Problem s Array()

Zdravim,
Mam nasledujuci problem:
Z formulara posielam hodnotu $numplayers, je to cislo ktore predstavuje pocet hracov. Ako ho mozem pomocou cyklu while() vypisat do array() ?
Malo by to vyzerat takto: ak by bolo $numplayers == 3 array($player1,$player2,$player3)

Ale tu mi nastava dalsi problem a to ten ze ked dam premenne do arrayu nedaju sa vypisat, php ich ignoruje, ako sa to da vyriesit?
Pokud máš již proměnné v arrayu dosazené, můžeš je zobrazit pomocí
$numplayers['0']
$numplayers['1']
...
Ok, to by sme mali, i ked sa mi zda ze uz som to skusal ale bez uvodzoviek ($numplayers[0]).
Ale zostava este stale problem s dosadenim do arrayu pomocou cyklu.
=Cuchi=
Fungovat to musí i bez uvozovek - $numplayers[0]; uvozovky bys mel pouzivat pouze, pokud se jedna o asiciativni pole ..

Nutne to musi byt while()? kdyz to mas jako cislo neni lepsi

for($i=0;$i<$numplayers;$i++)
{
$array[]=$_GET['player1']; // případně $('player'.$i)
}

?
Ok, vsetko funguje
upravil som si to takto
for($i=0;$i<=$numplayers;$i++)
{
$array[]='player'.$i;
}

Este malickost: ako urobit aby array zacal pocitat s hodnotou 1? Myslim ze sa to vola index a nastavuje sa takto array(1=> 'hodnota','hodnota') ale ako to nastavit v takomto pripade?
for($i=0;$i<=$numplayers;$i++)
{
$array[$i+1]='player'.$i
}

eventuálně upravit ještě: 'player'.$i - pokud má být první player číslo 1 a ne 0
Pokud chces hrace nastavovat od hodnoty jedna je nekolik moznosti :)

a)vytvorit jednu prazdnou hodnotu navic
$array[]='empty';
for($i=0;$i<$numplayers;$i++)
{
$array[]='player'.$i;
}

b)hodnotu nula preskocit
for($i=1;$i<=$numplayers;$i++)
{
$array[$i]='player'.$i;
}

___
mimochodem uplne prvne jsem psal
for($i=0;$i<$numplayers;$i++)
a ty sis to upravil na
for($i=0;$i<=$numplayers;$i++)
tzn tam mas o jeden prubeh cyklu navic (nebo uz ty hrace cislujes os jednicky?)
Dakujem, problem ste mi pomohli vyriesit a skript dotiahnut do konca.
mimochodom ak chce pripisovat premenne do pola rob to takto:

$hraci[]=janko;
$hraci[]=mirko; atd

automaticky sa ti zacnu indexovat od 0, to znamena ze janko bude mat index
$hraci[0],

a vypisat ich mozes prechadzanim pola

foreach($_POST as $key=>$var) echo "$key == $var<br /> ";
sorry som tam omylom dal post...

foreach($hraci as $key=>$var) echo "$key == $var<br /> ";
=goodstyle.sk=
Pokud umís číst, zajisté sis všiml, že v prvním přikladě bylo $array[]. Číslování se použilo až ve chvíli, kdy chtěl mít hráče indexované od 1. Přístě si prosím přečti vlákno celé, než do něj hodíš reakci. (zvlášť když už bylo vyřešeno (viz 2 příspěvky nahoru) a nebylo třeba řešení opisovat podruhé..)
Freeze:
ak si si nevsimol moj priklad tu nikto neuviedol, vsetky su zbytocne zlozitejsie, co nechapem... tak neviem co sa ozyvas
=goodstyle.sk=
To je pravda, nikdo takovy priklad neuvedl - a proc? - ze by treba proto, ze se na nej nikdo neptal? ;)
-> Cuchi sam napsal cyklus for(...).. ten pak nekteri jenom upravili, tot vse ..

-> puvodne jsem reagoval jenom k tve poznamce o zpusobu zapisu do pole - protoze jsi opakoval jiz recene..

____
Zaverecne rypnuti si neodpustim ..
Kdyz uz vymyslis uzasne "nove" reseni, tak jsi jeste zapomel zminit, ze misto foreach muzes pouzit taky while (list($key, $value) = each($hraci)){ .. }
no to som teda dopadol, druhy krat si fakt precitam co kdo pise... haha, tak to vypada ked sa nudim a som lenivy si precitat vsetko... :-(