Meta

Jde pomocí Meta tagu (refresh) udělat aby se tag byl umístěn v jednom rámci, a v intervalu třeba 5 sec aktualizoval druhý rámec ?
Nebylo by lepší dát ten meta refresh do toho ramce, ktery chcete refresovat?
No dejme tomu že by to jednoduší bylo, ale já to potřebuju takto...
re: "No dejme tomu že by to jednoduší bylo, ale já to potřebuju takto..."

...v tom pripade jedine javascriptem.
aha :-/
No ten JavaScript: Nejsem si tak moc jistej, že to půjde :o
Ještě lepší ..fakt.. ;)
re "No ten JavaScript: Nejsem si tak moc jistej, že to půjde :o"
A tak to ja bych si na svuj nazor i prisadil :-).

Ok, tak to zkusim konkretne:

mame napriklad definovat frameset pro dva sousedici ramce...
nekde v tele xhtml tvoricim obsah prvniho ramce dokumentu nadefinujeme tuto trivialni funkci:

<script type="text/javascript">
<!--
function refreshFrame() {
top.frames[1].history.go(0); //kde 1 je cislo 2. ramce (cislovano od 0)
}
// -->
</script>

a dale si ji podle potreby volame, a to napriklad inicializaci "timeru" pokud je potreba pravidelne obnovovat:

window.setTimeout('refreshFrame()', 5000);

nebo, samozdrejme volame primo..
<div onclick="refreshFrame();">klikni sem pro znovunacteni obsahu sousedniho ramce</div>

re: Martin
Tezko ovsem rict, zda je toto ten pravy zpusob reseni vaseho problemu, ten jste tu totiz prakticky nijak nepopsal, takze tu akorat varime z vody.
Ale jo, šlo by to, já jen zapomněl, že de v JS refrešovat. Mam doma vlastně taky jeden script, kterej po určitý době přejde na jinou stránku. (jinak já moc JS neumim, spíš se chci naučit PHP, to je podle mě důležitější)
re "spíš se chci naučit PHP, to je podle mě důležitější"
Težko lze porovnávat důležitosti neporovnatelného. PHP a JavaScript jsou podobné jazyky s naprosto odlišným polem působnosti a použitelnosti, které se v mnoha ohledech doplnňují, ale jen málo kdy se funkčně kryjí. Například na zmíněný refresh by server-side skript v PHP už jen těžko "dosáhl". :-)
Pro GeOrge: Jo, to je mi jasný, ale pro mě je důležitější se teď naučit PHP. Nějaký jednoduchý JS zvládnu a to mi stačí (zatim).