neco na počítání fotek

Ahoj, potřeboval bych radu. Mám klasickou stránku html(může být i php) do ní klasickým způsobem vkládám fotky. Udělám miniaturu dam na web a hotovo. Potřeboval bych nějaké počitadlo, které by někde na stránce ukazovalo kolik tam těch fotek je samo ze by to muselo počítat samo. Díky za radu.
když už tam ručně vkládáš fotky, tak tě asi pak nezabije spočítat, kolik jich tam je a přepsat to, ne? Tohle bych řešil, kdyby se mi tam třeva vkládaly nějak semiautomaticky...
Tady je kod ktery zjisti pocet souboru v adresari:

$m=0;
$cesta=opendir('./adresar');
while (($file = readdir($cesta))!==false) {
$m++;
}
closedir($cesta);


no snad to bude fungovat, hodne stesti :D
kdyby to vycházelo víc tak odečti 2
<HTML>ds: Ano, pak je ale jeho jediné štěstí, že nečte adresář "/" tam by mu to po odečtení 2 nesedělo.</HTML>
no, ono to tusim delalo problemy ze mi to hodilo o 2 vic, dej tam:

$pocet_souboeu=number_format($m-2);

a mas vyhano ;)
Budulínek: aha, tak to je kouzlo nechtěného a co . a .. , ty obvykle na stránce nezobrazujeme.
Existuje online manuál PHP, kde je na toto téma ilustrativní příklad
http://cz.php.net/manual/cs/function.opendir.php
PS: ale když už, tak už bych se dokopal k tomu aby ten zdrojový kód stránky vypsal PHP skript a při té příležitosti je může i spočítat, jinak jsem pro řešení to prostě nepočítat a dělat stránky s pevným počtem fotografií, ono vysypat všechno z adresáře na stránku taky asi není nic moc
no, pokud ma nejakou dynamickou galerii s pridavanim fotek tak proc ne. Ja to resim prez mysql, kazda fotka ma jeden radek v databazi,muze mit klidne unikatni nazev a muzes k tomu udelat aj nejakou tu diskuzi ke kazde fotce, ale to nechejte na nem, pocet fotek zjistim prez prikaz zjisti pocet radku, a mam to bez problemu ;)
Je je moc dekuju... to co je nahore by stacilo. Moc dekuju jeste jak to mam vlozit. Jsem nato lama...o))