dvojitý odkaz

Zdravičko. Mám drobný problem, který nemůžu vyřešit.

Potřebuji stisknutim jednoho odkazu otevřit dvě stránký do dvou ramu v okně. Nechci použit skript, protože zrovna pro otevření stranky nefunguje vždy. Jen pokud je povolen v nastavení Exploreru.

Jestli někoho něco napadne, budu vděčný za radu.

Hezký den.
Jestli tě dobře chápu, pak chceš otevřít jednu stránku s rámy, do kterých se budou načítat jiné stránky. Je to tak ? Nebo chceš dvě okna ?

ad1) udělej si jednu stránku, rozděl pomocí framu na dvě a každému framu dej jiný target --> jedno okno a v něm dvě stránky

ad2) otevři jedno okno a do hlavičky nového okna přidej ještě META tag na otevření druhého okna - a lidi tě zabijou, protože já takové popup hned s nadávkami zavírám..
Diky. je to cislo 2, ale není to tak hrozny, blbě jsem to popsal.
Mám stranku s více ramy, kdyz v jednom ramu se klikne na odkaz, potrebuji, aby se do dvou dalsich ramu nahraly dve ruzne stranky. Dvě HTML, dva TARGETY, jeden <a href...>

Ted nevim jak ten META prikaz ma vypadat, ale myslim, ze to hned najdu. Fakt dik.

Mimochodem teda neslysel jste o tom, ze by se to nejak napasovalo pres standardni tagy. Ja potrebuji, aby to fachalo ve 100% pripadů...
Mno muzes hlavni stranku s frejmama napsat v PHP a jako parametry ji predavat mena jednotlivejch frejmu a u odkazu, gde potrebujes nacist vic frejmu nactes celou stranku znova targetem _parent, akorat ze se ty adresy frejmu doplnej jinak pomoci PHP
tak to si moc stránek neprohlídneš...
Mě to funguje už 3 měsíce na korfu.wz.cz
Nikdy jsem nezjistil žáden problém.
Jak v IE tak v Opeře, Netscape a Mozile to fachá bez problemu.
Zkus to takhle.

<a href="Prvni_stranka.html" target="prvni_ram" onClick="parent.frames['druhy_ram'].location='Druha_stranka.html';">Klikni</a>

Mělo by to fungovat.