Výpis z více kategorií z databáze

Dobrý den, tak už si zase nevím s něčím rady, tentokrát by to ale mělo být vyřešeno rychle :-)

Jde o to, že jsem si udělal skriptík na stránkování toho co vyleze z databáze po dotazu. Pastnu semka kousíček kódu, kterým vypisuju databázi:

$vypis = 'SELECT * FROM `prodej` WHERE `prodej`.`prodej_kategorie` = "'.$nazevkategorie.'" ';
$vysledek = mysql_query( $vypis ) or die ( mysql_error() );
include ("../included/sablonavystupu.php");


Pro účely rady by měl stačit tenhle úryvek. Takhle mi to teď už bez problému funguje, ale jak udělat, aby se v rámci jednoho výpisu zobrazovaly položky z více kategorií (momentálně mám proměnnou např.
$nazevkategorie = "struny";

jindy třeba
$nazevkategorie = "smycce";

Momentálně vypisuju prostě v sekci Struny s hodnotou proměnné "struny" a v sekci Smyčce s hodnotou "smycce" (což jsou hodnoty z databáze z tabulky "prodej" ze sloupce "prodej_kategorie".

a jde mi o to, abych potom na webu v sekci Příslušenství vypisoval struny i smyčce :-)

Mohl bych je hodit pod sebe, prostě 2 výpisy, ale 1. je to zbytečné a 2. bych tím rozhodil stránkování :-)
ještě jsem zapomněl dodat, že to je na celém webu jediná vyjimka, takže mi to v tomhle případě stačí nastavením té proměnné, ale nemůžu pořád přijít na to, jak to v tomhle formátu má správně vypadat..
Nebo ještě jinak, ať je můj dotaz co nejjednodušší :-) Prostě jak bych následující kousek kódu vypadal v případě, že by neměl vypisovat jen podle jednoho klíčového slova, ale dvou a vypisoval by záznamy, obsahující jedno i druhé slovo :-)


WHERE `prodej`.`prodej_kategorie` = "'.$nazevkategorie.'"
<HTML>Tohle je celkem základní dotaz. Jazyk SQL zná logické operace a dokonce umí vybírat z množiny. Není tedy nic těžšího, než mít

WHERE prodej_kategorie IN ("struny", "smycce")

A abych předešel další otázce - phpkové pole se dá takto napasovat do textu dotazu s použitím funkce implode</HTML>
jj, díky, s tím už bych si měl poradit bez problému, v phpmyadminovi mi to jako dotaz funguje a navíc má phpmyadmin neocenitelnou funkci - že mi umí podle dotazu vytvořit php kód :-P

Vyřešeno, ještě jednou děkuji