BR a HR v CSS

Jsou nějaké náhrady BR a HR v CSS? Díky
určitě
mozes tam niecomu nastavit display:block alebo clear:both
a hr napr. <span class="blabla"></span> CSS->color: #123456; width: 100%; height: 1px;

IMHO AFAIK ;)
Místo <hr> použiju pro blok textu DIV a dám mu stylem rámeček, např: border-bottom: 2px solid #666666;
- samotný tag <hr> se může chovat v různých browserech různě a musí se proto složitě nastavit pomocí CSS.

<br> se dá nahradit tak, že se každý řádek vloží mezi tagy např:
<p></p> s nastavením, třeba: margin: 0 32px;
a odstavec se formátuje pomocí DIVu, v kterém jsou řádky vloženy. (Už jsem takové stránky někde viděl.)
Já tag <hr> nahrazuji tagem <hr>, případně <hr />, jsme-li v XHTML. Je to to nejsémantičtější, co mohu použít – není to totiž ani obalový tag, ani odstavec. A ostylovávám jej třeba takto:

 hr {
   color: #c60;
   border-style: none;
   border-top: 1px solid #c60;
   _height: 1px;
   }
Nípal:

Jen mi nejde do hlavy, proč nejdřív borderovi nepřiřadíš žádnej styl a pak mu prdneš solid.

Význam? Nějaký hack?
Já jsem od přírody línej, volím pro čáru stylově kratší řešení. :)
<br> samozřejmě používám, o tom "line-tagovém" řešení jsem jen četl a viděl jej na jakémsi webu se stránkami pro tisk.
Petr: odnastavuju okraje hrka, protože nechci každou stranu odnastavovat zvlášť… hack je spíš v těch _height a color ;) Testoval jsem to v IE, Moz, Opeře, bere to i border 2px dotted… ;)
Thx, docela zajímavý.
LOL, vy jste taky dobří mimoni:) Odpovídáte Eagleeyovi na jeho otázku po roce. Tomu se říká odezva :D

Ale pěkně jste to shrnuli:)

Já používám tohle:

hr {
background-color:neco;
color:neco;
width:nekolik;
height:nekolik;
margin:nejaky;
border: 0px solid neco;
}

Tohle jede uplne ve vsem...
hanyZ:

To já schválně. Viz:
http://www.webzdarma.cz/forum/read.php?f=3&i=16718&t=16718

kde je příspěvek od:

Autor: daredevil (eb-centrum.webz.cz)
Datum: 07. 03. 2005 19:53

Tam on uvádí odkaz na příspěvek s datem 1.1.1970, což je samozřejmě nesmysl. Co jsem na něj tím pádem zareagoval, tak kdyžklikneš na jeho odkaz:

http://www.webzdarma.cz/forum/list.php?f=3&t=1&a=2

Tak už se ti nic nezobrazí. Zase nějakej bug WZ. Schválně jsem čekal, kdo si toho nesmyslu všimne.
Tak tomu se říká podraz jako hrom… :D jakou má blahapet adresu? Že bych na něj poslal dva nájemné a jednoho tajného ;)
A pročpak panáčku?