E-mail

Jde nějak v php udělat zjištění počtu emailů ve schránce?

například budu mít stránku stranka.php na svém webu na té budu mít nějaký script který miz jistí počet nových emailů na mém účtu třeba na seznam.cz (samozřejmě budu znát údaje jako login heslo)
napadá mě akorát nějaká funkce v php co by podporovala pop3, ale nějak celkově mě vůbec nenapadá jak by to šlo udělat jestli vůbec...

Věděl by jste někdo?
díky
Možná se inspiruješ: http://www.phpit.net/article/read-email-php-pop3/
Inspirovat se muzes, ale na WZ ti to nepujde. Ta trida potrebuje fsockopen, a ta je zde zakazana.

Jinou moznosti je pouziti IMAP funkci. Ta uz zde jde.
áha :(
no já ty emaily ani neptořebuju číst nebo mazat jen zjistit počet, je někde příklad s tou imap funkcí?
bingo http://php.blog.cz/0508/pripojeni-na-imap
:)
tak 50tka za imap na centrum v trapu, já si myslel že dneska to už bude zadarmo všechno :)
No ne tak uplne. Predtim treba Email.cz podporoval pop3 pouze za mesicni poplatek. Nebo treba zde na WZ, kde pop3 neni vubec podporovan.

Jinak imap_open umi pracovat i s pop3, takze zadny imap protokol nepotrebujes (platit pade u centra ;)).
AU :)
ještě mě tak napadlo ted když použiju imap_num_msg dostanu počet emailů (když si ve schránce u pop3 nastavim nepřečtený tak nepřečtenejch když si nastavim i přečtený dostanu počet všech mailů ve schránce) ale, je nějaký způsob jak dostat počet nepřečtených a přečtených mailů (každé číslo do jiné proměnné) aby to nebylo závislé na tom jestli mam třeba u centra nastaveno přečetné nebo nepřečtené ?
Zdravím,
právě také řeším vybírání schránek, ale narazil jsem na problém:
Když stránku spustím z localhostu, tak je vše v pohodě, ale když ji nahraji na webzdarma a spustím, tak mi napíše: Warning: imap_open(): Couldn't open stream {pop.atlas.cz:110/pop3} in /3w/webzdarma.cz/s/sebetovsky/imap.php on line 2
Zkoušel jsem to i protokolem IMAP, ale je to stejné. Mohli byste mi někdo říct, jestli je to moje chyba nebo je na serveru něco zakázané, případně jak to zprovoznit?
Sedy: Pouzivam tento zapis. A funguje i pro jine pop3 - centrum, volny, tiscali. Na atlasu nemam ucet, takze nevim. Melo by vsak stacit zmenit adresu.

$spojeni = IMAP_Open("{pop3.volny.cz/pop3}INBOX","login","heslo");


Mike: Pokud jde o pocty mailu ve schrance, tak mam pocit, ze to nekdy nefunguje zrovna tak, jak by melo.
No problém je ten že mi ta funkce na spočítání emailů strčí vždycky to číslo kolik emailů je připraveno v pop3, například při "stáhnout pouze nové" dostanu číslo jejn nových při "stáhnout všechny" dostanu počet všech takže by předpokládam musel asi přímo pop3 nějak posílat ty čísla aby to šlo z toho vytáhnout zvlášt
ještě poslední věc k tomuhle, jak udělat timeout? například pokud email není dostupný zabrzdí to načítání stránky na minutu než to hodí chybovou hlášku,
našel sem tohle
http://cz2.php.net/manual/cs/function.imap-timeout.php
ale buď to používám nějak špatně nebo to nefuguje

(zkoušel sem to dát před imap_open i za)

další možnost mě sice poradili změnit ten limit pomocí ini_set který je bohužel zakázaný takže mi zbývá vykoumat to nějak jinak