kritici sem

Predelal jsem kompletne muj web (hlůavni zmena: z tab. lajout na CSS atd.).
takze kritizujte dle libosti :) prosim jen kritku formy nikoli obsahu. Kdyz tak uvedte aspon typ a verzi prohlizece a rozliseni monitoru.

Diky vsem co si najdou cas :)

http://mince.prodejce.cz
zadny css tam nevidim .. zkontroluj si jestli k nemu mas spravne zadanou cestu, jestli je nahrany na webu atd atd atd...
tak sorry, zavada byla v mojem prijimaci .. design neni spatnej, jen ten iframe se mne tam nelibi
Koukám, koukám... a musím říct, že na první pohled mě nepraštilo do očí nic, co bych ti měla vytýkat, není to špatně napsané.

Trošku mě zarazilo zobrazení reklamy - je na všech stránkách nahoře! :-) Nepochybuji o tom, že taková propagace by se adminovi líbila, ale myslím, že přesunout tu reklamu na všechny stránky dolů by nebyl špatný tah. Tohleto "hlavičkové" místo je velmi prominentní - většina uživatelů se tam podívá v očekávání, že uvidí název webu.

Celá ta stránka by si zasloužila aspoň nějakou grafiku, i když to je spíš věc osobního vkusu.

Při pohledu na zdroják mě pobavila konstrukce
"<BR><BR>

<HEAD>
atd." :-)))

Místo tagu <b> je vhodnější používat <strong> nebo třeba <em>.

<META NAME="description" CONTENT="Stránka vytvořená k prodeji sbírky platidel">
- Zkrátila bych to na "Prodej sbírky platidel". Jasně, že když je to na internetu, je to stránka. Tohle zbytečně zaplácnuté místo by se dalo využít k tomu, abys tam napsal několik klíčových slov, která návštěvníci podobně zaměřených stránek vyhledávají - třeba "Staré mince a bankovky". Tohle je sice napsané i v keywords, ale čím víckrát, tím líp - každý vyhledávací pavouk považuje za nejdůležitější jiný tag.

Přijde mi, že to černé prázdné místo je celkem křiklavé, dala bych tam raději nějakou hodně tmavou šeď.

Vadí mi ty dva scrollbary - hlavní stránka mi v 1024x768 / IE6 scrolluje jednak celá a jednak jenom obsah. Proč nenechat obsah roztáhnout výšku stránky, jak si to sám určí?

Poslední detail: písmo u blueboardovské ankety je v té mrňavoučké velikosti málo čitelné. Vím, že u těch anket se velikost písma měnit nedá, ale zkus jí nastavit světlejší barvu textu.
To samé platí i u copyrightu, klidně může být výraznější.
mno není to špatné až na ten iframe
jen bych tam dal nějaké logo nebo něco takového
lynx >> on to není iframe, ale div s nastaveným overflow...
mno to je vcelku jedno, jen sem chtel naznacit ze by to vypadalo lip bez toho rolovani .. ty stranky potom vypadaji rozsahlejsi
a jeste protahni ten levej sloupec .. sice nevim jak, ale zvladnes to :-D
To se dá ošidit obrázkovým pozadím - stačí, když to bude 1px vysoký gif, který bude simulovat, že ten sloupec ještě pkračuje, i když pokračovat nebude.
Nebo nech menu plavat vlevo a text ho bude obtékat.
Je mí líto. Ty stránky jsou celkem vzhledově pěkný, ale tu anketu bych bejt tebou určitě předělal - je to ostuda ! Ne její vzhled, ale funkce. Nemáš tam omezený hlasování pomocí funkce SetCookie() a tak se nediv, že ti tam někdo jako já nasouká tisíc hlasů během chvíle.

Petr
To jsem ještě já - Petr. Na konci stránky dole máš formulář na odeslání dotazu. Tak si ho prosim tě ošetři Java Scriptem, aby se nedal odeslat prázdnej formulář. Jestli nevíš jak na to napiš mi na mail!

Petr
Osetreni formulare javascriptem? To neni dobre reseni, lepsi je osetreni primo skriptem, ktery sam zkontroluje, zda-li neni pokus o odeslani prazdneho formulare
zatim diky vsem co napsali.

a ted par reakci (vymluv ? :)) :

1) >>"<BR><BR><HEAD>atd."
-->a jaj ale je to jen zbytek smeti po minulem zdrojaku.

2)>>Nemáš tam omezený hlasování pomocí funkce SetCookie() a tak se nediv, že ti tam někdo jako já nasouká tisíc hlasů během chvíle.
-->chybka se vloudila pri nastavovani ankety.

