domena a DNS servery

chci si poridit domenu www.neco.cz a pri objednavani se me tam ptaji zda budu pouzivat sve DNS. Kdyz jsem se jich ptal na podrobnosti, je pry potreba abych tam zadal DNS a IP webzdarma.
Tady to nejak nevidim a nezda se mi ten potup. Poradite nekdo?
Já mám taky jednu otázku, vysvětlí mi někdo pořádně co je DNS etc?
Nějak jsem po tom nepátral...:o). A nevím to...:o).
no jestli tomu dobre rozumim (a jak jsem si sam konfiguroval Apache na lokalni siti), tak do NIC.CZ se musi zaregistrovat pod www.neco.cz IP adresa providera. A pak se u providera muzi zaregistrovat www.neco.cz a pridelit tomu ucet. Pak muze prijit pozadavek na www.neco.cz na adresu serveru providera a ten podle polozky HOST: kde si precte www.neco.cz vybere ucet a zobrazi stranky odpovidajici treba domene www.wz.cz/www/jinyadresar/users/neco
>Tady to nejak nevidim a nezda se mi ten potup. Poradite nekdo?

ty jsi tady nekde cetl, ze tu muzes hostovat vlastni domeny? to se budes muset zkusit domluvit s mirou osobne, jestli o to bude mit zajem. dns = domain name server, jsou to servery, ktere prevadi domenove jmeno na ip adresu pocitace.

zadarmo muzes hostovat domenu treba u pipni.cz, myslim, ze to podporoval i host.sk (?), mozna je ale lepsi si k te domene uz priplatit za nejakej hosting...

m.s.