rozměry textu

Dobrý den, mám jednoduchý obrázek ve tvaru centimetrové sítě. Dále mám 2 inputy pro zadávání výšky a šířky. Třetí tvoří textarea pro zadávání textu. A chci se zeptat, jak by to šlo udělat, abych zadal do pole výška třeba 5 a do šířky 10 (v cm), + napsal příslušný text, aby se ten jakýkoli text, co zadám, zobrazil v té síti s příslušnými rozměry.(třeba ahoj s výškou 5 cm a šírkou třeba 3 cm). Šlo by to nějak? Díky za rady
"mám jednoduchý obrázek"
Mej, neni odkaz, neni obrazek, kecas. Proste ho chces namalovat a zadarmo.

"Dále mám 2 inputy pro zadávání výšky a šířky. Třetí tvoří textarea pro zadávání textu. "
Neni kod, nemas nic, opet kecas. Proste to chces cele napsat a zadarmo.

<style>
#sit {background-image:url("sit.gif"); width:500px; height:500px; border:1px solid #f00;}
</style>
<script>
function spust()
{
var f, div;
div = document.getElementById('sit');
f = document.f;
div.style.width = Math.floor(f.sirka.value * 23.45) + 'px';
div.style.height = Math.floor(f.vyska.value * 23.45) + 'px';
div.innerHTML = f.text.value;
}
</script>
<div id="sit"></div>
<form name=f>
<input name=vyska>
<input name=sirka>
<input name=text>
<input type=button onclick=spust() value=proved>
</form>

Takove neco?
<HTML>peta: Mám tlačítko smazat a mám na něm kurzor myši. Nekecám a udělám to pro tebe zadarmo a rád.

lukas: To vypadá na manipulaci s DOM a absolutní pozicování. Zadaný text zapíšeš do nově vytvořeného divu, tomu přiřadíš top, left, width a height a nastavíš mu jako rodiče ten div obsahující tu čtvercovou síť.</HTML>
Nípal: Nebuď na petu tak ošklivý. Dnes se drží docela dobře. Dokonce ani nevyhrabuje mrtvoly :-)
Mám takový pocit, že má na mysli spíše GD knihovnu než DOM. Proč by to jinak bylo v PHP sekci.
<HTML>Ale pak je to hodně podobné, jen si musí změřit šířku a výšku textu, který bude renderovat a potom jej umístí do středu nějakého rámečku na příslušných souřadnicích.

Centrování se dělá (rozměr rámečku - rozměr textu) / 2 a na měření textu funkce <a href="http://php.net/manual/en/function.imagettfbbox.php">imagettfbbox()</a>.

Nicméně, popisek sekce PHP naznačuje, že zde mohou být dotazy libovolného rázu, pokud se týkají programování. Osobně bych se vepisování textu do obrázku vyhýbal jako čert kříži.</HTML>
Nípal (moderátor) Delej, co uznas za vhodne.
Moznosti, jak odpovedet na jeho otazku je vicero. Nemam tuseni, oc se presne pokousi. Ty take ne, pouze tipujes. Asi nejkristalovejsi kouli ma nejspis Tomik, proc by to daval do php, pokud na to nestaci css nebo js.

At da kod, co ma a prida obrazky, jak to chce. To je v podsate shrnuti me odpovedi.