php,MySQL vs plugin pro firefox

Mel bych takovy dotazek. Nasel by se nejaky borec, ktery by umel pomoci javascriptu a odesilani pomoci metody AJAX vytvorit xpi plugin pro firefox. Jde mi o to pochopit, jak na to... v "jednoduchosti" asi takto:

např.
Ze stranky http://finance.google.com/finance?client=ig&q=C
tipat kurz akcie dejme tomu cca 1x15 min a posilat do me MySQL db tabulky
id,nazevakcie,kurz + datum,cas...

Vim , ze je to trochu troufaly dotaz a zadost, ale ja z meho okoli nikoho, kdo by XML,DOM ovladal neznam a pomoci dokumentace, prevazne jen v en jsem zatim toho moc nepochytil...opravdu by me moc pomohl ten hotovy xpi, ktery bych si mohl vyzkouset a ve zdroj kodu podivat jak by to asi melo vypadat...

Jestli je to moc slozite, tak me nekamenujte :-))
No, ne ze by to bylo slozite jen mi nedochazi, proc se to snazis resit pres ff plugin. Navic by ti na stroji stejne musel bezet mysql server (+obsluha - napr php).

Pokud potrebujes jenom ty data neni jedondussi s pomoci cronu spoustet kazdych 15 minut (napr) php skript, ktery se dotaze na vybranou stranku, vezme a vyparsuje data a ulozi do db?
Misto cronu si muzes udelat posilani dat v zavislosti na case. Ukladat si do databaze / na disk datum posledni aktualizace, pripadne obsah souboru. Pri kazdem nacteni stranky zkontrolovat datu a v pripade, ze je starsi 15 minut provest aktualizaci. Vyhoda je, pokud na stranku nechodi moc lidi, tak se aktualizace provede, az kdyz je potreba.

Lepsi moznost je spoustet aktualizaci pres cron. Kam se proste zaradi jako jedna z uloh k vykonani a nastavi se ji cas.