EMAIL FORMULÁŘ

Zdravím, toto téma zde již bylo mnohokrát probráno, rád bych se tím pročítal, avšak pracuji v terénu a nemám na to bohužel čas. Potřeboval bych poradit s tímto jednoduchým formulářem na odesílání emailu. Mohl by mi někdo prosím opravit zdrojový kód, aby to na serveru webzdarma fungovalo?

Potřebuji pouze, aby email odeslaný formulářem došel na hurnikgx@centrum.cz.
Nepotřebuji žádné potvrzení, to mám vyřešené odkazem na jinou stránku, ani přílohy, pouze rozchodit tento malý formulář.

Zde je zdrový kód:

<FORM ACTION="http://tools.ic.cz/mailform.php" METHOD="post">
<INPUT TYPE="hidden" NAME="_PRO_" VALUE="hurnikgx@centrum.cz">
<INPUT TYPE="hidden" NAME="_ODESLANO_" VALUE="true">
<INPUT TYPE="hidden" NAME="_RETURN_SITE_" VALUE="http://www.kompava.unas.cz/odeslano/odeslano.html">
<font style="font-size:13px" color="#000000" face="Arial">Váš email : <INPUT TYPE="text" NAME="_ODESILATEL_" SIZE="30" MAXLENGTH="30">
Váš dotaz :
<TEXTAREA COLS="50" ROWS="10" NAME="text"></TEXTAREA>
<BR>
<br>
<INPUT TYPE="submit">
</FORM>



Předem děkuji. Milan
Na odpověď také toho času moc nemám:

http://www.jakpsatweb.cz/formular-mail.html
<HTML>Proč je to v sekci php, když v dotazu o php nic není?

Proč je to vůbec na fóru webzdarma, když je to formulář od IC.cz? Ten html kód je dobře, to je tak maximum, co můžeme říct, když neznáme php kód a ani jsi nám nesdělil, co to dělá nebo nedělá. Co se zeptat na IC.cz?</HTML>
Když na to tak pozorně koukám, tak problém je někde úplně jinde.

Formulář sice může být umístěn zde na WZ (viz zpětný odkaz). A ten je z našeho pohledu v pořádku.

Ovšem samotné zpracování odkazuje už jinam a to pravděpodobně na MailForm službu, kterou ale poskytuje IC.cz, nikoli WebZdarma. Takže samotná otázka je položena na nesprávném místě. Tento problém bude muset vyřešit podpora nebo fórum na IC.cz. Tady ti nepomůžeme.
Milan napsal, že ten formulář chce upravit tak, aby používal mailové rozhraní WZ. Nechce plýtvat svým časem při hledání ve FAQ, chce plýtvat naším časem.
Vtipné odpovědi.

Samozřejmě že tento formulář je z IC.CZ, a taky tam k odesílání emailů slouží bezchybně už několik let.

Avšak tamější podpora nabízí zdrojový kód pro tento furmulář již v uživatelově profilu. A i když jsem prošel veškeré diskuze zde ve fóru, týkající se formulářů pro emaily, nebylo možné nikde vyčíst jak jednoduše poupravit tento formulář, aby fungoval i zde.

Takže proto jsem Vás poprosil o radu, jak to přenastavit na zdejší podmínky. Studovat PHP kvuli tomu opravdu nezačnu. A dle mého názoru by stačilo vyměnit pouze první řádek. Vše ostatní je tak jak má být, jen to - logicky - neodesilá emaily.

Tak teda díky.
<HTML>Odpovědi ti možná přijdou vtipné (i když na té svojí nic vtipného nevidím), ovšem jsou zcela správné.

<em>A dle mého názoru by stačilo vyměnit pouze první řádek. </em><br>
No to ale právě nestačí, jak by sis to asi tak představoval? V tom formuláři se vyskytují proměnné, které vyžadují určitý přesný php kód, který je v tom skriptu na IC.cz - tj. jedno bez druhého nejde použít. Takže proč se raději nezeptáš tam, proč to nefunguje i tady? Nemají třeba zakázáno použití mimo servery ic.cz?

<em>Studovat PHP kvuli tomu opravdu nezačnu.</em><br>
Dobrý no, učit se to nechceš, ale nám nevěříš, že ti říkáme pravdu. To je pak těžký.

Není zač.</HTML>
Tak jsem si dal trochu práci, samozřejmě jen za můj ztracený čas, protože také nemám čas se zabývat problémem, který není můj.

Když už kopíruješ nějaký zdroják, tak si ho pořádně zkontroluj, zda je úplný.
V porovnání s jinými a tím tvým, vidím jeden zásadní rozdíl, který může způsobit, že email nemůže být odeslán.

Chybí ti tam jeden input:

Předmět: <INPUT TYPE="text" NAME="_PREDMET_" SIZE="30" MAXLENGTH="60">
>>> V tom formuláři se vyskytují proměnné, které vyžadují určitý přesný php kód, který je v tom skriptu na IC.cz <<<

Děkuji, to je odpověď, kterou jsem potřeboval.
>>> Chybí ti tam jeden input: <<<

Děkuji, i toto je odpověď, kterou jsem potřeboval.

Ten řinput "předmět" jsem vymazal záměrně pro jednoduchost formuláře. Neuvědomil jsme si, že bez předmětu nelze poslat email.
Obě tyto Vaše rady jsem použil a formulář funguje jak má.

Poučení:
1, PHP skript serveru ic.cz, na který odkazuje <FORMA ACTION> lze využít i externě.
2, Bez inputu předmět nelze odeslat žádný email.

Ještě jednou díky.
No vidíš to. A přitom stačilo jen to, co jsem již zmínil. Pořádně si to po sobě zkontrolovat. Vyhnul by ses takovýmto zbytečným chybám.

>> Ten input "předmět" jsem vymazal záměrně pro jednoduchost formuláře.
Jedna rada nad zlato. Pokud nevíš co ten zápis přesně dělá, tak raději vůbec neexperimentuj a nedělej si vlastní záměrnosti. Prostě to jen přesně zkopíruj a podle daného návodu uprav. Pokud máš nápad nad něčím, o čem nemáš potuchy, a ten není v návodu, tak na ten nápad zapomeň. Protože dosáhneš toho, co jsi předvedl zde.