Zistenie Ip

Ktoru z tych moznosti co tam su v db: napr: md5 ,sha1, now , char mam vybrat aby mi zobrazilo ip adresu ?
No ze aky typ a aku funkciu mam vybrat.

dakujem
Žádnou!

Velmi vhodné by bylo se vyjádřit nějak srozumitelně, tento telegrafický dotaz nemá hlavu ani patu.

Pokud jde o to zjistit z jaké IP adresy přichází požadavek na zobrazení stránky tak takovou:

$ipadresa=$_SERVER["REMOTE_ADDR"];

PS: nevím o jakou db se jedná, ale kdyby tam náhodou byla IP adresa schovaná např. pod char tak se omlouvám za mylnou informaci
=VLADIS=
Zrejme jsi nepochopil jak funguji databaze -> Povim ti to v pohadce : Bylo nebylo, existoval jeden uzivatel s pc(nezalezi na systemu) jehoz 'vlastnostmi' je ip adresa(+interni adresy), navigator info(prohlizec), ad. ). A tento pohadkovy uzivatel se pripojuje na pohadkovy server(apache,php,mysql,..), a vyžaduje si zpracování PHP skriptu. A náš pohádkový skript může pracovat s daty pohádkového uživatele. Tento skript se může při svém zpracovávání podívat do databáze, něco opsat, vymazat, případně jen něco přidat. Skript vrátí uživateli zbytek pohádkového výstupu a ukončí se-dealokuje promenne at.(většina serverů nechává omezení na 30s, ale je to pohádka, tak to může být třeba 5 minut).

A pouceni z pohadky? Databazovy server nepracuje s tvoji IP adresou! Jestli ji tam chces jakkoliv dostat, musis ji v php skriptu (i mimo pohadky!) vlozit do promenne a ulozit do databaze jako promenno. (a tudiz ti na ip adresu staci VARCHAR o delce 16 znaků).

___
Kdybys formuloval otazku poprve jednoduse, nemuselo by se nad tim tolik uvazovat ;)
$ipadresa=$_SERVER["REMOTE_ADDR"];
- a toto mam dat do zdrojoveho kodu alebo do SQL alebo kde ?
* - bez komentare

To cos napsal je php skript, tak to muzes dat jen kodu php. V promenne $ipadresa mas pak ulozenou ip adresu usera/navstevnika .. pokud ji chces ulozit do db, musis ji vlozit do INSERT nebo UPDATE sql dotazu abys ji tam ulozil...

___
Jeslti jsi uvazoval nad primym vlozenim tohoto kusu PHP kodu primo do db, tak si precti znova moji pohadku...
no napřed bych něco udělal s tou titulní stránkou a tím přesměrováním - zajímavé, takové fígle ti problémy nedělají

PS: dokud detailně nepopíšeš čeho chceš prakticky dokázat nemá smysl se tady o tom bavit. Doufám, že nečekáš, že vykřikneš heslo a my ti k tomu napíšeme několik stránek, iniciativa v popisu problému se čeká od tebe
takze na zistenie IP som si vytvoril ip.php a ip.dat (atributy 777). do ip.php som vlozil kod
<?php
$cas = StrFTime("%d/%m/%Y %H:%M:%S", Time());
$ip = $REMOTE_ADDR;
$filename = FOpen ("ip.dat", "a");
FWrite("$filename", "kedy: $cas | ip: $ip");
FClose($filename);
?>

do ip.dat sa mi maju zapisat ip adresy, cas navstevy.

<?php
include("ip.php");
?> --- toto som vlozil do index.php http://knr-presov.xf.cz/prihlasenie/index.php

a stale mi zobrazuje
Warning: fwrite(): supplied argument is not a valid stream resource in /3w/xf.cz/k/knr-presov/prihlasenie/ip.php on line 5

este som aj vytvoril zobraz-ip.php kde som dal
<?php
include("ip.dat");
?>

Tak preco mi to nechce fungovat?

Ďakujem
FWrite("$filename", "kedy: $cas | ip: $ip");

A co konkrétně myslíš tím $filename v uvozovkách?
A tam mam dat nazov coho?
Dát rybu, nebo naučit rybařit?

http://us3.php.net/manual/en/function.fwrite.php
namiesto toho filename mabyt ip.dat? neviem cital som si http://us3.php.net/manual/en/function.fwrite.php ale dajak som z toho nevysiel tam pise ze namiesto filename ma byt dajake handle
Co s tebou, když ti nepomůžou ani ty příklady?

