Zátěžové testování

Nemátě někdo zkušenosti se zátěžovým testování PHP aplikací? Nemám s tím zkušenosti a rád bych se o tom něco dověděl, protože tento termín jsem již párkrát zaselchl.

Co všechno se testuje? Jádro, funcke, algoritmy, SQL příkazy,..?

Nástroje, průběh, vyhodnocování,..?

Díky
Xili (damian.wz.cz)
Tak na wz.cz to vubec enma smysl, protoze to je dost zatizenej server. Leda tak na vlastnim PC.
PHP cas cz.php.net/microtime
u SQL nevim, jak se to zjistuje
Ale u SQL hodne zavisi na typu klice, jestli mas klice, druhy bunek (konecne varchar(15), nekonecne text() ) atd...
Tam vim, ze jsou prikazy jako EXPLAIN, ale nidky jsem to nepotreboval
Nene, své webovky každopádně testovat nechci. Ty mám vlastně nyní už jenom kvůli tomu, abych měl přístup do fóra..


A nějáké nástroje, které by utvořili logické grafi vytížení, ryhlosti apod?
Hele, zátěžové testování se dá brát mnoha způsoby.
Já osobně při zátěžovém testování zkouším:
1) Jestli aplikace vůbec dokáže zvládnout velké množství požadavků od uživatelů zaráz
2) Jestli aplikace dokáže bod1 zvládnout v nějakém přiměřeném čase
3) Jestli server vůbec zvládne velký počet přístupů zaráz
4) Pokud dojde k nějakému selhání, jestli dokáže chybu zablokovat, aby nedošlo k případnému poškození dat (tím myslím to, že když selže NAPŘ. zápis do DB [protože je tam už kupa požadavků od dalších uživatlů], tak uživateli mj. vypíše hlášku o tom, co se děje a co má dělat dál [u e-shopu třeba vymažu stav košíku, nebo právě probíhající obědnávku, ... = "prosím proveďte svůj nákup znovu"])

Nevím, jaké nástroje potřebuješ, ale podle mě by měl stačit jakýsi "debug mód" aplikace (tiskne chyby předané parserem) a log serveru.

Stačí?
Pro optimalizaci zátěže aplikace můžeš použít nějaký profiler - já třeba používám xdebug, výsledky procházím v kcachegrinfu.
Jasně, díký všem za rady. :-)
zkus taky nějaký ten stress tool, load test nebo tak, do googlu... třeba
http://www.opensourcetesting.org/performance.php