otevření webové stránky

Zdravim.

Budu mit asi hodne zacatecnicky dotaz, ale nevim jakym prikazem v mem php skriptu uvedu to, aby se otevrela webova stranka napr. www.ahoj.cz
chovani jako po kliknuti na odkaz.

priklad

if(//neco)
{
otevri www.ano.cz
}
else
{
otevri www.ne.cz
}

Predem dik za odpoved.
a to chceš načítat stránky z jiných webů?
ne, jedna lo by se o stranky na mem uctu wz
jedna z variant je, že ta stránka, kde bude to rozhodování bude sloužit jako šablona, do které se načte např. text článku, který bude uložen v nějakém souboru. Buď se ten soubor načte pomocí funkce na čtení souborů a nebo se přímo do kódu stránky vloží pomocí include nebo require
třeba: http://polopate.jakpsatweb.cz/index.php?page=include
<HTML>S tím include nebo require. Je třeba si uvědomit, co vkládáme - nesmíme uživateli stránky umožnit inkludování libovolného souboru, protože je třeba vzít na vědomí, že include tu stránku zpracuje jako php skript.

Takže např. tento kód:

<code>include $_GET["stranka"];</code>


V žádném případě.</HTML>
bezpecnejsi, pohodlnejsi a obecne lepsi se mi ukazal zpusob opacnej, kdy se do kazde stranky includuje hlavicka, menu, paticka a podobne. takze mas treba 5 ruznejch souboru = stranek a na zacatku kazdyho mas include 'zacatek.php', pak je vlastni obsah stranky a na konci zase include 'konec.php' - nebo tak nejak podobne
Nebezpečí číhající z include $_GET["stranka"]; jde zažehnat jednoduchou podmínkou s file_exists, který funguje pouze pro lokální soubory, takže se vložení žádného zákeřného scriptu nepodaří ;)
Quinix: ale projde i načtení konfiguračních souborů obsahujících hesla:
$_GET['stranka'] = '../inc/conf'
file_exists($_GET['stranka'].'.php') -> vrací true. Dá se použít funkce is_file() - ta už vrátí false ... teda aspoň doufám, že nekecám. Se soubory jsem přímo neparacoval ani nepamatuju... ;)
Stejne mi prijde lepsi pouzit podminky ;) (na povolene moznosti hodnot $_GET['stranka']) ... file_exists je sice fajn, ale samotne rozhodne nestaci;)
Tom: Jenže bys musel vědět, kde ty soubory jsou, což už je samo o sobě chyba, a navíc by ti includovaný konfigurák stejně byl k ničemu... pokud je to teda conf, který obsahuje php proměnné samozřejmě -> zpracuje se

Freeze: No to je takové ultimátní řešení :) a ještě třeba použít rewrite, aby ty odkazy nebyly tak nápadné :)
zatimco kdyz se inlcuduje menu, tak se nic z tohohle nemusi resit, staci dat inlcudovany menu a hlavicky a paticky a buhvico do adresare a zakazat tam pristup - pardon, ze se opakuju
Nez rvat hlavicky do kazdeho souboru mi prijde jednodussi oifovat (pri vetsim mnozstvi switch) ruzne hodnoty, kterych nabyva $_GET['stranka'] - precejenom jich tolik neni ;) a podle toho nacist include pro nejakou sekci(ktera odpovida) nebo pro 'uvodni' stranku...

- sry, taky se opakuju :D