.htaccess, .htpasswd

Zdravím,
potřebuji si na místním webu zaheslovat složky pomocí .htaccess a .htpasswd. Umístil jsem soubor .htaccess do složky, kterou chci zaheslovat a co mám napsat do řádku
AuthUserFile ??? (tam se zřejmě píše cesta k souboru .htpasswd, ale nějak mi to hlásí chyby)
a kam tedy umístit soubor .htpasswd?
Díky za případné tipy.
Petr
Hledej^_^.
Z hlavy si to nepamatuju, ale už se to řešilo... S heslama myslím jěště ne, tak jdi na www.google.com a zadej tam .htpasswd Vono ti vyjede nějakej návod^_^.
no, hledal jsem, hledal a dokonce jsem si nasel tu debilni uplnou cestu k mymu webu, ale porad internal error.
BTW. kdyz dam hledat .htaccess tady ve foru, nenajde to pomalu nic, ale kdyz se v tom hrabu zpetne, tak jsem cosi malo nasel.
V .htpasswd problem neni, myslim ze problem je v .htaccess v radku AuthUserFile.
tak lukasik uz take pricichl k google??? ;-)

nekolik url, ktere mi hned napoprve vyhodil mezi prvnimi:
http://www.ignum.cz/web/df/cz/?typ=hlp_htaccess
http://www.fi.muni.cz/tech/UNIX/authwww.html
http://vc.vscht.cz/howto/restrict.html
http://tvorba-www.webz.cz/htakses/azhtakses060.htm

m.s
Mno jo, měl si pravdu, už na něj taky nedám dopustit...
Poté co mě sklamalo centrum a seznam v několika věcích co jsem hledal a google je našel změnil jsem téže názor:o).
seznam a google prece nemuzes porovnavat! oboje je rozdilnej mechanismus a princip. seznam je katalog a google fulltext_robot... (ano google sice ma take directory, ale to taha z dmoz a osobne se mi zda seznam aktualnejsi a vice kontrolovanej...)

m.s.
Seznam má taky fulltext
no da se tomu tak rikat, to ano :-)

ale velikost fulltext databaze a presnost hledani... no je to proste katalog a to je primarni pouziti...

m.s.
parada, krasna diskuze k tematu.
takze problem byl v .htaccess v radku
Auth_MySQL off
takze diky za rady kterej pouzivat vyhledavac.
>parada, krasna diskuze k tematu...

...co se vztekas? :-))) tvuj problem jsme ti uz vyresily - kdyz nerad hledas, dal jsem si tu praci za tebe a nasel jsem ti to. co by jsi jeste chtel? pohadku na dobrou noc ;-))) ?

navic pokud by jsi chtel konkretni radu, musel by jsi poskytnout konkretni problem...

a ze jsme si ze setrvacnosti z lukasikem zafilozofovali? - sorry, to se nekdy stava, kdyz je dotaz o nicem (moc lidi se do toho threadu nezapojilo, co?) :-)))

m.s.
moje mile divky, problem jste mi nevyresilY, praci sis za me zadnou nedal, protoze napsat do googlu .htaccess a pak klikat umi i moje mama... :)

Svuj problem jsem jasne definoval - jaka ma byt spravna cesta v souboru .htaccess v radku AuthUserFile a to fakt ani google nevyresi a je s podivem, ze ve mistnich FAQ je pouze rada - "Při nastavení zaheslovaných adresářů použijte absolutní cestu k souboru s heslem." Aspon to getcwd() tam mohli dopsat.

A je lepsi se nezapojit, nez sem psat ty vase nesmysly jako "najdi si to v googlu", to by se to tady mohlo rovnou cely zrusit.
Martine, já chci pohádku na dobrou noc^_^.
Pohádka na dobrou noc:

Byl jedem malej chuj a ten jebal každou zavšivenou piču. Pak z toho ale dostal ajdu a zhebnul.
Dobrou noc.
Pohádka na dobrou noc 2 (EXTRA PRO BLÁZÍNKA):

Byl jednou jeden blázínek...no vlastně to na začátku blázen nebyl, ale byl to inteligentní člověk. Po vybudování internetové sítě v ČR se zblázdnil z přebytku informací hrnoucích se do jeho lebky, která měla bohužel pro něj menší objem nežli lebka průměrného člověka, a tak mozek začal do lebky zevnitř tlačit tolik, že ušima a nosem vytékal ven. Bohužel mu z mozku nakonec zbylo jen "centrum sprosté řeči" a "centrum pohlavních chorob". Nakonec vše pro lidstvo dopadlo dobře, neboť Blázínka odvezli do blázince, a tak již nemohl deflorovat žádnou pannenskou blánu... :o)

A jestli ten zmetek nechcípl, tak si v blázinci dodnes počítá sirky...

:oD
>praci sis za me zadnou nedal...
...venoval jsem ti cele tri minuty (a to jsem mel velkej ping), vic ti venovat nebudu, kdyz se to same resi v jinym threadu a resilo se to tu nedavno znova.

>, protoze napsat do googlu .htaccess a pak klikat umi i moje mama... :)
...tak ze jsi ji nerekl ? ;-)))

>Svuj problem jsem jasne definoval...
...no tobe se to tak zdalo. ale jsou veci se kteryma musis experimentovat jenom ty, neda se to vzit a napsat ti to. navic kdyz nikdo nevi, jak ten tvuj htaccess vypada. internal error ti muze hlasit jakejkoliv jinej nesmysl v souboru...

>to by se to tady mohlo rovnou cely zrusit...
...no asi si mam jinou predstavu o smyslu diskuznich for. proste jsem si myslel, ze ti pomuzu, kdyz ti podrobne texty (netusil jsem, ze je potrebujes jeste predcitat).

>A je lepsi se nezapojit...
...omlouvam se...

m.s.