíš ani se sessions, tak jak chceš zprovoznit online RGP (jestli jsem to pochopil dobře)?

2) Takovýto projekt si vezme dost slušný počet dotazů a zde na WZ jsou nastaveny hodinové limity. To chceš provozovat na WZ?
na WZ urcite nie, zatial to bezi na localhoste, neskor si zozenie sponzorovany webhosting, alebo si to jednoducho zaplatim.
inac dik za vase odpovede.
mozte mi este napisat coho by som sa mal vyvarovat pri praci so sessions?
mno tak vygeneruj HP příčery v rámci HP usera (tak aby příšera neměla o moc víc nebo o moc méně než user), ulož do proměnný, a při každým výpočtu dmg to vypočti nějakým hezkým výpočtem s obranou příšery a uber damege z proměnný, která se ti vygenerovala
to je v rozpore s mojim buducim planom, hraci budu moct chodit na bossov (navacsie prisery z hry) a ti budu mat niekolkonasobne viac hp ako hrac
mno není problém pak pozměnit ne? generování normální příšery, generování bosse...
Ok mam to:
1) napad mi vnukol peta
kazda prisera bude jedinecna
2) s bossmi to poriesim takto:
bude tabulka s bossmi. kedze na severi moze byt boss tohoisteho druhu len jeden nebude problem to domysliet

len mam problem s bodom 1):
nebude to velka zataz pre db?
alebo to radsej urobit cez sessions?
1 tabulka priser (treba prisery.inc.php)
2 tabulka data (sql)
3 tabulka mapa + id priser na danem policku
id ... auto
kdo tu je ... 1|11|2|4|78 (id veci postav z tabulky data)
(2 a 4 jsou treba spoluhraci)
(78 je predmet na zemi)

SQL mapa id in (x policek)
SQL data id in (mapa - kdo tu je)
2 sql dotazy

prisera bude mit v data predmet ten a ten, ktery ma to a to poskozeni, tak pak bys pridal jeste treti dotaz, ktery vytahne vsechny predmety postav nebo udelal slozeny dotaz. Ale aby zas nedoslo k zacykleni, kdyz se to taha z jedne tabulky :)