Byly jednou jedny stranky... (hodnoceni)

no, puvodne jsem to sem chtel dat, az ty stranky budou hotovy, ale to asi nebudou nikdy, ponevadz na tom furt neco kuchtim. takze po dnesnim vyladeni pro prohlizeni bez css a jinych drobnych upravach predhazuju vam stranky tonik.webz.cz k rozsapani. predtim si ale jeste dovolim nekolik poznamek

1. nehodnotte zvoneni. to jsem delal kdysi davno, chtelo by to od zakladu prepsat (teda spis zacit na zelene louce ;-) ), ale nemam na to ani cas ani chut. takze mozna jednou...
2. zatim maji vsechny stranky stejny titulek, ale pracuju na tom
3. nechte taky nejake chyby Freye, kdyz jede na tyden pryc. teda pokud se nevyjadri pred tim, nez odjede

Pif: pocitadlo jsem uz vyresil

Freya: ano, velikost pisma mam v pt. proc to nepatri na monitor? ze to nejde zvetsovat v ie pro me neni argument, protoze
a. kdo si potrebuje zvetsovat pismo, pouziva prohlizece, ktere to umi, imho by si toho totiz jinak moc nezvetsil
b. pro cilovou skupinu je snad pismo dost velke - citelne
c. layout na to neni staveny... teda ono to neni chyba layoutu jako takoveho, ty sloupecky by sly roztahnout, ale pak by se to neveslo do 800 × 600

patrne jsem chtel poznamenat jeste neco, ale nejak si nemuzu vzpomenout...
jo, ktery vzhled je hezci?
Velikost v "pt" - jedná se o velikost v typografických bodech, uvádí se pro tiskárny. Na monitorech se velikost liší podle použitého operačního systému.

ad a. - nejsem příznivcem MSIE, ale proč chceš naštvat jeho uživatele, kteří mají slabší zrak?
ad b. - cílovou skupinou jsou uživatelé Internetu. Proč chceš mezi nimi dělat selekci?
ad c. - layout se dá zpracovat tak, aby bylo jedno, zda browsuješ s 800x600 nebo 1280x960
nelisi se podle pouzityho os, ale podle nastaveni dpi na monitoru (nebo tak nejak. proste se to da nastavit). jsou jeste nejaky jiny duvody? a vubec, v jakych jednotkach by se teda mela ta velikost pisma udavat?

kazdy web ma cilovou skupinu. proc ne? pravda, u osobnich stranek to mozna neni tak ohranicene... tou cilovou skupinou jsem myslel asi tolik: kdybych predpokladal, ze tam budou chodit prevazne treba starsi lide se slabsim zrakem, bylo by pismo vetsi. jak rikam, kdo OPRAVDU potrebuje si zvetsovat pismo, pouziva asi prohlizec, ktery to umi

ano, da se. ale az bude ie podporovat min- a max- vlastnosti. (nechce se mi pocitat procenta nebo em, mam to v px. v prostrednim sloupci mam pomerne siroke obrazky, je to vypocitano tak, aby se to veslo pri 800 × 600.) nebo se na to mozna vykaslu a dam je tam, at si uzijo aspon uzivatele ostatnich prohlizecu. jeste uvidim