MoZilla Firebird

MA nekdo MoZilla Firebird.Co si o ni myslite.
Kdyz zpustim moji stranku pres mozilu tak mi ji uplne zdeformuje co s tim mam delat?
Predelat ji...
Mozilla je nejvalidnější prohlížeč jaký jsem kdy viděl... ta zobrazuje vždy tak jak má. Pokud se ti na ní něco nelíbí, je to tím, že děláš stránky jen pro IE. IE například špatně počítá šířky (a myslím, že i výšky) elemntů, Mozilla je počítá správně.

(no já osobně používám IE, ale když chci odladit design, tak je Mozilla cenný pomocník)
btw, nová verze už není Firebird, ale Firefox...

před nějakou dobou jsem na něj přešla kompletně - pro běžné používání je to velmi přítulný prográmek... a navíc vidím, kdo to fláká a nemyslí na všechny uživatele ;-)
pouzival jsem firebird....ale protoze jsem hovado a neumel jsem nainstalovat java RT ...tak jsem presel na mozillu.....a je fakt super
A jak to mam spravit stranky kdyz mi jedou v IE normalne a v Mozille mi to jebe.treba bloky pres css.hazimi je pod sebe misto vedle sebe,fakt netusim co s tim
např. (jedno z možných řešení) využij toho, že explorer ignoruje podtržítko "_" u názvů vlastnosti, kdežto ostatní správnější browsery ignorují celou tu vlastnost. pak jde napsat něco v tomto smyslu

styly.css

div.pravy-panel {
border-width: 3px;
padding: 2px;
margin: 1px;
width: 50px; /* šířka, kterou použije mozilla a spol. */
_width: 62px; /* šířka, kterou použije IE se svým vadným box-modelem */
}

ještě existuje jedno jiné řešení, při kterém se vloží do css souboru vlastnost -moz-box-sizing: border-box; která přinutí mozillu počítat stejně chybně jako IE ;-)
No, jestli ti to hází bloky pod sebe místo vedle, je velmi pravděpodobné, že jsou v Mozille (se správným box-modelem) prostě širší, než kolik se vejde do okna.

Daleko schůdnější než -moz-box-sizing nebo podtržítkový hack mi v tomhle případě přijdou matrjošky...
Freyo, podtržítkový hack je neschůdnější... je to prostě jen řádek ke každému stylu navíc, matrjošky by znamenaly i radikální zásah do html. Zatím se mi osvědčilo podtřžítko - navíc (ne jako -moz-box-sizing) je v soulady s normami CSS ;-)
Podtržítko zase podle mých zkušeností rozkopává CSS validaci. Je to otázka priorit :-)
<HTML>firebird/firefox .... nic pro me</HTML>
Master: Jiste, dovedu si predstavit, ze nekomu skutecne muze pripadat prace s browserem, ktery je ve svem chovani predvidatelny, neimprovizuje a nedisponuje legracnimi vlastnostmi jako je css box-model postaveny na hlavu, trochu nudna.

Ne neber to nijak osobne, ja jen ze jsi neuvedl krome prosteho "JA ne" zadny argument, tak asi jeho dosazeni prenechavas fantasii ostatnich diskutujicich. ;-)
Master je velkou kapacitou přes vynášení nekompromisních rozsudků bez argumentů ;-)
Ale dokážu si představit, že někomu tahle osekaná Mozilla nemusí vyhovovat, i když já ji zbožňuju. Třeba mě zase nějak není sympatická Opera, i když pozitivně vím, že je to kvalitní prohlížeč, a zaboha nedokážu formulovat, proč se mi vlastně nelíbí...
Freya: Protože má Opera spoustu funkcí, proto se ti zdá složitá a nemáš jí ráda. Mozilla je jednoduchá a nemá téměř žádné přidané funkce a vychytávky. Je to ubožárna pro jednoduchý lidi, kterým stačí málo a nechtěj používat IE. Vyspělí uživatelé internetu používají Operu.
PS: nehádej se!
sXmax >> A hádám se tu snad? To ty se pokoušíš o další flamewar, když urážíš mě a se mnou všechny, kteří používají radši Gecka než Operu...
Nechci se s tebou hádat. S lidmi, co jsou schopní dohadovat se i o tom, jak má vypadat správný box model, když o něm navíc nic neví, se nemá cenu přít :-p
mno podle me je uplne jedno v cenm a jak si kdo stranky prohlizi ;-)
hlavne ze to vyhovuje tomu danemu cloveku..
Freya: Já to zas tak nemyslel, jen jsem chtěl trochu poprudit. Neber to osobně ani nějak vážně. Je na každym jaký si vybere prohlížeč, ať už vybírá podle vzhledu či podle funkcí. Dost mě zarazilo, že Opera používá stejný Box model jako IE. Asi v tom bude něco víc...
Jo,jo. v jednoduchosti je síla. Ať žije Firefox. Výborná podpora Css, poměrně rychlá, pop-upy blokovat umí. Já moc víc nepotřebuju. Navíc mi hezky naimportovala favorites z IE, pohoda :-)
<HTML><i>Master je velkou kapacitou přes vynášení nekompromisních rozsudků bez argumentů ;-)</i>

Tak tohle byla trefa do cerneho :-)</HTML>
Ja osobne preferuju normalni Mozillu...
Preferuju Firefoxe, protože se o trochu rychleji pustí a taky proto, že je malý a zrzavý jako já :-)
Freya : Já zase používám Firefox, poněvadž jsem chytrý jako liška.. ;-)
Jo, a ještě taky jako já začíná na F. To je rozhodně dobrý důvod, proč ho používat :-))
<HTML>pouzivam to tak tyden, za tu dobu jsem si na to stihl celkem dost zvyknout a nektere vychytavky me celkem dostaly (hlavne ty rozsireni), ale uz predtim jsem dost dlouho pouzival galeon a ono to je hodne podobne

ale tohle mi galeon nedelal: firebox po cca 3 hodinach intenzivniho browseni :-) nabobtnal(a) na 240MB resident size :(
to asi na windows nedela? no snad to vyresi v dalsi verzi</HTML>
No pani, to uz je skoro jak windows samotny :-)