panel, data z databáze

Ahoj,

chtěl bych se zeptat, mám udělaný rozklikávací panel a nevím, jak udělat, aby když někdo udělá refresh stránky, tak ten panel zůstane otevřený.
Asi to bude cookie, ale nevím.

A ještě jedna otázka, když uložím formulář a něco se nahraje do databáze, tak musím stránku obnovit, aby se mi ukázala změna, kterou jsem provedl. Tak občas použiji location.reload(), aby se ta změna ukázala hned. Ale pak zas nemohu vypsat, že formulář byl úspěšně odeslán... jde to nějak ?
Můžeš použít WebStorage:
- LocalStorage
- SessionStorage

Na to druhé používám header("Location: ...");
Záleží jaké jsou podmínky otevření panelu. Může se použít obecně cookie, kde se uloží informace o tom, který panel je otevřen. Javascript umí pracovat s cookie, takže při události onclick si do cookie zapíše, který panel je otevřen. Při refreshu pak stačí tuto informaci z cookie načíst a panel otevřít.

V druhém případě je možná lepší použít header("Location:...");
K výpisu informaci lze použít techniku flash messages. Uložení zprávy do session. Na začátku inicializuješ session_start(); a na konci kódu session odstraníš unset($_SESSION); Při zpracování zprávu uložíš do session a při výpisu zprávu načteš z session. Finta na tom celým je v použití header("Loaction"); exit; Pokud se zavolá, tak kód nedorazí na úplný konec, kde je unset($_SESSION) a zpráva tak vlastně zůstane uložena i po znovunačtení stránky. Při normálním načtení dojde kód až na konec, kde se zprávy vymažou a nebudou se při příštím načtení zobrazovat.