Prosím o kritiku mých nových stránek

Prosím o kritiku mých nových stránek tests4you.wz.cz

Díky všem, Petr Bláha
První dojem - nevypadá to špatně, nápad dobrý.

Grafické zpracování - tests4you (ten pseudonápis v rohu) působí dost rušivě, předělat

Ale teď už přišla řada na technické zpracování:
1) bez podpory javascriptů a stylů je webík funkční, bohužel jaksi rozházený (jednotlivé položky nabídky by bylo lepší v zobrazení bez stylů psát vedle sebe)
2) chybí nadpisy jakékoliv úrovně
3) načtení úvodní stránky u mne trvá cca 4 sekundy, což je celkem dobré, ale vykládejte to modemistům, kterým by to jelo cca 5 krát až 10 krát pomaleji, někdy mi trvá načtení i déle
4) Někdy mám pocit, že některé obrázky ("Zkus i další","A ještě další", "... a nebo") by se daly udělat i jako normální text. trochu mi vadí ty "zaměřovací kříže" pod těmi obrázky.

To je ode mne asi vše, zbytek kritiky nechám na freyi (dalo by se čekat, že vám vytkne především tabulky a promíchanost stylů a přímého formátování) :).
Nejdřív první dojem ze vzhledu: nemám ráda takhle jasné barvy a brutální kontrasty. Ale to je subjektivní.
Přijde mi, že vedle té modré je tam použito moc "doplňkových" barev: červená v logu, oranžové šipky a textové odkazy, zelené linky v anketě, růžová u nápisu "Kdo si lámal hlavu...".

Zaměřovací kříže se mi líbí. Když už to jsou obrázky, proč se na nich nevyřádit? Ale souhlasím s Nípalem v tom, že bych tam radši viděla text. Protože už teď si představuju, jakou s tím budeš mít práci, až budeš chtít nějaké nápisy přidělávat - všechno to vyrábět jako grafiku...

Měla jsem trochu problém s navigací - možná, že je to moje osobní deformace a nezvyk, ale když je to taková grafika volně zabudovaná v hlavičce, neregistruju to podvědomě jako menu. Dřív jsem si všimla těch textových odkazů v patičce, díky za ně! :-)

Obsah se mi moc líbí, je to zábavné, vkusné a snad i užitečné.
Logo kliká. Fajn.
Líbí se mi to přebarvování řádků tabulek při nájezdu myší.

Jdu se mrknout do zdrojáku.

Je to jenom HTML 4.0 Transitional, a stejně v tom validátor vyhrabe chyb jak máku. Tohle už nejsou obyčejné tabulkové vláčky, ale přímo Hlavní nádraží! ;-) Nebudu do toho rýpat, protože bych nevěděla, čím začít, a psala bych do noci... je to zkrátka kód typu "účel světí prostředky".

Takže zůstanu u toho, že použitelnost je pro "normálního" neznevýhodněného uživatele dost slušná a obsah príma. To je to, co se ve výsledku počítá.
U mě dobrý, akorat co se týče té reklamy, tak bych jí spíš dal do dalšího řádku tabulky aby se centrovala spolu se zbytkem stránky. Možná, že je to můj subjektivní pocit, ale vypadá to trošku divně když u mě na 1280x1024 je celá stránka vlastně zarovnaná do leva, ale reklama ujede doprostřed.
Eagleeye: chtěl jsem to taky napsat, ale já už si zvykl reklamu ignorovat a prostě ji "nevidím" :)))
Nípal: :-))
Děkuji všem za vaše názory a připomínky !

Petr
je to hezke a zajimave az budu mit vic casu urcite si nejaky test udelam
jen mi vadi ze se to tak dlouho nacita no ale co se da delat
Je to moje chyba, obrázky jsem dělal zbytečně datově velký, takže se omlouvám všem !

