Hodnocení: zongler.wz.cz

Prosím o zhodnocení
Je to takový moc chudý na grafiku, jen jedna barva pozadí. Chtělo by to trochu víc zkrášlit
Souhlasím s Bláhou. Jinak to akvárko je pěkné, jen tam nejdou vidět žádné ryby.
Taky tam žádné nejsou, mám tam jenom Ancistrusy (přísavky).
Vezmu to popořadě, podle toho, čeho si všimnu nejdřív...

Na vstupní stránce to zvětšené písmo a:hover pod vlaječkami posunuje zbytek obsahu dolů (později jsem si všimla, že tenhle nešvar se vyskytuje i v jiných částech webu), takže při přejíždění kurzorem to poskakuje. Stačilo by to jenom ztučnit, aby se výška písma neměnila.

"optimalizováno pro 1024x768" - není to pro takový jednoduchý layout trochu zbytečné? Uživatelů s 800×600 pořád není tak zanedbatelné množství.

Odkazy vůbec bych ráda podtrhala. A u těch v menu jsem si všimla, že mají nestandardní kurzor. Přijde mi to matoucí.
Líbí se mi výrazné odlišení navštívených linků, ale červená na tmavomodré se nečte moc dobře. Možná nějaká jiná barva, třeba světlejší modř.

<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//IETF//DTD HTML//EN"> - co to je za DTD?

Do title bych napsala za název sekce ještě název webu, aby návštěvník měl stále přehled o tom, kam přesně se vlastně dostal.

<H4>Co mě baví</H4> - proč ne h1? Je to nejdůležitější nadpis na stránce, zaslouží si větší ocenění ;-)

Ty tabulky, <br> a align mi přijdou trošku škoda. Podle té strohosti vzhledu bych tomu hádala spíš jednoduchý CSS layout...

Celkově to na mě nezapůsobilo špatně. Žádné grafické orgie se nekonají, ale obsah je pro osobní stránku adekvátní, web je přehledný. Dobře se mi to prohlíželo.
Freya: Díky za zhodnocení

>Na vstupní stránce to zvětšené písmo a:hover pod vlaječkami posunuje >zbytek obsahu dolů (později jsem si všimla, že tenhle nešvar se >vyskytuje i v jiných částech webu), takže při přejíždění kurzorem to >poskakuje. Stačilo by to jenom ztučnit, aby se výška písma neměnila.

Když to ztučním, tak nebude po najetí poznat, že je to odkaz, tak to asi ztučním a odkaz podtrhnu.

>"optimalizováno pro 1024x768" - není to pro takový jednoduchý layout >trochu zbytečné? Uživatelů s 800×600 pořád není tak zanedbatelné >množství.

Uživatelů s rozlišením 1024x768 mě navštívilo 72%, a s 800×600 jenom 16%, tak jsem na základě toho udělal tu optimalizaci.

>Odkazy vůbec bych ráda podtrhala. A u těch v menu jsem si všimla, že >mají nestandardní kurzor. Přijde mi to matoucí.
>Líbí se mi výrazné odlišení navštívených linků, ale červená na >tmavomodré se nečte moc dobře. Možná nějaká jiná barva, třeba světlejší modř.

Podtžení viz výše, odkazový kurzor je všude stejný, líbí se mi. S tou barvou něco provedu.

><!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//IETF//DTD HTML//EN"> - co to je za DTD?

To ani nevím, jak se to tam vzalo :-).

>Do title bych napsala za název sekce ještě název webu, aby návštěvník >měl stále přehled o tom, kam přesně se vlastně dostal.

Provedu :o)

><H4>Co mě baví</H4> - proč ne h1? Je to nejdůležitější nadpis na >stránce, zaslouží si větší ocenění ;-)

Tohle moc nechápu, H4 je přece největší a H1 je nejmenší nadpis

>Ty tabulky, <br> a align mi přijdou trošku škoda. Podle té strohosti >vzhledu bych tomu hádala spíš jednoduchý CSS layout...

Můžeš to trochu rozvést? Jako udělat to align v CSS?

