WEBDESIGN a stále to samé

Cao, velice rad si ctu prispevky... specialne me tesi prispevky od Frey a Sojkovce, techto solidních lidských validátoru :) ... (to jen tak na úvod)...

Sám jsem pár stránek vytvořil, nic extra, ale do nejhorší katerogie snad nespadám (HTML a CSS zvládám zhruba na střední úrovni, učím se kreslit a k PHP se také někdy dostanu) :) ale ted k hlavnímu problému.

Spousty lidí sem háže odkazy at zhodnotíme jejich web... , občas je radno radši nehodnotit, ale i pěkný web je zničený typickým designem ...

VLEVO něco (menu) , vpravo něco (ANKETA, JS skripty v podobě svátku,datumu,času), ve STŘEDU se vše zobrazuje a nahoře je LOGO...a tak stále dokola...

Není to trošku stereotyp? Kam se poděla kreativita... už je nuda koukat na takto provedé stránky.

Co si o tom myslíte...

Nicméně vím, že i spousty pěkých stránek (HTML,CSS validní kod, grafiky pěkně provedé, okořeněné PHP skripty) a tento "DESIGN" to zkazí ...

Hodte mi sem Váš názor , THX :)
Řekl bych že právě toto schéma je nejlogičtější a každý se v něm ihned vyzná protože je přehledné. Já osobně se tedy z netu snažím získat informace cestou nejmenšího odporu, proto jsou přehledné stránky pro mě důležitější, protože z nich ty informace dostanu rychleji. No a čas jsou peníze ne?
Tech zakladnich usporadani je opravdu jen par (zahlavi, 2 - X sloupcu, zapati), neni problem s nakodenim a dobre se to spravuje...
Souhlasim s autorem 22k to co vydavam na strankach je uz stereotypni. Ja kdyz serfuju a narazim na neco co vybocuje s tohoto stereotypu tak me to vice oslovi a casteji se na dane stranky vracim protoze nemam rad porad to same a zivot je smena ze ano :o))
<HTML>Ja s 22k nesouhlasim...
Je to jisty pomyslny standard ktery ma za nasledek snadnou a rychlou orientaci na webu. Hledat nekde nejakou polozku zahrabanou v grafice nebo cekat nez se vyhrabe fleshovy menu odnekud z horizontu me vazne nebavi.

- Jednoduchost (malo obrazku, sladene barvy)
- Prehlednost (font: > 1px && < 20px)
- Obsah

to podle me znamena a tvori kvalitni web</HTML>
Mne tento stereotyp celkem vyhovuje, nedavno jsem dal menu doprava a bratr mi rekl, co to * delas? MENU VPRAVO?!?! (BFU) ............
<HTML>no prave.. das menu doprava a BFU je v pasti :)</HTML>
ono je lepsi nechat uzivatele upoutat vzhledem a hlavne informacemi - ani si pak nemusi vsimnout, ze rozlozeni starnek je zcela obycejne (menu vlevo, nepodstatne info vpravo, uprostred text, hore logo a hledani, dole paticka ci kuri oko). To ze si uzivatel na takovyto rozlozenicko stezuje, muze byt pricineno nekolika skutecnostmi:
a) rozvrzeni je prilis bezne a uzivatel touzi po zmene (mezi nami, lze pripustit menu vpravo, kdyz i nabidku start dava mrkvosoft doleva?)
b) uzivatel takovyto layout videl... bohuzel tolikrat na tech strankach, kde nebylo moc informaci a uzivatel si ho zapamatoval spise kvuli rozvrzeni
c) uzivatel je lama, pripadne vidi internet poprve
d) uzivatel je Arab
e) uzivatel je levak
f) webdesigner je blbej a v jeho pojeti ten layout proste "neni ono".

Tak co, ma se s tim smysl patlat, kdyz ti obycejni ustraseni uzivatele pomalu ani nevedej co chteji, chaska rozmazlena? :))
Ja myslim, ze existuji i jina rozvrzeni, ale na toto si uz jaksi lide zvykli a tak se taky dela hlavne toto.
Chtěl bych se zeptat zdali někdo neznáte script na anketu!?
Za odpověď předem děkuji!
S názorem 22k rozhodně nesouhlasím. Web designer není umělec nevýtváří obrazy a nesochá abstraktní sochy, ale tvoří věci, tak aby byly pěkné, užitečné a byly snadno pochopitelné. Vytvořit design, který je úžasný, jedinečný, ale který nemá využití je na nic. Nemá cenu vytvářet megabytové flashovky se spoustou animací a zvuků, protože na to zatím nemáme připojení. Za pár let budeme možná dělat obrovské a rozsáhlé presentace, ale teď to prostě nejde.
Rekl bych, ze zmineny design pouziva vetsina lidi, protoze je nejvhodnejsi.
> Nemá cenu vytvářet megabytové flashovky se spoustou animací a zvuků, protože na to zatím nemáme připojení.

Zcela souhlasím s tím, že gigantické prezentace, které nutí návštěvníka z toho či onoho důvodu čekat, jsou mizerný nápad. Ale důvodem není jenom rychlost připojení.
Nejdůležitějším argumentem pro dodržování určitých standardů v layoutu (menu nalevo a/nebo nahoře, link na homepage v levém horním rohu...) je pro mě to, že nový návštěvník nemusí vůbec nad ničím přemýšlet a po webu se dokáže pohybovat intuitivně. Nic ho nemate a nikdo mu nehází klacky pod nohy, když se snaží najít nějakou informaci.
K tomu ten internet totiž imho vlastně je :-)
tak nekteri jedinci v cr to pripojeni uz na to maji....ale me osobne se to nelibi pac mam et .....a ten moc velkou rychlosti neopliva :-) :-(
proc ti to ksakru vadi?! je to naprosto nejlepsi reseni, minimalne pro pravaky. proc tomu tak je? vlevo mas menu, to by tam melo bejt porad. uprostred dulezity informace, of course s odkazama na prislusny clanky, vpravo sou veci dulezity pro webmastery nebo autory clanku - ankety apod., meni se jen sloupec uprostred. to je stejny jako se stolkem pod pc! taky mas skrin vpravo, monitor vlevo apod. schvalne si zkus dat monitor uplne vpravo..., teda jestli si pravak... /vsadil bych se ze se tady objevej min. 2 co to tak maj :-)/
Ja sem pravak a mam monitor uplne vpravo...Takze uz chybi jen nekdo druhej :)!
ma to pro a proti
proti:
-vsichni to uz znaji,tajkze rychlejsi orientace
-zvyk je zvyk
-nudny stereotyp
pro:
-konecne neco jineho
-muze zaujmout nastevnika
-takovych stranek moc není
jj kvalitne si to vystihl :)
já sem taky pravák a mám monitor zcela vpravo .... takže to sme teda my DVA ! .... těší mě Novis, rád sem tě poznal, není to od věci vědět že sem jeden ze dvou vyjímečnejch :-)))))

Mimochodem, můj WEB je taky NUDNĚ STEREOTYPNÍ, menu vpravo, vlevo aktuality, uprostřed se odehrává všechno. Ale nejdůležitější je OBSÁÁÁÁÁÁÁÁH :-)))
rc-tommy.webzdarma.cz
tak to takovy vlevo-menu-hledajici BFU by z meho webu chytry moc nebyl :)