Petr
mohl by jsi prosím zveřejnit zdroják toho vyskakovacího menu (hned na hl. stránce nahoře)? díky
Obsah je OK.
Super stránka co se týče obsahu, právě dělám autoškolu, takže se mi to hodí :) Udělala jsem si testík a na to že jsem se ještě nezačala učit jsem dopadla se 7 body celkem slušně :) Určitě si udělám další :)
Add: rhsk

Není to nic novýho, takže nejdřív JavaScript:

function getPositionByID(id) {
obj=document.all(id);
objLeft=obj.offsetLeft;
objTop=obj.offsetTop;
}

function popUp(menuName,on) {
if (on){
moveLayers(menuName);
document.all[menuName].style.visibility="visible";
}else{
document.all[menuName].style.visibility="hidden";
}
}

function moveLayers(id) {
getPositionByID(id+"Parent")
document.all[id].style.pixelTop;
document.all[id].style.pixelLeft;
}


Pak k nějakýmu nápisu přidáš:

<A HREF="neco.html" ONMOUSEOVER="popUp('menu1',true);" ONMOUSEOUT="popUp('menu1',false);" id="menu1Parent">Odkaz</a>


A nakonec přijde na řadu tabulka z dalšími odkazy, která se bude zobrazovat pouze, když se najede na předchozí "Odkaz":


<div id="menu1" style="position:absolute;top:10px;left:10px;visibility:hidden;z-index: 1">
<table cellspacing=0 cellpadding=0 onMouseover="popUp('menu1',true);" onMouseOut="popUp('menu3',false);">

<tr>
<td valign=middle onMouseover="popUp('menu1',true)"><a href="index.php">Odkaz I.</a></td></tr>

... ... ...
... ... ...

</table>
</div>
Sorry za chybu:

Ne:

<div id="menu1" style="position:absolute;top:10px;left:10px;visibility:hidden;z-index: 1">
<table cellspacing=0 cellpadding=0 onMouseover="popUp('menu1',true);" onMouseOut="popUp('menu3',false);">

<tr>
<td valign=middle onMouseover="popUp('menu1',true)"><a href="index.php">Odkaz I.</a></td></tr>


Ale toto:

<div id="menu1" style="position:absolute;top:10px;left:10px;visibility:hidden;z-index: 1">
<table cellspacing=0 cellpadding=0 onMouseover="popUp('menu1',true);" onMouseOut="popUp('menu1',false);">

<tr>
<td valign=middle onMouseover="popUp('menu1',true)"><a href="index.php">Odkaz I.</a></td></tr>
V Ecku ty stranky vypadaj rozhodne lip nez v Opere:)
Nedělal jsem je jen pro MSIE, ale snažil se najít kompromis ve většině známých browserech. Ale máš pravdu, že v IE se mi taky líbí nejvíc.

Petr
změna stylu bych přejmenoval na změnu barvy, výraznější změny jsem nezaznamenal...

IE6 - http://www.volny.cz/icq/wz.jpg
predpokladam ze takhle to vypadat nema...
Tak když už jsme u těch testů, dovolím si trošku zaparazitovat na tomto threadu : Otestujte se! - http://www.hanyzpage.czweb.org/tykev1.htm

:-)
:-)
hanyZ >> v otázce smyslu života se neshodneme, já dávám před autem a zkur*eně velkou televizí přednost francouzským psychologickým filmům a karí ;-)
nojo, ale cucet na filmy na 14" stary flasce s 256 barvama taky neni zrovna ulet ;-)
Freya: No mně šlo hlavně o ten toustr....:-)

jkt: A ještě čučet na staré 14" na francouzské psychologické filmy....to už je tak skoro na rakovinu mozku...
já momentálně čučím na obyčejné 17" na krvavé anglické horory :-)

hanyZ >> máš pravdu, toustr je nejdůležitější esence bytí ;-)
mno, v prvni rade to je o oci, ale tady jsme trosku OT, nechcete nekdo zalozit thread "na jakych flaskach na co cucite?"
No mně se v tomhle threadu líbí:-)

Každopádně tests4you.wz.cz jsou fajn, sám jsem si několik testíků udělal a zjistil, že jsem pěkná lopata, byvše Ostravákem, získal jsem v Moravskoslezském testu 4 z 10 :-[

Freya: Abych tak nějak parafrázoval Červeného Trpajzla - Není nic smutnějšího, než být inteligentním toustrem, jehož jediným smyslem života je dělat tousty...

btw Jaképak horory sleduješ..?