Celkově to na mě nezapůsobilo špatně. Žádné grafické orgie se nekonají, ale obsah je pro osobní stránku adekvátní, web je přehledný. Dobře se mi to prohlíželo.
16% uživatelů, to už je safra hodně. Jestli existuje nějaká skupina, pro kterou už imho nestojí za to web uzpůsobit, tak to je množství pod 1% návštěvníků. I když se samozřejmě říká, že dokonalý webdesigner dělá web pro VŠECHNY lidi. Uvidíš, že ti těch 16% bude vděčných :-)

Teď k nadpisovým značkám:
Těch "h" tagů je 6.
<h1> - nejdůležitější nadpis na stránce (může se na ní vyskytnout jenom jednou)
<h2> - druhý nejdůležitější nadpis
...
<h6> - nejméně důležitý nadpis

Teď zarovnání v CSS:
p {text-align:right} /*ostatní hodnoty jsou ještě left, center a justify*/
<p>Text v tomto odstavci je zarovnán vpravo.<p>
Ale ono to v 800×600 vypadá stejně, akorát se musí rolovat dolů. Kdybych to udělat superoptimální pro 800×600, tak by to při 1024x768 vypadalo jako mrňka v rohu.

Nadpisy opravím, měl jsem to původně dobře, pak jsem to změnil podle nějaké rady a teď to zase změním zpátky.

K tomu CSS - To Tebou popsané zarovnání je pro odstave, ne pro tabulku. Jak je tabulka? Takhle: table {text-align:center} ?


<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//IETF//DTD HTML//EN">

Tohle tam nemá být vůbec nebo je to špatně?
Ty tabulky, <br> a align mi přijdou trošku škoda. Podle té strohosti vzhledu bych tomu hádala spíš jednoduchý CSS layout...

Teď mi došlo, že nemůžu obsah tabulek zarovnávat přes CSS, protože není obsah všech tabulek stejně zarovnaný
DTD už mám správně
DTD by tam být mělo, ale todle je špatně (nebo je to možná nějaké microsofťácké dtd, to nevím) tobě bych doporučil HTML 4.01 transitional, takže dtd by bylo:

<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0 Transitional//EN">
td {text-align:center}
- zarovná na střed textový obsah všech td na stránce.
Když chceš zarovnat na střed jenom něco, tak to bude <td class="neco"> a css bude vypadat takhle:
.neco {text-align:center}
mirrda: Díky, už jsem na to přišel.
Freya: Díky za Tvůj čas, už má opravené i ty nadpisy, takže už zbývají jen ty tabulky přes css, což nechápu. Jestli budeš mít ještě chvilku, tak pls poraď a napiš, jak jsi to myslela.
Zrovna ve stejnou minutu jsem to tam napsala... jestli budeš chtít ještě s něčím poradit, klidně řekni (i když zrovna teď jdu ven a nevím, kdy se vrátím...).

A děkovat nemáš zač :-)
Freya:
Ok, řekla sis o to :-).

Tohle "td {text-align:center} " bude brnkačka. Ale tohle "<td class="neco">" mám pak dát kam?

<table>
<tr>
<td width=30 CLASS="NECO"></td> <p>
<b>Žonglování:</b>
...
...

takhle sem do každého td tagu? Nerad bych si to rozvrtal a pak nevěděl, jak dál :).
přesně tak. Do každého td, které má svůj obsah centrovat, nandáš class="neco" :-)
>Uživatelů s rozlišením 1024x768 mě navštívilo 72%, a s 800×600 jenom 16%, tak jsem na základě toho udělal tu optimalizaci.

Nemůžeš je ignorovat i kdyby jich bylo 5%. Treba já mám 800x600 a zobrazilo se to dobre, a rolovat na stránce? To je prece normální :-))
>> Johny:

To jo, ale bez rolování je to hezčí :-).
Freya:

>Ty tabulky, <br> a align mi přijdou trošku škoda. Podle té strohosti vzhledu bych tomu hádala spíš jednoduchý CSS layout...

Align už mám hotov CSS styly a ještě nevím, co jsi myslela tím <br>, že je škoda. Tím CSS layoutem myslíš udělat to pomocí pozicování?

David zlepšovatel :-)
Stránky by se IMHO neměly optimalizovat pro žádný rozlišení, ani pro jedinej browser. Měl by se udělat kompromis, aby každej návštěvník měl radost a ne ještě rolovat zleva doprava, což přímo nenávidím!

Petr
Petr:
To taky nenávidím, A ještě na to dělají myši.
D.
Stránky jsou úplný hnus, a teď mě omluvte jdu se vyblejt...
In statu nascendi...
Tak se vybli, namyšlenej vole!

Co si dělal ty, když si začínal?
jo jsou úplně k zblití, ja se s něma ze začátku nechlubil, až později když byly nejlepší :-)