Adminer

Já bych se chtěl zeptat.. rozhodl jsem se přejít na Adminer ale, nevím jak :-D.

Mohl byste mi někdo prosím poradit jak se to dělá? :-)
Na českém hostingu se to dělá takto:
http://www.cesky-hosting.cz/pro-zakazniky/napoveda/adminer.html
tak to zkus podle jejich vzoru, třeba to s přihlašovacími údaji do databázi půjde
Zkus ho nejdřív stáhnout a nainstalovat. Je to jen jeden soubor.
Heh. Trochu blbá otázka.

Stačí si to stáhnout (jen jeden jediný soubor) a nahrát na web. Ten pak spustit. Jediný rozdíl je pouze v názvu serveru, kde zadáš mysql.webzdarma.cz a uživatel a heslo takové, jaké máš pro DB.
Pokud jsi stáhl komplet, tak položku systém vyber MySQL. Nebo, pokud máš tu možnost, můžeš vyzkoušet i SQLite.
Česká verze pro MySQL (verze 3.3.3CS) hlásí po přihlášení:

Parse error: syntax error, unexpected '<' in /7p/wz.cz/g/grelek/ADMINER.php on line 877
<HTML>No a zkoušel ses na ten řádek podívat? Tipuju, že se ti tam vložila reklama.</HTML>
No jó... já na tu reklamu zapomněl :O :D, díky :)
Teď se ten krám pro změnu neumí přihlásit ............ panebože .........
Další velice užitečnou možností je naučit se jazyk SQL. To, co s ním běžně provádím, nikdy žádný phpMyAdmin ani Adminer umět nebude.
Kite, ten jakš takš pro to, co potřebuji ovládám (jen tak mimochodem bych byl radši bez phpMyAdmina apod.) akorát nevím, jak mou databázi na WZ ovládat jen SQL.

Já vím že v phpMyAdmin je odkaz SQL který otevře okno a tam už si můžu psát SQL příkazy ale je strašně pomalej a když chci něco vymazat tak se miliónkrát zeptá.

Co používáš ty?
Především na WZ MySQL nepoužívám. Když už, tak SQLite. Tu si u sebe vymazlím dle potřeby klientkým programem a přes FTP nakopíruji na server.

Pokud potřebuji pořádnou databázi tak použiji PosgreSQL, kterou mám nainstalovanou u sebe. Ale to se stává málokdy, jen když potřebuji zpracovat desítky miliónů záznamů a tak. Na většinu ostatních úloh vystačím s SQLite.

Můžeš přece si v PHP udělat formulář, jehož text se umístí do funkce
mysql_query($text);
a výsledek dotazu zobrazí. Úplně skvěle to vypadá v Ajaxu (jQuery).

Jenom je dobré ten formulář zabezpečit, aby ho nemohl použít každý.