800×600

Nevite kolik procent lidi(uzivatelu) na webu pouziva 800×600? Docela dost stranek (a to i komercnich) se na sirku 800 nevejde pouze tesne, protoze webmasteri si asi mysli, ze kdyz udelaji sirku 785-800 je to v poho, ze posuvniky jako neexistuji. Pak je dole zbytecne posuvnik, ktery zabira akorat misto a neposunuje nic.
Co já vím, tak větší procento uživatelů použivá rozlišení vyšší než je 800×600!

Nejlepší je tvořit dynamické stránky, kde všechno nastavíš v relativních hodnotách (procenta, em...). Když máš však design vytvořený pomocí obrázků, tak je to nemožné, protože u nich nemůžeš nastavit flexibilní velikost.

V tom případě se většina webmasterů asi rozhodne pro vyšší rozlišení.
<HTML>je jedno kolik lidi pouziva 800x600 (ja ano). Jde o to ze to jakysi standard ktery by mel byt dodrzovan jeste nejakou dobu.. delat neco relativne je naprd. x:750 je zbytecny staci leftmargin=0 a sirka tabulky 780, jelikoz posuvnik ma 20px .. pak se horizontalne nescrolluje nic</HTML>
No na moje stránky chodí zhruba 25% lidí s rozlišením 800x600 a asi 55% s rozlišením 1024x768 je to asi z 4220 lidí!
2Master: Já osobně taky používám rozlišení 800×600...
ja taky pouzivam 800x600 a to z jednoho duvodu ze kdyz si to nastavim na vyssi rozliseni tak na ty pismenka spatne vidim :-))
2Albertino: Jestli používáš Operu nebo Mozillu, tak si to můžeš zoomovat ;)...
<HTML>Novis: to umi i IE ... viz: Ctrl+MouseScroll Up/Down</HTML>
IE mívá problémy se zvětšováním písma, pokud je nastavená pevná velikost. Z toho důvodu se hodí používat v CSS u fontů relativní jednotky.

Když děláš layouty s fixní velikostí, vždycky by se to mělo do 800×600 vejít. Většina uživatelů má dneska 1024×768, ale ani osmistovka není nijak pohřbené rozlišení.

Z mých dopoledních statistik:
1024 x 768 17
1280 x 1024 4
800 x 600 3
1280 x 960 2
1024 x 1280 2
1152 x 864 1
1400 x 1050 1
Já sice taky používám 800x600 (ale nikdo se to nedozví, protože mám vypnutej JS, a jinak to zjistit pokud vím nejde), ale stejně si dloubnu do Mastera - a to že má svaly je mi naprosto jedno, já jsem taky silnej :-)
"delat neco relativne je naprd"
takovýhle bezpředmětný kecy jsou spíš na prd

:-)
... ale jestli to děláš skládáním obrázků z Photoshopu do tabulky ve Wordu, a slyšel jsi naposledy něco o HTML 2.0, a myslíš si, že je to HaTlaMatLa jazyk verze 2.0, tak to potom jo :-)
Ale dobře, beru, že pro několik málo typů webů se hodí pevná šířka (stejně jako pro chat rámce), ale napsat, že relativní šířka je blbost, to svědčí jenom o příslovečném určení někoho jinýho :-)
Co se týče mých zkušeností, tak rozlišení 800x600 používá stále nezanedbatelných 30% návštěvníků

Moje celkové statistiky (TOP 3 :-))
1024x768 37506
800x600 19498
1280x768 3682

@ll:
Jen tak mimochodem jedno offtopic. Přemýšleli jste někdy proč jsou čísla u rozlišení taková jaká jsou? nechápal jsem proč musí být v rozlišení taková "slořitá" čísla a nejsou zaokrouhlená třeba na desítky. Zrovna asi před 2 měsíci jsem nad tím přemýšlel, nedalo mi to a zjistil jsem, že každé číslo (souvisí to s deítkovou soustavou), musí mít takovou hodnotu, aby jste ho beze zbytku mohli vydělit osmi až do čísla menšího nebo rovného 255, aby se mohlo zapsat v bytech. Zajímavé ne? :-)
Eagleeye: to je logicky, presne proto to tak je...
Sojkovec: Teď už to i chápu, ale dřív jsem s tim vůbec nepočítal :-)

(ale že se tu bavíme k tématu co? :-)))
<HTML>mno napsal jsi to nejak divne, ale tak nejak to je...
jde o to ze byte ma 8bitu a u barev se rozlisuje RGB (32 bytu) kazda 8*32=256 cili 0 az 255, delitelne 8mi to musi byt protoze jinak by s tim PC nemohlo pracovat</HTML>
jak rikal Master, jedine nasobky 8 (v bitech) mohou pro PC predstavovat smysluplnou informaci...