Nefunguje posilani do mysql

Dobrý den, mám formulář přez který se mají data ukládat do mysql datábáze, jenže mám problém. Nic se nestane jen se vypíše chyba Parse error: syntax error, unexpected T_STRING /home/free/.../send_process on line 4.

Soubor send.php:
<form action="send_process.php" method="post">
<table border="0" align="center">
<tr>
<td>Název</td><td><input type="text" name="nazev" class="input" value=""/></td></tr>
<tr>
<td>Datum</td>
<td><input name="datum" type="text" class="input" value=""/></td></tr>
<tr><td><p>Typ</p></td><td><select name="typ"> <option value="0"></option><option value="1">1</option><option value='2' class="inputbook">2</option></select></td></tr>

<input type="submit" name="send" value="Přidat" />
</form>

Soubor send_process.php:
<?php
mysql_connect("xxx","xxx","xxx");
mysql_select_db("xxx") or die ('mysql_error());

$nazev= $_POST["nazev"];
$datum= $_POST["datum"];
$typ= $_POST["typ"];

mysql_query("INSERT INTO catalog VALUES(`nazev`, `datum`, `typ`) VALUES ('$nazev', '$datum', '$typ')") or die (mysql_error());
echo "<h3>Přidáno</h3>";
?>

Nevíte kde je problém? Případně nemohli by jste napsat řešení? Děkuji
Má v tom INSERTu být VALUES skutečně 2x? Asi ne.
Dekuji, skousel jsem to smazat a porad nefunguje.
Podívej se na řádek 4 v souboru send_process.php. Pokud není žádná chyba na něm, bude nejspíš o řádek výš. (Předpokládám, že zde uvedený výpis není přesná kopie :). Může to být např. chybějící středník, chybějící/přebývající uvozovka, apostrof nebo chybějící tečka -- všechny tyto chyby můžou způsobovat hlášení s neočekávaným T_STRINGem.

Jinak ten SQL dotaz.. INSERT INTO catalog (`nazev`,`datum`,`typ`) VALUES ('$nazev','$datum','$typ').. viz http://www.junext.net/mysql/
Děkuji, přesná kopie to není. Kód jsem zkratil, protože byl moc dlouhý a na prvním řádku byl ješte text před začátkem php. Koukal jsem se na váš odkaz a nevím pokud mám v proměnné číslo má-li být v uvozovkách?
Děkuji vám za pomoc, už jsem na to konečně přišel :)