Velikost MySQL databáze

Chtěl jsem se zeptat, zda neplánujete zvětšit maximální povolenou velikost MySQL databáze? Ty 2MB jsou totiž žalostně málo :-((

Potřebuju mít na svých stránkách zálohu svých klubů z diskuzního serveru Lopuch.cz no a vzhledem k tomu, že ty kluby už maj dlouhou tradici, ty příspěvky v nich po zanesení do dataábáze zabírají cca 5MB a to se bude dál zvětšovat... nikde jinde (na žádném jiném freewebovém serveru s podporou MySQL) jsem si nevšiml, že by byla velikost databáze omezována. Rozhodně ne na tak žalostně malou velikost :-(

Mrzí mě to, protože váš server Webzdarma.cz je z freehostingových serverů dle mého názoru nejlepší, ale ono omezení velikosti databáze mě nutí zůstávat na Nixnetu...

Proto se ptám - nezrušíte někdy omezení velikosti databáze? Nebo limit alespoň nezvětšíte (minimálně na takových 10MB)??? Myslím že by to moooc prospělo prestiži vašeho serveru...
Ja mohu jenom souhlasit. Delam projekt, ktery by taky mel vyuzivat
MySQL a prave tech 2 MB se docela bojim :(
Já se nebójím, já je nepoužím;)))
Ale pochybuji, že někde maj neomezený prostor pro mysql...
Hmmmm,

no neomezeny asi ne. Ale kdyz si bude kazdy davat heslo dlouhy
15 a vice znaku, tak by mi proste ty 2 mega nemusely stacit, Lukasicku :)
Ja tusim, ze jsem tu nekde cet, ze ten limit neni definitivni a muze se o nem diskutovat ... ale tohle je otazka na Miru :o)

Radek
2MB je pro mne rozhodně málo, říkam že už teď má moje databáze na mých stránkách (které mam na Nixnetu) asi 5MB a přibývat to bude cca rychlostí 5MB/rok.

Co já vim, tak na všech pořádnejch freehostingovejch serverech, které podporují PHP a MySQL, tedy na Nixnetu, Hyperlinxu a IC, je velikost MySQL databáze opravdu neomezená (nebo se alespoň o žádném omezení nikde nemluví a já sem na žádné nikdy nenarazil, a to jak říkám má moje databáze na Nixnetu cca 5MB a když jsem experimentoval s phpBB fórem a dalšími PHP aplikacemi využívajícími MySQL, tak ta velikost vyšplhala přes 8MB). Přijde mi jako naprostá pitomost omezovat velikost MySQL databáze navíc ještě tak směšným limitem 2MB... když jsem se dozvěděl, že na Webzdarma zavedli MySQL, byl jsem štěstím bez sebe (protože to tu považuji opravdu asi za nejkvalitnější freehosting). Jenže jakmile jsem zjistil, že velikost databáze je omezena na 2MB, štěstí zas rychle vyprchalo. Takhle mi je ta MySQL databáze s takovými omezeními k ničemu, to tu vubec nemusí bejt... takže stále budu muset zůstat na Nixnetu (né že by nebyl kvalitní, abych řekl pravdu tak funkčně co se týče PHP je na tom ještě mnohem lépe než Webzdarma a navíc poskytuje každému uživateli přístup na SMTP server, takže není problém s tvorbou náročnějších PHP aplikací využívajích email komunikující přes socket přímo s SMTP serverem, ale rozčiluje mně u něj reklama ve formě vyskakujícího okénka o velikosti banneru).

Prostě pokud nebude zrušen (nebo alespoň hooooodně zvětšen - minimálně tak na 10MB, lépe však aspoň na 20MB) onen hloupý limit 2MB na databázi, nemá ta MySQL databáze vůbec smysl... nevím proč byl vubec takový limit zaveden, zas takové vytížení serveru to nemůže být, je přeci jasné že MySQL databázi bude intenzivně využívat jen malé procento uživatelů...
>Ale kdyz si bude kazdy davat heslo dlouhy 15 a vice znaku, tak by mi proste ty 2 mega nemusely stacit, Lukasicku :)

...blbost, stejne ty hesla budes snad ukladat jen jako otisk, ne? tak to heslo bude vzdycky mit stejnou velikost (asi 32bytu?) - pokud tam budes cpat jen hesla, tak tolik aktivnich uzivatelu ti budu rad zavidet...

>na všech pořádnejch freehostingovejch serverech, které podporují PHP a MySQL...

...LOL:) hyperlinx je poradnej server? LOL:) jinak prave kazdej, kterej vi o cem mluvi, dava nejake limity - neomezene nemuze byt nic:) neco jineho jsou individualni limity...
...jinak nixnet a ic to maji tusim tak, ze velikost mysql je dohromady s webprostorem...

2MB se mohou zdat malo i me, i kdyz na druhou stranu si nedovedu predstavit, cim bych ji naplnil :) podle me je to omezeni zde jako ochrana proti zacatecnikum, kteri tam zacnou cpat img, zip a podobny kraviny, ktere nemaji v db co delat, ale kazdej lamer je tam porad cpe...


to je vsehno jen moje troska do diskuze, takze to neberte nikdo nijak osobne :)

m.s.
> ... blbost, ...

