Jak měnit barvu písma

Potřebuju jen lehce připomenout, co jsem zapoměl , mám funkci na změnu pozadí odkazu na onmouseover:

function moveintx(which){which.style.background='#C0C0FF'}

a potřebuju to samý, ale měnit barvu písma. Nevíte někdo to správný klíčový slovo místo "background"?

Díky Tom
eh.. myslim ze FontColor... snad... mozna... zkus referenci...:)
<a href=neco.htm onmouseover="this.style.color=#FF0000" omouseout="this.style.color=#000000">
2Lukasiku: Hmm, musíš číst příspěvek a nejen nadpis.
Nebo použít css, protože dávat to, co napsal Root, je při větším množství odkazů celkem na nic, když bys pak někdy chtěl ty barvy změnit. Samozřejmě ale na druhou stranu Ti to dává možnost definovat pro každý odkaz úplně jiné barvy.

Ten css by mohl bez dalších specifikací (font, velikost písma, odsazení, mezery atd.) vypadat třeba :

<style type="text/css">
<!--
a:hover { color: #FF0000; text-decoration: none; font-weight: bold}
a:link { color: #000000; text-decoration: none; font-weight: bold}
a:visited { color: #000000; text-decoration: none; font-weight: bold}
-->
</style>

Toto si dej do hlavičky stránky (mezi <head> a </head>) a změní Ti to najednou všechny odkazy na stránce. Barva 'hover' je po najetí myší na odkaz, 'link' je odkaz na stránce, 'visited' je odkaz, na který již bylo kliknuto.
jasne, pokud to potrebujes, tak css - podle arnieho vzoru
Hmm, myslim, ze tady slo o zmenu barvy jednoho odkazu a ne fsech na strance, samozrejme css je vyhodnejsi, sam ho pouzivam....
samozrejme jsi odpovedel na danou otazku. ale v tomto pripade je imho js delo na komara. ale mozna tak nekomu pripada pouziti css :-)))

m.s.
delo na komara :o)

jak se tady clovek v pul treti nenasmeje :o)
Díky všem, přečet jsem si to až dnes, tak proto dosud žádná reakce. CSS jsem použil místo toho nouzově, ale nechci to taqk, protože pokud máš na stránce víc odkazů v různých stylech písma, taqk css mění i písmo ... pak se to různě posunuje a zmenšuje a zvětšuje při najetí myši a podobně. Řešení s funkcí a změnou jen barvy fontu zachová typ písma .. a to chci.

Hned vyzkouším FontColor (z první odpovědi).

Díky všem
Tom
Ne tak Fontcolor nechodí :-((

BTW jako referenci máš na mysli? Kde ji najdu? Docela by mě zajímala reference klíčovejch slov třeba v týhle funkci (ta by asi fakt pomohla), nebo i reference takhle použitelných funkcí v javascriptech.

Dík Tom
>v různých stylech písma, taqk css mění i písmo...

neverim! :-) a co dedicnost?
Tom Sakra sem ti sem psal, ze je to color, mas tam i exapmle, taky nemusis cist jenom jednu odpoved....
<style type="text/css">
<!--
a:hover { color: #FF0000; text-decoration: none; font-weight: bold}
a:link { color: #000000; text-decoration: none; font-weight: bold}
a:visited { color: #000000; text-decoration: none; font-weight: bold}
-->
</style>

Bylo původní pro "obyčejné odkazy". Když chceš měnit jenom některé odkazy, bude dobré použít :

<a href="skript.php" class="jinyodkaz">text</a>

a do toho css si přidat :

a:hover.jinyodkaz { color: #jinabarva; text-decoration: none; font-weight: bold}
a:link.jinyodkaz { color: #jinabarva; text-decoration: none; font-weight: bold}
a:visited.jinyodkaz { color: #jinabarva; text-decoration: none; font-weight: bold}


Vypadá to jako souboj mezi javascriptem a css :)
Hehe, zkus Flash...
Flash ? Probůh..a ještě k tomu na odkazy...:) Už tak stačí, že je pro vyhledávače neviditelný.