pop3 sendmail linux

Zkousim rozchodit phpTickets (mail) system na localhost na linuxu Kubuntu.

( info kolem )
Po tezkych bojich jsem zjistil, ze je treba nainstalovat modul "imap". Mam. Uz mi maily ze seznamu chodi.
Po dalsich tezkych bojich jsem tam pridal imap funkce pro dekodovani cestiny (charset). Mam, zobrazuje ok.
Nakonec jsem zacal resit problem, proc mi neodesila maily a dospel jsem k tomu, ze muj linux nema funkci /sh/sbin/sendmail . Takze opet Synaptik a nainstalovat. (prostudovanim souboru var/log/apache2)

Ted uz mi teda php nehlasi zadny problem, ani log apache2, ale zase log soubor mailu (sendmailu) hlasi nejaky problem s nastavenim.
Po zoufalych pokusech jsem se trapne obratil na naseho linuxaka, ktery mi odepsal, ze kdesi treba nastavit SMTP na nas server (rekneme aaa.bbb.ccc.cz).
Zkusil jsem to nastavit v php.ini (/etc/php5/php.ini , jediny php.ini na disku)
SMTP = aaa.bbb.ccc.cz
(port) = 25
bohuzel ani po restartu apache nepomohlo a nevim, co dal.

Poradil by mi nekdo nejaky tip?
Predpokladam, ze wz.cz resilo podobne nastaveni, treba by admin vedel, ikdyz mne nema moc v lasce :)
<HTML>http://forum.ubuntu.cz/viewtopic.php?id=3500
mozna je to stejny problem jako mas ty</HTML>
Uz to mam vyresene, dik za tip, prozkoumal jsem, nevycetl jsem z toho moc, poradil bratr. Linux zvladam tak na pul a proste nevim, kdyz mi neco z php nechodi... Zakladni veci umim, sit, disky a tak, ale mail jsem nikdy nepotreboval

- odinstaloval jsem sendmail, pry je deravy...
- nainstaloval postfix
- zakomentoval vsechny radky v /etc/postfix/main.cf (protoze jsem je nepotreboval)
- pridal nebo pozmenil radky v /etc/postfix/main.cf (aaa.bbb.ccc.cz = smtp server):
myorigin = peter.aaa.bbb.ccc.cz
relayhost = aaa.bbb.ccc.cz
inet.interface = 127.0.0.1
local_transport = error:local delivery is disabled

a mail mi prisel na mailbox na nick@aaa.bbb.ccc.cz