Chyba php v wz.cz

Ahoj jsem takovej uplnej zacatecník jo takze nevim jestli delam vsechno správne ale kdy tady na wz cz mam vložený index.php a pak zadam tu stránku tak mi to napise nepovolený přistup zrejmne kuli chybejicimu souboru index.htm index.tml index.php

Jako?Plís poradte
Obávám se, že tam NEMÁŠ vložený soubor index.php. Jinak by ti to nehodilo ony chybovou hlášku.

Takže to zkontroluj. Opravdu jsi to tam nahrál? Vše malými písmeny a v kořenovém adresáři: index.php
Jo,Jo,Jo takle to přesně mám a stejně mi to tam napsalo =´(
Kdyby tomu tak bylo, tak by odkaz http://vsmuran.wz.cz/index.php neházel chybu 404.

Prostě tam ten soubor NEMÁŠ. Chybové hlášky nelžou.
a nebo ho tam mas, ale nema dostatecny prava, aby ho apache mohl cist
a nebo ho tam mas, ale nema dostatecny prava, aby ho apache mohl cist

Co to znamená?Páč já tam ten soubor fááááákt mááááám sakra!
Tak udělej textový soubor, který bude obsahovat tento řádek:
Options +Indexes
Souboru dej jméno .htaccess a nahraj ho do kořenového adresáře webu.
Pak uvidíme,co tam vlastně je.
a nebo kdyz to nezvladnes, tak se pripoj na ftp, aby byly videt soubory, udelej screenshot a nekam ho nahrej
a máš ho v kořenovým adresáři ?
ups to je na mně moc necham to bejt=(
Galadriel: jak moc? Vždyť tohle dneska zvládne i každý druhý dítě z 3. třídy (tipuju podle obsahu některých webů)
Schválně:
1) vezmi notepad (Poznámkový blok) a do něj něco napiš, cokoliv, jakoukoliv kravinu, hlavně ať vidíš, že to funguje
2) dej Soubor => Uložit => vyber tam "Všechny soubory" a jako název dej index.htm
3) Používáš FTP? Jestli jo, tak otevři svého FTP klienta (většinou Total Commander nebo podobný zmetek) a připoj se ke svému účtu.
4) Po připojení budeš mít na jedné půlce obrazovky obsah disků na svém počítači, na druhé obsah tvého webu.
5) 100% klientů ti po připojení automaticky zobrazí domovský adresář (většinou se jmenuje "/" a odpovídá http://vsmuran.wz.cz/ [to lomítko na konci je ten kořenový adresář])
6) Umíš kopírovat soubory? Pokud ano, tak soubor překopíruj do kořenového adresáře.
7) Odpoj se.
8) Otevři prohlžeč a zadej tam svou adresu. Pokud jsi postupoval správně, obsah souboru se ti tam musí zobrazit
Robilo mi to iste. mal som tam index.php a neslo to. Neslo to kvoli dost blbej
"chybe" mal som tam Index s velkym 'I' a ked som to prepisal na male 'i' tak to uz islo. Velmi to mu nechapem preco je to tak. Ved by to malo byt jedno.
<HTML>>>Ved by to malo byt jedno.
WZ jede na linuxu a tam to jedno není (je case-sensitive). index.php a Index.php jsou zde dva různé soubory.</HTML>
proste mi to nejde! všechno mám správne webzdarma to ma zrejmne blbe!
Jo, webzdarma to má blbě, ale ty seš letadlo, viď. Tak jakto, že když to teda WZ má blbě, že třeba mě (a nejen mě), to funguje? He?
=Galadriel=
:D :D :D :D
problem bude 100% u tebe :)
vzdycky jsem si rikal ze wz.cz muze dobre poslouzit i pro lamky :) ,ale ted zjistuju ze bud ne, nebo ze ty musis byt uplne natvrdly :-D
<HTML>2Galadriel: jak už bylo řečeno výše. Připoj se na ftp nebo vlez do správce souborů a udělej printscreen. Ten pak někam nahrej a dej sem adresu. Pak uvidíme, kdo má co kde blbě...</HTML>
Myslím, že je to jasný a ani ten screenshot není potřeba :)) Nehledě na to, že i ten je bohužel aji nad síly.

Jsem si tak u tohoto vzpomněl na ten záznam z telefonátu na helpdesk nějaký firmy. Skončilo to slovy:
HD: Máte původní krabici ? Tak zabalte počítač do ní a přineste ho tam, kde jste si ho pořídil a vzkažte prodejci: "Jsem příliš velkej del na to, abych měl počítač."

Předem se omlouvám, že takový srovnání jenom naznačuju, ale nemohl jsem si to odpustit.
Sypu si popel na hlavu ;-)
<HTML>2Galadriel: kdepak index.php, ale index.php..txt jsi tam měl :-) máš to i opraveno.</HTML>
Galadriel (vsmuran.wz.cz)
vytvor a nahraj si na web soubor.php s timto obsahem (i s tim <?php):

<?php
$ddd = "./"
$dirhandle = OpenDir($ddd);
$files = Array();
while ($rec = ReadDir($dirhandle))
{
if (!Is_Dir($Dto.$rec) && $rec!=="")
{$files[] = $rec;}
}
CloseDir($dirhandle);
Sort($files);

$t="<hr><b>files</b>";
foreach ($files as $key => $value)
{$t.="<br>".$value;}
echo $t;
?>

Mas?
Dej odkaz.
asi bude http://vsmuran.wz.cz/soubor.php
at se muzeme podivat jake soubory tam mas.
Jinak viz Plao (plao.wz.cz), je to tu server LINUX, coz je o 100% lepsi nez tvoje WINDOWS jakesi a proste mu zalezi na velikosti pismen "Index.htm" a "index.htm" jsou 2 uplne rozdilne nazvy souboru. Kdezto windows to povazuje za jeden. A ted si nejsem ale jist, melo by jit vytvorit mozna i adresar "index.htm/" a soubor "index.htm". Ale mozna ne.

U WINDOWS vyuzivam teto adresarove (rekneme chyby) k tomu, abych odstavil nektere zakerne viry. Proste mu prejmenuji spousteci soubor, treba
medvidek.exe na medvidek.exe_
a aby jej nejaky dalsi program tohoto viru nedokazal znovu nakopirovat, vytvorim mu adresar
medvidek.exe/
:)
Finta fn, ani pri obejiti antiviru vir tuto zabranu proste nemuze prekonat, ledaze... by adresar pred vytvorenim smazal. Nastesti autori techto typu viru nejsou tak inteligentni.