3)>>formular vs js :]
--> mno ve zdrojaku odkaz na ten scriptik byl! /*<FORM name="email" action="http://www.webzdarma.cz/sendform.php"
onSubmit="return validate(this)" method="post">*/
jen jsem tak nejak pozapomel ukazat cestu k externimu js.
No tohle!

1) co treba doctype?

2) kdyz pises margin nebo padding v css tak nemusis vypisovat top,left,bottom ale muzes to napsat jen padding 1px 2px 3px 4px, je to celkem jednoduche ne -> kouknï na w3c.org

3) jo a zapis .sform, konkretne border, je videt ze css jsi videl jen z rychliku :)

4) taky nechapu proc cely web je na jedne strance, jeho uzitna hodnota je temer nulova

5) jeste se vratim k css, proc nekde pouzivas style primo v html a jinde pouzivas externi stylesheet? A co treba nejaka dedicnost, to Ti nic nerika (deklarace font-family)

hruza hruz
jeste jedna mala poznamka je sice hezke ze pouzivate h1 h2 ale vynechat treba h3 a h4 a pokracovat h5 to je trosku nenormalni, ne?
<HTML>osobne se povazuji za nejvetsiho kritika webu na tomto foru...
a tak me nazev vlakna zaujal :))
neni to spatne ale chyby tomu jedno: prehlednost!
ty datumy jsou na sobe narvane a spatne se v tom clovek vyzna..
blize to jen s tezi rozebirat</HTML>
"chybi", Master :-)
>>wishus

too joo beru kritiku i s aroganci hold nekdo je uz takovej :(
jenze ve me to vzdycky vyvola takovej nejakej tik (asi obranny mech.)

1) co treba doctype?
--- >beru

2) kdyz pises margin nebo padding v css tak nemusis vypisovat top,left,bottom ale muzes to napsat jen padding 1px 2px 3px 4px, je to celkem jednoduche ne -> kouknï na w3c.org
---->nemusim ale muzu! a jelikoz je tohle vubec muj prvni pokus s CSS a druhy s HTML tak pro prehlednost to budu delat alespon zatim takto :)

3) jo a zapis .sform, konkretne border, je videt ze css jsi videl jen z rychliku :)
-----> nee! tys jel tim vlakem taky?

4) taky nechapu proc cely web je na jedne strance, jeho uzitna hodnota je temer nulova
-----> uzita hodnota !?! co je to za blabol. vse prehledne na jednom miste nemusi se cekat az se nahraji dalsi stranky.

5) jeste se vratim k css, proc nekde pouzivas style primo v html a jinde pouzivas externi stylesheet? A co treba nejaka dedicnost, to Ti nic nerika (deklarace font-family)
----> to me dostalo asi si pujdu lehnout


hruza hruz -----> tesi me josh :))))



>>>Master (moderátor) "...prehlednost!..."
----> good idea mas nejaky napad? :)
víte co, ja to mu přestávám rozumět, vy žádáte o kritiku a když vám jí někdo poskytne tak jste naštvaní, tomu nerozumím...

myslím si, že jsem vám napsal spoustu chyb co tam máte a někdy jsem se snažil i poradit, za ty hloupé řeči se omlouvám, ale byla to jen a jen legrace, i tak pardón.

PS:

"3) jo a zapis .sform, konkretne border, je videt ze css jsi videl jen z rychliku :)
-----> nee! tys jel tim vlakem taky?"

vlakem nejezdím a i kdyby, rozhodně bych nejel v tom co vy....
>>wishus
omluvu beru

chybi na ktere jsi poukazal tam opravdu jsou a jelikoz jsem jen clovek a ten je jak znamo tvor omylny, zadal jsem kritiku a dekoval jsem za kritiku.

rozhodne jsem nebyl a nejsem nastvany :-)))))))

ve vlaku jsem v rychlosti prolitl knihu Kompletni pruvodce CSS a pak predelal stranku a tak jsem jen myslel ze jsi me v nem videl :)
asi takhle: zkus www.jakpsatweb.cz pro zacatecniky i mirne pokrocile dobry web kde se naucis co a jak, i kdyz taky ma par much:) ale co nema, ze?
>>wishus
dik za radu, ten web znám i kdyz se priznam ze osobne mam radeji knihy (daji se cist kdekoli oproti saitum :) bohuzel ;)

kdyz dovolis vratil bych se k tvoji prvni reakci a zeptal bych se co jsi myslel timto:
>> proc nekde pouzivas style primo v html a jinde pouzivas externi stylesheet?

mel jsi na mysli <strong> v index.php nebo co? nebo snad stranku "ok.htm"

PS:
...rozhodně bych nejel v tom co vy.... nevim kolik je ti let ale na vykani se tady moc nehraje takze mi klidne tykej :o))
>>wishus
Zajímala by mě nějaká stránka co jsi udělal!