Copy()

Dobry den, prosim, chtel by jsem se zeptat, jak je omezena funkce Copy(), chci si upladnout obrazek :

Copy($obr, "pokus.jpeg");

ale na vysledne strance mi to pise :

Warning: copy() has been disabled for security reasons in /3w/wz.cz/h/hrajdnd/fce/registrace_uzivatele/registrace.php on line 27

Proto by jsem se chtel zeptat jak mam fci Copy pouzit aby fungovala, popripadne zdali by jste mi nemohly poradi jak jinak uploadnout obrazek.

Diky.
copy() je zakázaná
http://cz2.php.net/manual/cs/function.move-uploaded-file.php
http://faq.webzdarma.cz/otazka.php?61
diky moc, uz mi to funguje bez problemu
kde ses dozvedel takovou prasecinu, ze na upload se pouziva copy()?
<HTML>Jo, také by mě zajímalo, odkud se takové bludy šíří. Vždyť i v PHP manuálu je uploadu souborů věnována celá <a href="http://cz2.php.net/manual/en/features.file-upload.php">kapitola</a> a o funkci copy v ní není ani zmínka (když nepočítám dole komentáře typu - nepoužívejte copy).</HTML>
No ja mam podobny problem.

Mam v nej pouzity php script kt sa mi pripaja na vzdialeny server a stahuje z neho potrebne informacie... na mojom localhoste mi to slapalo jak malo ale na wz.cz mi pise toto...

Warning: fsockopen proc_open glob copy() has been disabled for security reasons in /3w/xf.cz/r/rockone/scastxml.php on line 4

Line 4, 5 ,6 je toto

4 if(!$scfp) {
5 $scsuccs=1;
6 echo'';

V inom scripte sa mi to odvolava na riadok

$fp = fsockopen("$host", $port, &$errno, &$errstr, 30);


Neviem kde je chyba.
Ak by sa nasla dobra dusa kt mi to pomoze vyriesit. poslem cely subor. Dakujem
Ospravedlnujem sa za dalsi prispevok..nie je to spam :D teraz som si uvedomil ze okrem copy() uz su zakazane aj fsockopen proc_open glob co je pre mna neprijatelne :D skoda.... kedze bez fsockopen sa nezaobidem
<HTML>Gavo: Pokud se toho vzdáleného serveru dotazujete na portu 80 a nepoužíváte POST předávání parametrů, dá se použít get_file_contents() se zapnutým allow_url_fopen.

<small>Vy jste mě skutečně naštval. Váš dotaz kvůli duplicitě nesmažu jenom proto, že jsem si dal práci s odpovědí... ale ať se to neopakuje. Tohle fórum není tržiště, kde by platilo: "kdo víc řve, ten vyhrál."</small></HTML>
dozvedel sem se to na nejakej strance co sem nasel pomoci seznamu a klicovejch slov "upload obrazku php" jesli chcete muzu to zpetne dohledat. A bylo to asi i na vic strankach
<HTML>Malabar, chci úplný soupis, hodlám autorům příslušných návodů vynadat. Člověk tu ve fóru každý druhý den řeší copy(), přitom by stačila správná osvěta.</HTML>
Nipal. Nektere navody jsou jiz nejake ty roky stare a vyhledavace je jeste vytahuji. Pred par lety nevim proc, ale vetsina si nejak zafixovala, ze pro upload je funkce copy(). O nejake funkci move_uploaded_file() nikdo nic nevedel. Do toho jsem tehdy naletel i ja. Proste to bylo asi tak, ze kdyz jeden to tak napsal, pak jej nasledovali i ostatni. (Pauza). Ted jsem si vzpomnel na legendarni knizku od Koska a prolistoval tuto cast a co jsem nasel? Copy(). Takze muzes vynadat i samotnemu expertovi Jirkovi Koskovi ;)
<HTML>Tomík: Super, na to, že jsem si s ním dvakrát v životě třásl rukou... ;) Možná je funkce move_uploaded_file() novější než copy() a v době, kdy pan Kosek knihu psal, ta funkce ještě nebyla na světě.</HTML>
hm, toe najednou mírnější mluva, když jde o Koska :-))))) njn, taky mi tu stále leží vedle stolu...
funkce move_uploaded_file() je v php od verze 4.0.3 dál.
Vzhledem k tomu, že Kosek psal ještě v dobách PHP3, tak se není čemu divit, že používal copy().
Jediné, čemu se dá divit je fakt, že ti blbci co to od něj opisovali to nebyli schopní ani nahradit za move_uploaded_file().

R.U.R: tak to zahoď nebo věnuj muzeu. Půlka z toho už dávno neplatí, nebo se dá napsat lépe a radostněji ;)
No to jo, ale některý věci se mi v tom hledaj radostněji než na netu. třeba parametry funkce date() si radši hledám tam, pač vim kde tam jsou. a když chci nějakou konkrétní funkci, jejíž název neznám, tak si ji radši najdu v Tematickém přehledu funkcí než abych to googlil - tady je to podle mě efektivnější. ale jinak ano, php má dnes mnohé nové možnosti; na druhou stranu větší část Koska je stále celkem aktuální, spíš že tam chyběj ty nový věci než že by ty co tam jsou byly zastaralý...
Ale samozřejmě bych třeba nedoporučoval někomu, aby si to ted kupoval; jenže když už to mám, tak se mi to pořád hodí...:-))
http://www.builder.cz/art/php/clanek1579795236.html

koukam ze clanek je z 99 tak uz se asi nedivite :)