z hodnoty proměnné název proměnné;)

ahoj, mám asi blbej dotaz, ale stejně to zkusim:)

v souboru mám uložených několik řádku, např.:

pondeli:1
utery:23
streda:6

a rád bych to z toho souboru dostal takovým zp., abych měl potom promenné $pondeli, $utery, $streda s příslušnýma hodnotama

jde to vůbec nějak udělat? nebo je to úplná blbost... umim to jenom rozdělit a dát do pole:(

(vůbec mě nenapadá pod čím bych to mohl hledat na netu)
<HTML>Zkusíme takovou malou ukázku:

<code>$promenna = "pondeli";
$$promenna = "42";
print_r($pondeli);</code>


Pokud máme pole, může to být třeba takto:

<code>$pole = array("pondeli", "42");
$($pole[0]) = $pole[1];
print_r($pondeli);</code>


Ale jen tak mimochodem, co je špatného na poli, zvláště na asociativním?

<code>$promenna = "pondeli";
$pole = array();
$pole[$promenna] = "42";
print_r($pole);</code></HTML>
ja osobne mam radsej zapis:

$den=pondeli;
$cislo=1;

${$den}=$cislo;
echo $pondeli;
to klidně měj, ale čím se to významně liší od:

$promenna = "pondeli";
$$promenna = "42";
print_r($pondeli);

?
presne som vedel ze bude tato otazka, napriklad tym že je to trocha jednoznacnejsie a hlavne tym že sa tam daju lubovolne pripajat ako premenne tak aj retazce priamo v zapise:

$den=pondeli;
$cislo=1;
${"den_".$den}=$cislo;

echo $den_pondeli;
Oboje je hnusný, člověk kódu neznalý (nebo vy po pár měsících) budete zkoumat, kde se bere najednou $den_pondeli, kdyz to "pondeli" vytahnete z DB ;-).
OndraSter :
chcem vidiet to riesenie, ked mas nejake formularove pole, ktore generujes automaticky, ako si nacitas jeho premennu ked ti ju zasle? narp:

<input type='text' name='popis1'>...
<input type='text' name='popis2'>...
<input type='text' name='popis3'>...

si to ulozis do DB? a co ked to chces este pred tym ulozenim skontrolovat? napr ci ti niekto nezadal nejaku pi*ovinu?

je aj vela inych moznosti a verim ze ty co programuju tak aby mali potom co najmenej roboty, to dost vyuzivaju... a ak nie, tak chcem vediet ako to riesia.. rad sa poucim
=goodstyle.sk=
Kdyz uz si vymyslis a pouzijes takhle blby formular, tak ti asi nezbyde nic jineho, nez tuto metodu .. avsak co ti brani u formulare pouzit pole?

<input type='text' name='popis[]'>...
<input type='text' name='popis[]'>...
Přesně tak - V 99% JE čistší řešení (ale občas ho málokdo zná).
ono to funguje :-o ... to som nevedel...

OndraSter , mas pravdu...

pole sa mi viac paci ako vyrabat milion premennych, ale o tejto moznosti som nevedel... ako vidim oplati sa poradit, lebo clovek sa tu nauci mozno viac ako ten komu chcel poradit...
jj, pole jsou dobrý - když mam formulář o 5 položkách tak to tam píšu normálně každý s jinym názvem, ale neumim si bez polí dost dobře představit zejména položky, kde lze dát více odpovědí... to by bylo peklo to dělat bez polí...