jak pomoci onload volat javascript JS ?<

<body onload= neco.js
Nebo jak bych to rek lze to nejak pomoc onload napsat potrebuju aby to bylo v tom body
Mno, nemuzes volat soubor se scriptem, ale nejakou funkci, kterou mas napsanou v hlavicse nebo natahnutou z externiho fajlu. Zkracene by to vypadalo takto

<head>
<script>
function pozdrav() {
alert("Ahoj");
}
<script>
</head>
<body onLoad="pozdrav()">
Bla,bla,bla
</body>

Pokud tu fci mas v nejakym souboru, tak ta hlavicka bude vypadat tato:

<head>
<script src="neco.js">
</head>


Je to jen zkraceny, ale melo by ti to stacit.
Ok diky ale slo by aby se to neco.js volalo s toho onLoad? jde o to ze ja to potrebuju zrovna tak divne:)
|...ja to potrebuju zrovna tak divne:)

nechápu proc, co vás k tomu vede?
To je snad jedno ne ja se Vas taky neptam proc dela te to ci ono. Nevite odpoved tak nechte prostor ostnim a zbytecne tu nepiste :)
Jak ale chcete od někoho získat radu, když na jakoukoliv upřesnující otázku reagujete takto podrážděně. Pouze mě zajímalo za jakým účelem toto řešení vyžadujete, protože jsem se s potřebou něčeho takového ještě nesetkal a popravdě řečeno smysl takového řešení mi uniká. Způsob jak plácnout celý neco.js do onload="" může být i prosté použití funkce include() v php v místě hodnoty atributu, ale pochopte že neco takového se těžko radí, když clověk nezná fakta kolem vašeho problému. Pokud je chcete držet v utajení, jak říkáte je to jistě vaše věc, tak nechápu proč jste se pokusil hledat odpověď právě v DISKUSNÍM fóru. ;-)
4Nemo: Vždyť jsem to tam napsal.
To co máš v tom souboru musí být funkce, jinak to prostě nezavoláš. A pak do hlavičky vložíš

<head><script src="soubor.js"></head>

a v body pomocí onLoad zavoláš tu funkci.

Pokud to v tom souboru není funkce, tak ten soubor uprav a funkci z toho udělej. Prostě celé to uzavřeš mezi

function mojefce() {
a
}

a je to.