PODPORA CGI? Někdy v budoucnu?

Vzhlem k tomu, že dělám pokusy na www.nirvana.webzdarma.cz tak mě tak napadlo, jestli by nebyla v budoucnu možnost podpory pro CGI??? Hodila by se teď :) Myslím že nejen já, ale i řada dalších by ji na tomto /oproti jiným/ rychlém serveru ocenila. Proto se tedy ptám, zda-li se na webzdarma.cz plánujete...
nechci mluvit za spravce, ale osobne si myslim, ze pouzivani cgi skriptu znamena bezpecnostni rizika, takze se ho asi nedockame.

btw: co delas na prosimte za pokusy, ze potrebujes tak silene algoritmy, aby ti nestacilo php? pokud jde jen o pokusy, pak si to muzes zkouset na locale...

m.s.
Vysvětlí mi někdo co přesněji je cgi?!
cgi = common gateway interface, tedy definice zpusobu predavani dat mezi serverem a skriptem.
obecne se tak nazyva jakykolim spustitelny soubor, ktery komunikuje se serverem prave podle teto definice. muze byt napsan prakticky v jakemkoliv programovacim jazyku - nejcasteji Perl, casto take unixove skripty, Cecko (Plus), nejnoveji servlety v Jave...

m.s.
Jo, jenze si zapomnel rict, ze CGIcka sou velky okno do systemu. Tohle tady nebude nikdy. Verte mi to.

Mozna budou maximalne servlety v Jave, ale i o tom dost pochybuju.
>Jo, jenze si zapomnel rict, ze CGIcka sou velky okno do systemu. Tohle tady nebude nikdy. Verte mi to...

...vy me vazne chcete privest do nejake schizi!!! ja jsem myslel, ze jsem to napsal, ale zatim si stojim za svym dusevnim zdravim, tak tvrdim, ze prinejmensim jsi slepej nebo neumis cist nebo ja nevim co. ale to nic...

m.s.
Sorry. Fakt se omlouvam. Ja to predtim prehlidl. Asi jsou nejaky erupce na slunci. :-)
:-)
No v podstate delam pokusy s nukem, takze jsem nainstaloval modul, kterej pomoci cgi prevadi format obrazku jpg gif na pohlednici...a zapisuje na ni...dale odesila... Tak snad jen to odeslani bych vedel v php :)
podle me je pohlednice lepsi delat formou html stranky, nez jednotliveho obrazku. hlavni podstatou rozesilani pohlednic je reklama, zvyseni navstevnosti a ne jen prenosu. takze imho by bylo prinosnejsi nez posilat obrazky upravene udelat skript, kterej pohlednici zobrazi primo na tvych strankach (obrazek + text nad a pod, kolem standartni menu, aby se navstevnik hned kouknul, kde ze to je...) - no proste, tak jak to vetsinou funguje - a na to ti php vystaci. jinak co se tyce jpg, tak by jsi mohl vystacit i s php (koukni na image functions)...

m.s.
<HTML>> nechci mluvit za spravce

Martine, muzes. Jestli chces byt tiskovy mluvci, budu rad ;-)
S tim CGI to neni moc pravdepodobne, nevidim v tom velky prinos a napasovat to na tenhle server by nebylo uplne jednoduche.</HTML>
>Jestli chces byt tiskovy mluvci, budu rad ;-)

LOL :-) take narazis na moje slovickareni :-)

m.s.
OK diky... Moc PHP nezvladam a uz vubec ne v tom bordelu kterej si rika NUKE :) Ale juknu na to a zkusim neco vymyslet :) Diky za radu, diky za odpovedi :)
pokud budes chtit s necim konkretnim pomoci (ci spise nakopnout ;-), zkusim te samozrejme podporit :-)
zduraznuji slovicko 'konkretnim'...

m.s.
Jj diky, ale predvsim se k tomu musim doKOPAT sam, pak uz si poradim...zas tak blbej snad nejsem, ale dik moc :)