HODNOCENÍ

Tak si po dlouhé době odvažuji zhodnotit můj web....

http://meca.borec.cz
Po dlouhé době vidím bezframový a beztabulkový web dělaný CSS pozicováním. Ovšem nějaké výtky bych měl:
- velikost písma se uvádí v px, nikoli v pt - jednotky pt jsou určeny pro tisk
- Minimální snesitelná velikost písma pro monitor je 12px - kdo má ty blechy luštit?
- šedé písmo na červeném pozadí? Nejsem sice býk, ale dráždí mě to. Menu skoro nevidím, protože se mi dělají mžitky před očima
- pravopisné chyby by také bylo vhodné zkorigovat
Není to zase až tak nejhorší, ale ta oranžová bolí do očí.

>> Tak jsem se dneska dozvěděl, že máme mýt domácí slohovou práci

Půjčím Ti autošampon, jestli chceš
No, já to pozadí vidím spíš oranžové, ale je pravda, že by to chtělo o dost kontrastnější barvy. Černé písmo. Odkazy (hlavně ty přímo v textu) by měly být podtrhané. Potom by ani nemusely mít tu světlou barvu, která se čte ještě hůř a hodně opticky "vytahuje" text odkazu z okolního psaní.

K definici velikosti písma: mám radši relativní jednotky, stačilo by třeba udat velikost v procentech (a smířit se s tím, že IE má defaultní písmo větší než geckoní prohlížeče, takže to vypadá trošku jinak).
IE dělá drahoty při pokusech uživatele měnit velikost písma na stránce, která ji definuje v px nebo pt.

Zdroják se mi docela zamlouvá. Akorát to menu by se mohlo obejít bez <br />.

Navigace vpravo vedle nadpisu je neotřelá a příjemná.

Až na tu nedokonalou čitelnost textu se mi vzhled té stránky i její logické členění hrozně moc líbí.

Hodně věcí bych udělala stejně ;-)
<HTML><i><b>metrix</b> Program pro ty, kteří chtějí mít přehled o zatížení sistému, času ......</i>

to sistem je tam schvalne? ty texty jsem necetl ale tenhle x-treme se mi vpalil do oci....

jinak to neni spatne,ale ....
mno nic ;)</HTML>
Jenže mně ta čeština tak nebaví....

A tu barvu ńákou doporučte, sem barvoslepej!
Mě ta oranžová nevadí, jsem na ni zvyklá od Pixyho :-) Jenom to písmo (i v odkazech) by mělo být tmavší, aby se to líp četlo...
Není to špatné, ale pokud jsi barvoslepý, tak to dělej rovnou černobílé. I černobílá fotografie má kolikrát větší vypovídající schopnost než barevná - to je příklad. Doporučoval bych ty barvy asi obrátit, černé písmo na bílém podkladu (nebo lehce šedém).Ta čeština je hrozná, jestli chceš pokračovat, tak si nech tu češtinu vždy zkontrolovat, i když se divím, že někdo umí zpracovat v nějakém "automatu na stránky" nějaké stránky a přitom neumí pořádně psát. Prostě dělej to jak chceš, ale při té špatné češtině to ztrácí celou hodnotu.
Tak jsem to změnil....na modrou...
A kde ? U sebe v PC ?
tonda: Dej si reload...