phpbb3 a ctverecky

Chtel bych rozchodit phpbb3 forum. Zkousim ho na localu spolu s databazi Mysql 5 php mam 4. vsechno mi v poriadku funguje krom dlouhych pismen v prispevcich (jinde jsou dobre). ty se mi vypisuju takto

"Toto je př�klad toho, jak bude vypadat př�spěvek ve vaš� instalaci phpBB3"


...nevite prosim jak na to?
200 poslu na ucet tomu kdo mi to pomuze vyresit.
pomoci sql manageru jsem nastavil utf8 pro celou databazi...takze v tom by problem nemel byt.
Kódování souborů fóra musí být utf8, kódování spojení s databází taktéž, metatag taktéž
kodovani souboru jsem prosel na pspadu. mam utf8
prosel jsem i vsechny scripty co kecaj s db a taky tam je vsude utf8.
metatag - charset=UTF-8 ....

to je vazne v kelu :(((

vubec to nechapu.
<HTML>A zkusil jste tu hlášku ignorovat a jít dál, nebo to prostě dělá i nainstalovaný fórum? Některé editory (např. DreamWeaver) mají s některými znaky při ukládání problém apod. Prostě je dost dobře možné že přímo v tom systému je ta konkrétní hláška špatně napsaná a že potom naostro všechna í budou vypadat správně.</HTML>
to forum uz mam nainstalovane a plne funkcni. ta ukazka s temi ctverecky je vypis z prispevku. neni to hlaska. proste kdyz napisu nejaky prispevek tak se zobrazi vsechny znaky spravne krom tech ktere maji carku (ýáíé) - z nich jsou stejne ctverecky.
editor mam pspad
ukazka na http://testx.wz.cz/forum.jpg
<HTML>A jaktože ten první příspěvek je OK?</HTML>
ano ten prvni prispevek je skutecne ok. ten tam je jako ukazka hned po nainstalovani fora. vsechny dalsi uz jsou spatne.
<HTML>V databázi jsou ty znaky v pořádku? Pokud ne, tak je problém při vkládání. Pokud je problém při vkládání:
- ujistěte se že veškerá komunikace skript -> mysql je v utf8
- ujistěte se že vkládací stránka je v utf8</HTML>
mysql je v UTF8 ale nevim jesti ty znaky jsopu spravne. pole Post_text je vedeno jako "BLOB - x bajtu".
vkladaci stranka je take UTF8.
tak jsem to vzdal a nainstaloval starsi verzi phpbb2. je to pro me nepochopitelny ale ta funguje bez problemu!
diky za snahu
asi to bude bug v phpbb
http://cz.php.net/manual/cs/function.mysqli-set-charset.php

Kdysi jsem resil stejny problem, zkuste pouzit tuhle funkci. ;-)
Až na to, že na WZ je PHP4, čili mysqli tu fakt nerozjedeš
diky vsem za snahu. opravdu.
Jedno je jiste. Tady na WZ mi to forum jede bez problemu (ctverecku) ...doma na lokalu tam proste ty ctverecky mam! Dle wz jsem nastavil DB a instalnul novyho php admina. Pise mi to:PMA Database ... není v pořádku[ Dokumentace ]Obecné funkce relací Vypnuto. Nemohl by byt problem v tom? (php mam PHP Version 4.4.0-dev) MySql (MySQL 5.0.51a)
tak to konecne slape jak ma. Jen pro poradek a vsechny kteri by podobny problem na lokalu mohli taky nekdy resit.
Ctverecky zmizeli po prechodu na Apache 2.2.8.