anketa pomocou PHP

Prosim nevedel by ma niekto nakopnut ako spravit anketu pomocou php ? nie pomocou javascriptu .
Problem je asi takyto . Chcem spravit anketu teda nejake hlasovanie pomocou Form-u do ktoreho dam 4 radio buttony. Uzivatel si vybere jednu moznost => oznaci jeden radio button no a ja potrebujem nedjako pomocou php zachytit tuto jeho volbu , len neviem ako . ( dalej to uz budem vediet , v databazy pomocou mysql zvysim hodnotu atributu tej danej moznosti ktoru ten clovek oznacil , a zobrazim nacitane vsetky moznosti s databazy ako vysledok hlasvoanie ostatnych ludi )

Vopred Vdaka
myslím, že jsem nedávno dělal přesno to, co potřebuješ :)
tabulka, 7 sloupců - ID, 5 odpovědí, IP. otázky jsou statické.

5 input type radio, všechny stejnej name, value 1 - 5, v odesílacím skriptu switch. základ přičítání mám asi takový:

$anketa_vypis = mysql_query("SELECT * FROM `e_anketa` WHERE `id`='1'");
$arrow = mysql_fetch_row($anketa_vypis);

switch($_POST['odpoved']) {
case '1' :
$result = "UPDATE `e_anketa` SET `ip`='".$arrow[6].$ip."', `odpoved1`='".$arrow[1]."'+1 WHERE `id`='1'";
break;
/* ... atd ... */

<input type="radio" name="odpoved" value="1" id="odpoved1" />
<input type="radio" name="odpoved" value="2" id="odpoved2" />
/* ... atd ... */

to samé dělám i s IP adresou, prostě skládám za sebe na 127.0.0.1+127.0.0.2 atd... zda-li uživatel odhlasoval kontroluji přes strpos + cookies, kam také ukládám info o odhlasování.

pak jen jednoduchá podmínka, hlasoval => zobraz výsledky, nehlasoval => zobraz form. ;-)
<HTML>Jako reseni s 1 tabulkou by to slo, ale tabulkama neni treba setrit, je vhodnejsi pouzit vice tabulek a vyhnout se tak ruznym omezenim ktery nese tvoje reseni.

tbl: anketa: id, text
tbl: anketa_odpovedi: id, id_ankety, hlasu, text (, pripadne jeste sloupec pozice)
tbl: anketa_ip: id, id_ankety, ip

Tim ziskas neomezeny pocet anket, odpovedi, ip a neriskujes preteceni jako mike.</HTML>
trošku odbočím

sem na tohle amtér, tak mě kdyžtak zaražte :)

dělal jsem script na něco (nebudu rozebírat) a použil jsem víc tabulek (po dlouhém přemýšlení) jako zde

tbl: základ: id neco
tbl: základ_prvek: id id_zakladu prvek

etc..

tim se situace zlehčila, ale použil jsem až děsivé množství dotazů na databázi. kdybych sečet všechny dotazy při načtení jednoduché stránky, tak se nad číslo 30 (možná i 50) dostanu určitě. Neni to moc?
No zalezi na vytizenosti te stranky.
Nevim co vsechno ta tvoje stranka dela, ale kdyz vezmu ten tvuj priklad tabulky, tak mi tech 30 dotazu na jedno pripojeni pripada prece jen az moc.
Pro zobrazeni jedine ankety staci zavolat pouze jeden pripadne dva dotazy.
Diki MIke dost mi to pomoze ...len este na uistenie co dat do FORM-u ide mi o ACTION (send ?), pripadne METHOD (POST ?) a mozno aj Value ak treba .
» Richard : s přetečením máš pravdu, ovšem já nepředpokládám nějakou obrovskou účast :)

» peter : nz :)

<form action="#" method="post">
...
<input type="submit" name="anketasubmit" value="hlasuj" />

odesílací skript do hlavičky skriptu, tzn před jakýkoli output (html výstup). já to mám mám ve funkcích, který includuju, ovšem stačí skript vložit do hlavičky, abysi ho mohl ukončit headerem na REQUEST_URI.

aktivuješ:

if (isset($_POST['anketasubmit'])) {
/* zde se to osešle */
header("Location: ".$_SERVER['REQUEST_URI']."");
}

zjendodušeně... value mám u každého inputu 1,2,3,4,5, což odpovídá číslu sloupce v db - abych se v tom vyznal :) (0 je id, 6 IP)