Hodnocení: infix.wz.cz

Zdravim,
ohodnote pls tento web>
Http://infix.wz.cz


Jeste vsak nes na nej nalezete tak par veci:
- Funguje jen v IE :-)), v te dobe kdy jsem ho delal jsem jeste neumel udelat optimalizaci pro vsecky prohlizece a v nynejsi dobe kdyz uz to umim jsem zas linej to prekopat takze tady mne pls nebyjte.
- css no nic moc :---)
Jsem linej zapinat IE, takze za 5 :D
A myslim, ze to "others" je spatne, protoze ostatni pro nezivotne je "other" .. things, stuff, ale others jsou jiní ... lide, devcata, holky, kravy ...
XHTML validní stránka, která se rozpadá v Gecku... hm... tohle je jasná demonstrace faktu, že validita není samoúčelná.

Pěkná favicona - to jsi dělal sám?

V adresním řádku se vyskytují pořádné hnusoty (http://infix.wz.cz/page/?p=members&PHPSESSID=16f73fb50aa47e78ff94aab35d111154) - to není dobré pro SEO.

V IE to je docela hezké. Trochu mi vadí ty červené linky na :hover. Nebylo by lepší je na :hover invertovat (tmavý background, světlé písmo)?

Obrázkové nápisy v menu (to roztomilé písmo z pomačkaného psacího stroje) přechází z černé spíš doběla než do béžova. To je záměr?

Ve zdrojáku mě pohoršilo jenom velké množství nedělitelných mezer a masivní odbrkávání.

Jdu se podívat na stylesheety...

font-family: Arial, Verdena; - uááá! Nechceš tomu rovnou říkat Veranda? :-( A chybí tomu na konci obecná definice (sans-serif).

#page1 {text-align: center;} - jestli hádám správně, slouží tohle jenom jako obal pro centrovaný layout. Proč se toho nezbavíš a nepřiřadíš to centrování k body? Čím míň vrstev divů, tím to bude lepší.

#page2 {margin-right: auto; margin-left: auto; width: 900;} - spíš 900px. A to je moc. Když pevnou šířku, tak takovou, aby se to dobře vešlo do okna při 800×600. To znamená max. takových 770px.

.reklama {position: absolute; top: 90%px;} - to bude asi znamenat 0.9 px ;-)))

Celý ten stylesheet je vůbec plný podobných libůstek. Nedivím se, že prohlížeč, který nestřílí od boku, je z toho zmatený.

No, celkově to není tak zlé... akorát to zoufale potřebuje fungovat i mimo Modrého Ďábla.
>> V adresním řádku se vyskytují pořádné hnusoty (http://infix.wz.cz/page/?p=members&PHPSESSID=16f73fb50aa47e78ff94aab35d111154) - to není dobré pro SEO

Jestli tohle vadi, tak at se jdou s celym SEO vycpat :-))
Jenom lehce doplním Freyu:

> Pěkná favicona - to jsi dělal sám?

Nikoliv - to je ikona CounterStriku

> přechází z černé spíš doběla než do béžova. To je záměr?

Chybně použitý formát (JPEG) - je zde patrná fraktálová komprese v bloku 8x8px a tím pádem vznik artefaktů vlivem zprůměrování barevného signálu

> tomu rovnou říkat Veranda

:D
BTW už jsem viděl i Ariel (možná to měl být prací prášek - nevím)


Ještě bych dodal, že to zakomentování <!-- //--> v externím JS je zbytečné, ba přímo nebezpečné (některý prohlížeč by to taky klidně mohl celé ignorovat)
<HTML>neni to spatne</HTML>
>Nikoliv - to je ikona CounterStriku
á, sakryš... tohle nejspíš poznali všichni kromě mě a já si teď přijdu jako z jiné galaxie :-)
Ha, Freya nehraje CS :)
Ha, ja taky ne...
haha, ja taky ne, ale ikonu CS poznam :D
CSS :
kdyz jsem to delal coz uz je tak 3-4mesice tak jsem CSS umel jen zcasti a tedka se popravde za to CSS stydim a je mne hamba, kolikrat je neco tripl mozna qatro :-)) ach tech 90%px, no tak to uz si du asi nafackovat :-)))

Ikonka:
no vzdal jsem ji z Cska no :-))

Odsazovani:
to odsazovani se da oddelat, ja jsem si k tomu napsal fci v php takze to vsecko dela onco, i kdyz tedka to vsecko rvu na jeden radek kvuli mistu :-)

SEO:
co to je ?


Obrazky :
hmm hm.. co ? :-))) No to pismo ma prechazet do barvy pozadi..


Btw: A vsimli jste si ze pokazde je tam jinej hlavni obrazek ?
jinak pro validaci staci napsat do url &validation=true :/]
SEO: Search Engine Optimization, optimalizace stránek pro vyhledávače.
a jak to ma byt spravne ?
To nikdo na světě neví ;))
je to šíleně přeDIVovaný!
> a jak to ma byt spravne ?

Říká se, že co je dobré pro uživatele, je dobré i pro vyhledávač. Uživatelsky přítulná adresa je krátká, logicky pochopitelná, zapamatovatelná a měla by obsahovat co nejméně podivných znaků.

Vhodnější než "http://infix.wz.cz/page/?p=prikazy+dlouhé phpsessid" by se mi zdálo třeba "infix.wz.cz/prikazy.php"...
2Frey:
tomu ze to mam ve slozce /page/?p= a mam to dany v jednom souboru to bych mozna pochopil ale to session to fakt nechapu, pokud vim tak session je furt session a kratsi ani delsi nebude a pokud ho tam nenarvu ja tak ho tam da php.
Session ID nemuze vadit, je to dnes naprosto pezne pouzivana vec.
no prave , tak nechapu ze to muze vadit to je blbost..
Ta adresa je prostě hnusná :-/ Můžu se jenom tak ze zvědavosti zeptat, jaké výhody to má oproti klasickému tvaru?
> jaké výhody to má oproti klasickému tvaru?

Zjevně přenos informací pro PHP (include a podobně)

Je jednodušší udělat jednu stránku: index.php a do ni pak něco includnout
index.php?page=neco

Ale zase je fakt, že "16f73fb50aa47e78ff94aab35d111154" je trochu dlouhý tvar (na klasickou stránku) - ale třeba v tom má zakódované počasí na Islandu ;)
Freya: Je to dobre, napr. na pocitani navstev (1 navsteva = 1 session, i pres vetsi pocet pristupu pri prochazeni strankou), zrovna tobe by se to sakramentsky hodilo na prepinani stylu misto JS :)
DoubleThink: to cilso 16f73fb50aa47e78ff94aab35d111154 je session, pokud nevite co to je tak to je vase smula :-))
Jinak je to mnohem lepsi mit jendu stranku a vni switch co dava include.

Freya: ty asi pomo php v lazce nemas ze ? :-)