CSS při include v závislosti na stránce

Zdravím, potřebuji jen trošku popostrčit. Když chci aby bylo v menu vidět na jaké stránce se zrovna nacházím, no prostě aby ten čudlik vypadal jináč... musím PHPkem porovnat hodnotu ?page=blabla a dejme tomu položku v menu, pokud se budou schodovat přiřadí styl .hover když nee tak styl .menu ? Nebo se pletu ?
Jestli jsem ja spravne pochopil dotaz, tak se nepletes :D

(akorat osobne bych misto hover pouzil napr. .menu.active a u normalniho akorat .menu s tim, ze active bude jen upravovat vlastnosti .menu)
<HTML>Freeze: to máš dobré, já dotaz absolutně nepochopil, hlavně tu část s neee.

Tazateli doporučuju zopáknout si interpunkci a naučit se formulovat dotazy tak, aby se daly pochopit bez nějakého zdlouhavého louskání, co že to ten básník chtěl vlastně říci. Ale není sám, řada lidí formuluje dotaz překotně a chaoticky. Přemýšlím, jestli nemám někdy sepsat nějakou kuchařku, jak uvařit srozumitelný dotaz.</HTML>
Dobrá omlouvám se psal jsem to ve spěchu...

Jak mám udělat aby bylo na položce v menu vidět že právě teď jsem na stránce kam odkazuje. Stránky mám řešeny přes include, nemohu tedy měnit stylopis pro jednotlivé stránky.

Mám nápad:

porovnat pomocí PHP hodnotu ?page=stranka s jinou hodnoutou v includované stránce... Ta hodnota musí být jedinečná aby se to nepletlo (například nadpis). Pokud budou hodnoty stejné přiřadit styl .menu.active, pokud nebou stejné přiřadit .menu.

Díky za snahu
<HTML>To už je lepší, takhle to chápu stejně jako Freeze a odpovídám stejně, takže to ani nebudu psát ;)</HTML>
HuH (spine.borec.cz)
resim to regularnim vyrazem, str_replace/ereg Nepredpokladam, ze by nekdo do menu dal retezec
'href="ahoj.php"'
v tvem pripade
'page=stranka"'
'page=stranka'

cili hledam '<a href="'obsah'">' a nahranim to jako '<a class="sel" href="'obsah'">'
vsechny vyskyty, cili, kdyz mam strom kde je to vicekrat, sviti mi to vsude.

Totez muzes resit javascriptem a regularnim vyrazem pres innerHTML
Dobrá díky za rady, zkusím to něják vykoumat :)
Tak nakonec funguje tohle:

echo "<li>";
if ($page=="uvod") {echo "<a href=\"?page=uvod\" class=\"aktiv\">Úvod</a></li>\n";}
else {echo "<a href=\"?page=uvod\">Úvod</a></li>\n";}