opera a inerhtml je to mozne a jak?

děkuji.
tak kde jsou ti fandove opery docela by s mi siklo vedet jestli je mozne pouzit inerhtml nebo bYch se mnel ubyratjinym smerem
ubírej se jiným směrem a mrkní do dřívějších příspěvků. Né že bych byl línej to opakovat, ale Kdosi to tu už pěkně obsáhle popsal
Je to tady:
http://www.webzdarma.cz/forum/read.php?f=3&i=938&t=938

V prohlížeči Opera6- to podle mě (a jiných) nejde nijak, ale Opera7 už to konečně podporuje tak jak má (stejně jako MSIE5+, NN6+, Mozilla) :-) Pomocí:
document.getElementById('id_elementu').innerHTML
dle mch statistik
je 88% prohlizejicich pod MSIE 1% pod NN6 a 4 % opera v 6 a 0% opera 7 a ten zbytek se mi nepodarilo urci
A k čemu ta statistika jako má být? Pokud k tomu, aby lidi dělali stránky jen pro MSIE, tak je to nesmysl... Stejně jako dělat je pro jedno rozlišení (nejčastěji 1024x768) nebo jen při nutnosti zapnout JavaScript (u stránek, které ho opravdu potřebují, není problém na to uživatele dynamicky upozornit - element noscript).
...nehlede na to, ze velke procentro uzivatelu se identifikuje jako IE i kdyz maji jiny browser. kvuli webum, ktere diktatorskym rezimem urcuji operacni system a nastroje, ktere mas pouzivat...

m.s.

btw: dom v o7 vypada dobre... tesim se na finalni verzi, zatim tam jsou chyby z rad O5-6
identifikuji se sice jako ie ale vem si treba operu i kdyz se identifikuje jko ie tak tem nekde stjne je napsano ze jde o operu takze to clovek pozna a i skript se tomu da prizpusobit horsi je to z jinimy prohlizeci protoze je neznam
ps nekde jsem slysel ze co zvobrazi opera a nn tak se zvobrazi i v jinych brw co je na tom pravdy?

>...nehlede na to, ze velke procentro uzivatelu se identifikuje jako IE i >kdyz maji jiny browser. kvuli webum, ktere diktatorskym rezimem urcuji >operacni system a nastroje, ktere mas pouzivat...


mne je toto putna co pouzivaj ja jen rozlisuju je to ie a neni to ie ale jen v tech vetcech kde bych proste chtel neco vyresit efektivneji (omalovat to) a pokud proste nemaji ie tak se snazim temto blbustkam vyhnout
pokud se identifikuji tak ze se to proste neda poznat tak je to hold blbe
stm nic nenadelam tak se hold treba nebudou zvyraznovat odkazy po najeti mysi a jine blbustky
>nekde jsem slysel ze co zvobrazi opera a nn tak se zvobrazi i v jinych brw co je na tom pravdy?

rekl bych ze moc. opera je standartu prisne se drzici browser, takze se da ocekavat, ze co v opere funguje, bude fungovat i jinde...

m.s.
ptrebuji poradit kdyz ma fe fci v js tento radek tak to fungfuje ale jen v ie
document.all["a"+polozka].style.display="block";
ale kdyz napisu :
document.getElementById["a"+polozka].style.display="block";
tak to nefunguje nikde neporadi mi nekdo jak to osetrit
ta fce ma za ukol ukazat objekt div podobny tomuto:
<DIV ID="a2" STYLE="display: none">
----------------- skryty text---------------
</div>
ucelem je vsak aby to bylo funkci i v NN atd.
dik
getElementById je funkce a ne pole (ani asociacni pole ani objekt..teda to vlastne je, protoze je funkce:)..no proste:
document.getElementById('a'+polozka).style.display="block";
ty Zenek wypierdalaj z tego forum bo tylko zasmiecasz
>ty Zenek wypierdalaj z tego forum bo tylko zasmiecasz
muze mi to nekdo prelozit?
diky za to zes mne upozornil ne muj syntakticekej blabal
jste by mne zajimalo jak by se to resilo pro operu od verze 5 nebo 6
QRNAAA - nic nie czaje z tego :P :P :P :P :P
Nijak, protože Opera 5 ani 6 vlastnost display ovládat pomocí DOM nijak neumí (i když CSS vlastnost display podporuje - jenže nejde jí dynamicky přepínat). Opera 7 už to konečně umí.

document.getElementById('a'+polozka).style.display="block";
funguje jen u prohlížečů MSIE5+, Netscape6+, Mozilla, Opera7+
Mělo by se to tedy ošetřit i pro případy MSIE4 (document.all), NN4 (vlastnost display nepodporuje) a Operu6- (vlastnost display podporuje, ale nelze jí pomocí DOM přepínat).
P.S. Pro kompatibilitu pro všechny grafické prohlížeče je nejlepší použít vlastnost visibility místo display, funguje totiž min. v:
MSIE4+
NN4+
Mozilla
Opera5+
Conqueror
diky za typ jdu to předělat
no rekl bych ze visibility a display je neco uplne jinyho (s vyjimkou absolutne umistenych prvku)..
mimochodem..kdo rek ze opera je standartu prisne se drzici browser? dyt je to hruza:)
hruza je ze je kazdej prohlizec jinej to aby mnel autor vrbu v palici harddisk nebo tunu manualu pro kazdej prohlizec
Geraaaapa brudasy!
muze mi nekdo prelozit ty polaky moc jim nerozumim ;-(

Kdosi : dekuji ti zamnena display za visibility mne pridelala jestevicestarosti nez predtim proroze poku to numistim absolutne an nebudu mnenit pozici js tak mi to tu stranku uplne rozhazi;


jeste jedna malickost nevite jak osetrit <li> aby ten kurevskej zasranej netscape nehodil text na dalsi redek (mimo absolurniho umisteni odstavce)
myslis netscape 4? na ten se muzes rovnou vysrat (stejne ti nic jinyho nezbyde:)
primlouval bych se za slusnejsi vyjadrovani o zaslouzilem dedeckovi :-) mozna uz tu eru tady nikdo nepamatuje, ale me to rve srdce... dekuji ;-)

m.s.
sorry byl to muj problam totiz ie je prasarna a jak pisi pro pod ie tak si neuvědaomi nejake ty jene věci
nn byl ve ve době skvělej prohližeč