<TABLE>

zdravim
mam problem
je to asi jen takova drobnost nicmene...

<TABLE>
<TR>
<TD height="10px">TOTO JE TLACITKO, KTERE MA PRVNOU VYSKU.</TD>
<TD rowspan=2> Tady je dlouhy text. </TD>
</TR>
<TR>
<TD>PRAZDNE POLE POD TLACITKY, ktere ma promenou vysku.</TD>
</TR>
</TABLE>

problem je v tom, ze se mi nezachovava spravna vyska u tlacitka
nemelo by to bejt bez toho px?
při čem se nezachovává? trochu detailnější popis prosím, třeba pak půjde lépe poradit...
Já teda nevím, řek bych že by to mělo být v poho.
Zkoušel jsem to v editoru a když jsem změnil to číslo, tak se mi změnila i velikost rámečku takže to číslo funguje správně.

Ale podívej se, jakou máš nastavenou velikost u toho tlačítka
výška se zadává bez "px"
Problem neni v px. Nebo jestli je tak muj problem to stale nevyresilo.

Tak jo, trochu to jeste upresnim.
Modre pole je jakesi tlacitko, ktere potrebuji aby melo konstantni vysku treba 10px. Dale mame zlute pole, to je volne misto pod tlacitky. To by melo mit promenlivou vysku dle delky (vysky) textu, ktery je v cervenem poli promenny.

<TABLE>
<TR>
<TD height=10 bgcolor=blue>TOTO JE TLACITKO, KTERE BY MELO MIT PEVNOU VYSKU 10PX.</TD>
<TD rowspan=2 bgcolor=red>TADY JE TEXT PROMENE DELKY<BR>2<BR>3<BR>4<BR>5<BR>6<BR></TD>
</TR>
<TR>
<TD bgcolor=yellow>PRAZDNE POLE POD TLACITKY</TD>
</TR>
</TABLE>
musis pouzit 2 tabulky v sobe....
tj...
<TD>
<table height=10>
<tr><td bgcolor=blue>TOTO JE TLACITKO, KTERE BY MELO MIT PEVNOU VYSKU 10PX.</</td></tr>
</table>
</TD>


tim padem se ti to neroztahne.... vim na co narazis
zvláštní, zkoušela jsem s tím všechno možné a ono to fakt nefunguje...

Možná, že by tvůj problém vyřešilo, kdybys do červeného pole pomocí css hodil DIV, co se scrolluje - text tak může být libovolně dlouhý.
ukázka:

http://freya.webz.cz/test.html
grrrrr.......
Freya ty mas teda metody !

dobra tak to napisu cely:

<TABLE>
<TR>
<TD valign=top>
<table height=10 cellspacing=0 cellpadding=0 bgcolor=blue>
<tr>
<td>TOTO JE TLACITKO, KTERE BY MELO MIT PEVNOU VYSKU 0PX.</td>
</tr>
</table>
</TD>
<TD rowspan=2 bgcolor=red>TADY JE TEXT PROMENE DELKY<BR>2<BR>3<BR>4<BR>5<BR>6<BR></TD>
</TR>
<TR>
<TD bgcolor=yellow>PRAZDNE POLE POD TLACITKY</TD>
</TR>
</TABLE>
Master >> proč to dělat jednoduše, když to jde složitě? ;-)
Freya: slozite? od kdy se standardne delaji tabulky se scrollingem?

mimochodem, nehodlam se hadat ale standard = profesionalita...

ten kdo hodla delat stranky mimo standard tudis neco jako: maxisuperextrakompi page v ktere nikdo nic neprecte nebo zamrzne nez se mu nacte grafika at si rika jak chce ale profesional rozhodne neni
Hm, tak teda nevím. Hned ten první případ fungoval stylem, že když jsem měnil číslo u výšky okna tabulky, tak se měnilo přesně podle pravidel.

Ale nevím jaké tlačítko má přesně na mysli.
Pokud má jako tlačítko nějaký obrázek a nebo dělané ve flashi, tak to má svoji určitou velikost, která se mění přímo v něm a né pomocí velikosti rámečku.

Ale jinak nevím, pořádně to nechápu, protože jsi nikde nenapsal jaké tlačítko a předpokládám, že na <TD height=10 bgcolor=blue>TOTO JE TLACITKO, KTERE BY MELO MIT PEVNOU VYSKU 10PX.</TD>
můžu klikat jak chci a stejně mi to nic neudělá :-)

A jinak někdy mi umístění obrázku či jiných věcí v tabulce dělá taky problém, ale většinou je to tím, že napíšu třebas jen výšku, ale pak tam dopíšu i šířku a je to v poho, tak to zkus. Nevím proč to tak je.

width="x"
Tak se mi zda ze tohle cele je jakysi nedostatek tabulek v HTML.
Asi bude nejlepsi kdyz design stranek budu resit pres pozicovani a vykaslu se na tabulky.

Ale jinak dekuji za rady.
Nicmene kdyby nekdo vedel rozreseni tohoto problemu, rad se to dovim.

Igor: Jo to s tou sirkou stejne nejde.
Master >> heh, já bych tu scrollovací tabulku nepoužila, ale myslím, že by to klíďo šlo napsat podle standardů W3, jestli teda myslíš tyhle... A jako to složité řešení jsem měla na mysli svůj barbarský scrolling. A mimochodem, on ten tabulkový layout, ke kterému má tohle pravděpodobně sloužit, taky není zrovna košer...