Počítadlo přístupů

Zdravím vás,
mám problém se svým počítadlem přístupů. Naprogramoval jsem si ho, že počet online lidí je počet odlišných ip adres v určitou dobu. Pracuji proto s db. A problém je v tom, že když má někdo např. WiFi, tak má celá pokrytá část jednu ip adresu. Nevíte, jak problém s online lidmi vyřešit?
Zrejme neznás principy fungování ip adres jako soucast tcp/ip protokolu .. adresu ma kazdy unikatni - jenom jsou vsichni "schování" za proxy isp. (u wifi nema cela pokryta cast stejnou ip adresu, pouze jsou vsichni pripojeni pres stejneho isp a tudiz maji vysledne jeho adresu).

Ale k reseni - pouziti ip adres timto zpusobem k vyslednemu reseni nepovede - sofistikovanymi metodami se NEKDY lze dopatrat i vnitrni (lokalnich) ip adrese uzivatele uvnitr site providera - imho se pouziva vysekani z packetovych dat a tudiz je k tomu potreba systemova podpora (a vlastni server).
Nebo bys musel to provazat pouziti cookie s platnosti napr na 5 minut (cas podle toho, jak dlouho po nacteni stranky povazujes uzivateluv stav za "online"). (pochopitelne takto nebudes mit logovane uzivatele s nepovolenymi cookie).
Dalsi moznosti je pro kazdeho uzivatele generovat nahodnou identifikaci a jen pocitat mnozstvi aktualne aktivnich identifikaci - ale za hodne penez malo muziku - imho to nestoji za tu namahu :))
No v nejhorším případě jsi tam dej počítadlo od blueboardu(www.blueboard.cz) zatím jsem spokojen.
Proč zrovna od blueboardu? Vzdyt na ceskem internetu je jich neuveritelne mnozstvi - nejnamejsi toplist.cz, navrcholu.cz, pocitadlo.cz, navstevnost.cz, blueboard.cz, webber.cz ..

___
=Pidiluke=
Mimochodem ma blueboard uz alespon nejake rozsirene statistiky nebo jen jedno cele cislo?
Chápu principy TCP/IP, pouze jsem to napsal zjednodušeně, protože obejítí proxy by bylo obtížné.
Verzi s cookies mám rozpracovanou v podobě, že cookies má platnost 180 sekund, ale pořád nevím, jak to zobrazit, kdo všechno je online. Napadá mě možnost, že bych nějak zapsal do db informaci o tom, že cookie bylo nastaveno, hodil bych tam třeba časové razítko ( time, nebo timestamp ) a pak bych pomocí SQL příkazu zobrazil vše, co není starší, jak 180 sekund. Ale nevím, jak přiřadit cookie do db, protože jediná ,,unikátní,, věc, kterou má každý PC jinou by měla být IP, ale kvůli proxy a ISP to tak nejde.
Nic mě prostě nenapadá.

Prosím, poraďte.
Dodatek:
ještě mě napadá to do db dávad to tabulky, která bude mít slupec s časem a druhý sloupec s auto increment.
Jako identifikaci cookie muzes treba pouzit nejaky nahodne generovany string o delce napr 6 znaků ->
$pattern = "1234567890abcdefghijklmnopqrstuvwxyz";
$key = $pattern{rand(0,35)};
for($i=1;$i<6;$i++)
{
$key .= $pattern{rand(0,35)};
}
Kdyz prijde "novy" uzivatel, tak mu vygenerujes takove, ktere jeste neni v databazi a ulozis jako obsah cookie. Kdyz prijde uzivatel s cookie, kouknes se, jeslti v databazi je jeji obsah, upravis casove razitko a upravis delku platnosti cookie.
A pokud nechces databazi nejak moc plnit, tak navrchuji s kazdym prisupem smazat jiz "prosle" navstevy (starsi nez vybranych 180s).

Avsak mozna existuje i nejaky lepsi zpusob reseni pocitani navstevnosti.

A mimochodem neni 180s malo? :D .. 3minuty nejsou imho dost ani kdyz nekdo sleduje jen porad tvou stranku .. (obcas clovek cte delsi dobu, nekomu ukazuje, nebo pracuje v jinem tabu nebo okne prohlizece ..) - ja osobne bych navrchoval 5-10 minut (napr 8).