$fp = fopen('data.txt', 'w');
fwrite($fp, 'zapsany text');
fclose($fp);
Kdyz pouzije u otevbirani souboru atribut w, tak jej vymaze .. pokud bude chtit puvodni obsah nechat a pripsat na konec, bude muset soubor nacist, pak vymazat a zapsat nacteny obsah s novymi daty na konci. Nebo otevrit soubor pro cteni i zapis, presunout ukazatel na konec a pripsat.

Nez pouzivat promennou $REMOTE_ADDR je lepsi pouzivat $_SERVER['REMOTE_ADDR'], protoze pole promennych $_SERVER existuje vzdy. Prvni $REMOTE_ADDR existuje (a ma obsah) pouze pokud je povolen jeden parametr php.. (z hlavy si nevzpomenu jak se jmenuje :/ )

=VLADIS=
Kde jsi prisel na to, ze ve FWrite("$filename", "kedy: $cas | ip: $ip"); bude $filename v uvozovkach mi neni jasne .. takovy snad priklad nikde na webu ani neexistuje.. bez uvozovek by ti to melo fungovat...

___
Proc pouzivat nazev promenne, ktery nam rekne o co se jedna (napr $handle), kdyz muzeme pouzit nicnerikajici $filename a neni jmeno souboru, ale jen ukazatel na soubor,ze? :( ...
"Co s tebou, když ti nepomůžou ani ty příklady?"
Bez varování zastřelit! =)
zastřelit! =)

Vždycky je té rybě nebo rybaření. když už se někdo dá na PHP měl by spíš přemýšlet o tom rybaření než odtud tahat jednu rybu za druhou.
No uz to ide :)

Ale by som poprosil este jednu vec:

Urobil som si tabulku v db , dal som do nej
id
datum -
ip
hostname
prehliadac
referer

potom som do index.php vlozil pred <head> :
<?
$ip = $_SERVER['REMOTE_ADDR'];
$datum = date ("Y:m:d h-i-s");
$browser = $_SERVER['HTTP_USER_AGENT'];
$referer = $_SERVER['HTTP_REFERER'];
$_GET['$referer'];
$hostname = gethostbyaddr ($_SERVER['REMOTE_ADDR']);
$connect = MySql_connect("MySql host","user name db","heslo"); MySql_Select_Db ("nazov db"); $sql = "INSERT INTO pristupy VALUES ('' , '$datum' , '$ip' , '$hostname' , '$prehliadac' , '$referer')";
$result = mysql_query($sql);
mySQL_Close($connect);
?>

No ako by mi to vraj malo ist ale nic sa dajak nedeje: nic mi v tabulke nezobrazuje. Co s tým?
Najdi si moje příspěvky v tomto fóru na téma mysql_error. Pak nebudeš psát "nic sa dajak nedeje".
Ale ja nemam problem s mysql_error , mne to proste neyapisuje do tabulky
Ptáš se na radu a když ji dostaneš, tak se ti nelíbí a ještě tvrdíš, že tam nemáš problém. Proč asi se ti nezapisují data do tabulky? Protože tam máš CHYBU, ale nevidíš ji. Viz můj příspěvek z 08:51.
no ak bz bolo error tak bz mi malo yobrayit nieco take:
Warning: mysql_errno(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /3w/wz.cz/t/trodasovypolitickekecy/db/mysql4.php on line 331
phpBB : Critical Error

-ale mne take nic nezobrazuje
Když tomu věříš a nenecháš si poradit...
Najdi si k cemu je mysql_error, a snad ti to dojde..

Myslis ze ti to hodi chybu, kdyz napriklad jenom zmenis nazev tabulky (treba na takovou, ktera nebude existovat ;) ) ? pak snad pochopis :)

A btw pokud mas v tabulce prvni sloupec jako int (jen tipuju), tak do nej nevlizis prazdny retezec, to tam musis vlozit nulu ;)

___
Komu neni shury dano .. tomu neni ani vzajemne hospodarske pomoci ...
Jedna dobrá rada nad zlato. Proč se hrnout přímo na věc, když o tom vůbec nic nevím? Pokud chceš vědět v čem je chyba nebo jak se to dělá, tak se to nauč. Věř mi, mám s tim zkušenosti.

Je to stejná situace jako s autem. Vůbec nic o řízení auta nevíš a hrrr hned si sedneš za volant nastartuješ a jedeš. Po pár metrů naraziš na problem, a nevíš co tomu je. Co teď? Napíšem do fora. Reakce však bude stejná jako zde. Proto než někdo sedne do auta musí absolvovat autoškolu. Pak nebude mít problem řešit banální chyby.

Tady jde o úplně stejnou situaci. Kdyby ses naučil PHP a MySQL, pak bys tady neřešil tak banální chyby.
ad btw: myslim že můžeš mít i ''