chyba while + readdir

while ($rec = readdir($dirhandle))
{echo $rec;}
Funguje do te doby, nez vytvorite adresar '0' (nula) :)
To není chyba, ale vlastnost. Nula se vyhodnotí jako false.
Warning

This function may return Boolean FALSE, but may also return a non-Boolean value which evaluates to FALSE, such as 0 or "". Please read the section on Booleans for more information. Use the === operator for testing the return value of this function.
while (($rec = readdir($dirhandle)) || $rec==='0')

Pro mne je podstatne, ze to uvadeji primo v examplu s chybou (cz.php.net/readdir , uz jsem je na to upozornil). Coz neni dobry, protoze si to okopiruje kazdy zacatecnik a vsadim se, ze 95% nynejsich CMS to ma v sobe.
Jsem nahodou vytvoril nulovy adresar a koukam, jak mi prestal zobrazovat vypis souboru. :)

Ja vim, proc to vzniklo, ano 0 = false , neni treba vysvetlovat, ale dik. Jsem chtel pouze upozornit :)

Schvalne, jestli wz.cz webFTP... :) Ha, tak ten funguje bez chybne. To jsem ho podcenil.
<HTML>while(($rec = readdir($dirhandle)) !== false) { ... }

A WZ WebFTP blbne jen při té online editaci a tam to IMHO nebude tímhle.</HTML>
Chyba není ani tak v PHP, jako v tobě. Ty by jsi totiž správně měl tu proměnnou přetypovat z int; respektive boolean na string.
while (($rec = readdir($dirhandle)) || $rec==='0')

Tohle je pitomina, udělám ti tam třeba adresář '00' :-P Ani to trojité rovnáse u toho nemá co dělat.
Má se to dělat tak jak se o tom píše v manuálu a jak to sem postnul Nípal.
R.U.R. (jsrosa.wz.cz)
udělám ti tam třeba adresář '00'
Prosim. Machra delat muzes, ale ja to mam vyzkousene i s 00 :) To mne napadlo jako prvni.

Tom (uvw.wz.cz)
To pretypovani asi bude ono, ale pokud je zdroj undefined, tak str() nejspis selze a vypise error, zkusim spis neco jako Nipal, mozna totez
while(($rec = readdir($dirhandle)) !== false) { ... }
Jeste uvidim.
Chyba PHP, ja nerikal, ze je to problem PHP, ale prikladu na php.net
Mimochodem webFTP, co je na wz.cz je zrejme ze sourceForge, kde je stara verze. Posledni vyvojarska je 5, release 4
http://www.phpwebftp.com/index.html