PHP6

Kdy má být uvedeno PHP6 a MySQL6 ?

Vím, že ještě nění oficální datum.

Ptám se jestli někdo náhodou nečte vývojářské blogy jestli se tam něco nenastínilo.
<HTML>Uvedeno kam? Na svět? Máte možnost si ty vývojářské blogy přečíst.

Nebo na webzdarma? Ještě tu nemáme pořádně ani PHP5.</HTML>
Myšleno na svět.

Já blogy nečtu, protože jsou v angličtině a anglicky neumím.

P.S. Na ANJ jsme měli dvě hezké učitelky, obě tvrdily, že umí plavat, ale jít s námi do bazénu nechtěly.
<HTML>Cuando hablamos de las lenguas extranjeras, se me ocurre español. ¿Sabes hablar? Y de blogos... Puedes probar algunos en lengua española - hay muchos en el mundo, búscalos.

Y cuando hablamos de nadación - sé nadar también, pero tampoco quiero ir a la piscina contigo.</HTML>
Tak to už mi vůbec nic neříká.
<HTML>When talking about foreign languages, Spanish came to my mind. Do you speak it? And about blogs... you can try some in Spanish language - there are many of them in the world, find them.

And when talking about swimming - I can swim too, but neither I want to go to swimming pool with you.

------

Jo, cizí jazyky. Divím se, že 25letý člověk neumí žádný - to tě nemohou pomalu ani nikde vzít do práce. Měl by ses nějaký naučit - třeba právě tu angličtinu. Nebo španělštinu, tou jsem hovořil ve svém předchozím příspěvku.</HTML>
Nípal::: Jsi rasista! Se mnou bys do bazénu určitě šel... :-D
Yo no entiendo español. I don't speak English.

Já nesleduji vývojářské blogy. Když něco přijde nového, tak se to dozvím jinak a česky.
<HTML>Lama: Ano. Ne.

Tomík: Ano, to je taky možnost. En serio, ¿entiendes español?</HTML>
Nípal: No. Španělsky neumím. Strýček pomohl :)
<HTML>Tak jen tak bokem - španělština je null subject language, podobně jako čeština. Čili "yo" lze v případě tvé věty vypustit.

</offtopic></HTML>
Abychom to nezapovídali.

Nikdo netuší, ani náznakem, kdy vývojáři uvolní PHP6 ?
Proč se ptáš tady? Zeptej se vývojářů PHP: http://us.php.net/mailing-lists.php
Dyk psal že neumí anglicky... Ani google mu nefachčí...
http://php.vrana.cz/vyvoj-php-6.php
A proč to chceš vědět? Až bude, tak bude. Jak vidím, tak to, kromě samotných vývojářů, nikdo neví.

Navíc mám pocit, že se to protáhne, pač jsem někde četl, že se zasekli a musí přepsat pár kódu.


BTW: Vidím, že jsi s povídačkou o učitelkách uspěl i jinde.
To je hodně starý článek. Za pět let mohli vývojáři provést nějaké změny v plánech a tudíž článek nemusí být aktuální.

Ptám se taky proto, že už jsem viděl o PHP6 knihu.
Tak si myslím, že tuto diskusi můžeme uzavřít a pokračovat na http://diskuse.jakpsatweb.cz/?action=vthread&forum=9&topic=102625

Stejně nemá smysl to rozebírat na dvou místech. Zvláště, když na té druhé už bylo většinu vysvětleno.

Že existuje kniha o PHP6 nic nenasvědčuje, že vydání PHP6 je za rohem. Každý si může naspat vlastní knihu o čemkoli, tak proč ne i o PHP6, který vlastně není ani oficiálně venku. Jen se ví, že něco bude obsahovat. S informační hodnotou knihy to může být stejné jako s tím článkem od Jakuby Vrány. Jak vyjde PHP6, tak informace v knize mohou být mylné i zavádějící. V případě knihy jde jen o marketing vydavatele. Kniha o PHP6 zní lépe než o PHP5, kterých je habaděj.


Jednoduše řečeno. Až bude PHP6 oficiálně venku nebo oficiální zdroje řeknou víc, tak se to svět dozví. Do té doby je to pouze spekulace a to včetně té knihy.
<HTML>Z toho co mi říkal nedávno kolega v práci tak se na PHP6 zastavil vývoj, z důvodů příliš složité integrace UTF16 (což je celkem pochopitelné).</HTML>