Ja to chapal spis jako narazku na jednu nejmenovanou osobu :)

Radek
ehh... coto? na nikoho jsem nenarazel, pokud ano sorry :) jen jsem chtel rict, ze ukladat ty hesla nekodovany je kravina a pokud je bude ukladat jako jedinecny otisk, pak i heslo 5znaku bude stejne dlouhe jako heslo 100znaku...

m.s.
Ne, takhle jsem to nemyslel ... ja jen ze to, na co jsi reagoval asi nebyl konstruktivni dotaz, ale narazka, ale to je jedno :o)

Radek
Jo, chtelo by to vic... uvidim, myslim ze mi to nebude stacit, takze bud prevedeni starejch prispevku fora na HTML, nebo dohod s adminem, popr poplatek?
Jo, to sem byl já :-))
Martin S.: Já do databáze ukládám jen čistě text... jenže když je to text několika diskuzních klubů v kterých jsou tisíce příspěvků (v to největšim asi 15000 příspěvků, v těch ostatních tak okolo 2000-5000), tak to opravdu zabere hodně místa, jak říkam mě zatim asi něco přes 5MB... no a jestli to je na Nixnetu a IC tak, že se to odečítá z prostoru pro stránky, tak to mi rozhodně nevadí, moje stránky nemaj dohromady víc jak 5MB, v té databázi potřebuju rozhodně víc prostoru... a jestli je celkový prostor 50MB, tak to je tak akorát pro databázi i pro stránky...

Takže shrnuto a podtrženo - měli by tu zrušit ten směšnej limit 2MB na databázi, kterej tu možnost využití MySQL naprosto znehodnocuje... ať to udělaj taky tak, že se ti velikost databáze bude odečítat z prostoru pro prezentaci (oněch 50MB)...

No a co se týče Hyperlinxu, tak s tebou musim souhlasit :-)) To je opravdu server na nic, jen jsem uváděl jako příklad že má neomezenou velikost databáze :-)
Admine já bych se taky spíše přikláněl k verzi 50 mb na mysql i prostor...
S heslem no a co? Hold prostě nechci riskovat že to nějakej lamer prolomí....
* nikdo netvrdi, ze se ten limit nemuze zvysit
* nejsme schopni odhadnout, jake bude prumerne vyuziti databaze po pul roce, proto byl nasazen ten limit nize
* 2MB se zda pri dnesni cene disku opravdu smesne malo, kdyz to ale vynasobite 50tis. uzivateli, uz to je 100GB, 100GB SCSI RAID5 stoji radove 50tis. a vic
* taky bych to zahrnul do stejne kvoty, ktera je ted pro data, z technickych duvodu to ale neni realizovatelne -- aspon online ne, protoze mysql musi byt na jinem serveru
* nebudem slibovat neco, co nemuzeme splnit, takze neomezenou velikost cehokoliv tu nehledejte

tolik prozatim ode mne
m.
>Martin S.: Já do databáze ukládám jen čistě text...

jasne pochopim, ze pokud tam mas texty za nekolik mesicu, let, stoleti (nehodici deleted), pak to neco zabere - o obrazcich jsem mluvil, jako reakci, ze mysql bude nevyuzivana. proste kde jakej blb (alespon podle mych zkusenosti) cpe do databaze obrazky a dalsi veci co tam nepatri - takze zaplni i sebevetsi kapacitu, aniz by to nejak aktivne pouzil (uz jsem videl i mp3 cpane do db!!!) - nesmeroval jsem to na nikoho konkretne... byl to jen muj pohled na vec. konkretneji k tomuto tematu a hlavne k situaci na tomto serveru viz miraT...

m.s.
To Mira: Bylo by moc fajn se nejak dohodnout na tom zvetseni... co treba zaplaceni urcity castky??? Me by to (pri rozumny castce) asi nevadilo ... a vic nez 2 MB budu potrebovat vcelku urcite behem tak max pul roku, az se zacne plnit diskuzni forum.... mrkni na skoda.webzdarma.cz.....

Jinak to hromadny by bylo fajn, ale vzhledem k tomu, ze jde o jiny server... :-)) NEchtel bych se ale kvuli limitu do pul roku opet stehovat :-(

Konečně alespoň nejaky slusny admin, ne jako na hyperlinx.cz.
Ja bych byl taky pro aby byla databaze 50 MB jak stranky tak i MySQL. To by bylo podle me nejlepsi. :-) A admine diky za skvelou praci, kterou delas.
Admin již psal, že to zatím není možné aby těch 50 MB bylo na oboje....
Na jiném serveru béží mysql a na jiném stránky:o))
MySQL je kničemu naučte se pracovat bez ní. Taky to jde!
Já taky bez ní vydržím, ale když ji všechni vychvalujou tak se jí hold budu muset pořádně naučit a prozkoušet...
>Lukasík:to bych měl asi taky
> MySQL je kničemu naučte se pracovat bez ní. Taky to jde!

Jasne ze to jde ... ale :o) ... je to to sami, jako bys mel stranky misto z PHP generovat v asembleru, kdyz to trosku prezenu :)

Radek
Tak to by bylo krutý:o)
pokud nepotrebujes pracovat s velkymi objemy dat, pak bez mysql vydrzis - ale jakmile budes potrebovat udrzet v datech nejakej prehled, poradek a system, zacne jich byt moooc, budes hledat nejakej zpusob, jak to cele zvladnout - zacnes si delat svuj db system.

a proc neco psat, kdyz uz to funguje, dobre a je to kompatibilni s dalsimi systemy (vezmes data a muzes k nim pristupovat treba z nejakeho jineho webu nebo programu). navic prekompilovanej kod bude urcite rychlejsi nez funkce v php...

samozrejme, ze asi nebudes pouzivat mysql na pocitadlo pristupu na hlavni stranku...

m.s.