Rozdíly GD

Zdravím,

Narazil jsem na zajímavý problém s ttf fonty pri pouziti v GD knihovne - na podobnych strojich se vykresluje dost jinak. Zkoušel jsem to se třemi různými fonty, rozdílů bylo pokaždé dost.

rozdíly: http://tmp.icebolt.info/Obrazky/gd_fonty.png
//černé písmo v pravé části obrázku je uz z GIMPu, ne z GD ..

Je možné, že tyto rozdíly (nejmarkantnější je rozdíl u malého šedého písma) jsou způsobeny pouze verzemi GD knihoven a FreeType rozsireni? Nebo jsem zapomel jeste na neco jiného?

Jinak na jednom stroji je PHP 5.2.0, OS Win XP, GD Version: bundled (2.0.28 compatible) a FreeType Version: 2.1.9. Druhý stroj běží na unixu, PHP 5.2.0-10+lenny1, GD Version: 2.0 or higher a FreeType Version: 2.2.1.

___
poznámka: font mám nalinkován správně ..
Fakt nikdo netuší? ;)
<HTML>Je to závislé na verzi Freetypu. Na Windows FreeType používá windowsovské funkce, které (subjektivně) generují lépe (ale taky jak co).</HTML>
viz Nípal (moderátor)
krome rozdilne GD tam pise i rodilny font verze FreeType. Zkus si nakopirovat stejny font.
peta (peter-mlich.wz.cz):
Font je stejný, to "FreeType" je označení nástroje zpracovávajícího ty písma. Jak máš ve Windows ten TrueType, tak tohle je alternativa.
=Nípal=
Diky, nechtělo se mi věřit tomu, že ve vykreslování fontu na win a unixu jsou takové rozdíly.. :)

=peta=
font na obou strojich je stejny .. (proc bych se ptal, kdybych mel ruzne fonty?)