Validní tvar emailu

Mám na stránkách registraci a při odeslání bych potřeboval také to, aby se mi zkontrolovalo, zda-li uživatel zadal platnou emailovou adresu (tj např.: "muj@email.cz", ale ne "email.cz"...). Vím že je na to nějaký regulerní výraz, ale nevím jaký :-( Děkuji za pomoc. Email je obsažen v inputu email ;-)
Strycek google dneska nejde?

Kdyz vis jak se to dela (regularni vyrazy), tak neni problem do vyhledavace zadat "email regularni vyraz".
treba nejak takhle>
if(EregI( '^[a-zA-Z0-9_\-\+]+(\.[a-zA-z0-9_\-\+]+)*@[a-zA-Z0-9\-]+(\.[a-zA-Z0-9\-]+)*\.[a-zA-Z]{2,4}$', $_POST['email'])){
echo "mail je ok";
} else {
echo "mail je na pikacu";
}
dalo by sa to mozno aj takto
if (eregi("^[^@]+@[^.]+\..+$",$_POST['mail']))
echo 'OK';
else echo 'Zle';

alebo
if(!eregi("^[^@]+@[^.]+\..+$"),$_POST['mail']))

echo "Zle";
else
echo "OK";
jaj som si vsimol som poslal to iste dvak krat, sorry, a tiez tie zatvorky som trochu zle tam hodil.
Variant e-mailu je velké množství a vymýšlet na to komplexní regulární výraz se nevyplatí. Kdo chce zadá i validní e-mail, který nemá pod kontrolou.
IMHO je lepsi provest alespon nejake zabezpeceni proti demenci ( precejenom obcas se nekdo preklepne, nebo tak .. )

Ale k tematu:
Vymyslet nějaký jeden komplexní nejde - protoože může být ten výraz správny podle RFC (emaily nazecinaji teckou, znak pred zavinacem neni tecka, ... ) nebo podle toho, jake doopravdy existuji ( protoze oba vyjmenovane druhy emailu se obcas vyskytuji (a jsou funkcni ;) ) ). :)
Freeze: "emaily nazecinaji teckou"
Kde jsou ty doby, kdy na seznamu šly zaregistrovat emaily které tečkou začínaly?! ;) Ještě že jsem si jeden takový stihl pořídit =)
=Tom=
Pokud se nepletu tak RFC to ted uz zakazují :)
Ale kdysi tomu tak nebylo :) Proto je prave uplne zbytecne delat nejake slozite pravdila na validitu e-mailove adresy, staci jednoduche treba na overeni domeny ... :)

(a tady bych si dovolil poznamenat, ze take existuji domeny, ktere zacinaji teckou (napr: .info ) ;))